Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy törvényben...

Támogatnád, hogy törvényben rögzítsék, hogy minden településen kötelezően lennie kell gyermek - és ifjúsági önkormányzatnak?

Figyelt kérdés
Úgy működne, mint a nemzetiségi önkormányzat, minden településen, ahol a lakosság min. 1 százaléka 18 éven aluli (ez a magyar városok és falvak 99%-ra igaz), ott meg kell választani a gyermek - és ifjúsági önkormányzatot, amit az önkormányzati választásokkal egy időben, az ország minden településén ugyanakkor kell megválasztani és meg lenne határozva, hogy hány tagja kell legyen minden településen (népességszám alapján).
2016. jan. 16. 14:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Semmi értelme sincs.

Sok hímringyó meg k_rva.

Egy diáknak mi is az érdeke? Nem az oktatás színvonala? Azon egy ilyen mit tud változtatni? És mit akar?

2016. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Csak így látatlanban lehímringyózni meg lek.rvázni az összes diákot... Nem kommentálom, de jelentettem.
2016. jan. 16. 16:59
 13/19 anonim ***** válasza:
36%
Hát,elolvasva a tájékoztatót,én inkább nemet mondanék a kérdésre.Szerintem a gyerekek,inkább játsszanak,sportoljanak,tanuljanak,mint hogy ilyen dolgokkal foglalkozzanak és esetleg a "nagyok" példáját követve "öljék" egymást.Amit meg esetleg megtanulhatnak ennek során(pl.:pályázatírás),azt megtanulhatják enélkül is.
2016. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

A demokráciát mindenképpen szélesíteni kell.


Régen csak a nemeseknek volt választójoga, később a vagyonos polgárok is kaphattak ilyet, végül a köznép is.

Amerikában először az afro-amerikaiak választójoga volt a kérdés, aztán miután ők megkapták felmerült, hogy a nőknek is legyen választójoga, ők is megkapták.

Jogosan felmerül az igény, hogy a véleménynyilvánításra már alkalmas fiatalok is részt vehessenek a döntések meghozatalában, én akár a választójog kiterjesztését is el tudnám képzelni 14 éves kortól mindenképpen. De lehet ennek egy előszobája a gyermek- és ifjúsági önkormányzat ami mint testület küldhetnek képviselőket más döntéshozó fórumokba is.

2016. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es, ez már működik néhány magyar városban is. Franciaországban kb. 1000 településen van ilyen, nálunk kevesebb mint 100-ban egyelőre.
2016. jan. 16. 17:40
 16/19 anonim ***** válasza:
7%

választójog kiterjesztése gyerekekre? ekkora böszmeséget rég hallottam.

sajnálom, de én még a 18 éveseket is fiatalnak tartom. milyen alapon válasszon olyan akinek valószínűleg életében nem volt munkahelye, szülei tartják el és politikailag könnyen manipulálható? szvsz nem hogy bővíteni kellene a választójogot hanem szűkíteni. 21 éves korhatár sokkal jobb lenne.

2016. jan. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Nézz már végig rajtuk! Legalább azokon, akik a hülyeségedre vevők.

A 25 év is jó korhatár.

2016. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
De miért tennéd kötelezővé? Ezek szerint a jogi lehetőség megvan rá, hogy egy településen ilyen alakuljon. Ha viszont nincs rá igény az adott helyen, akkor csak egy újabb sóhivatal lenne az adófizetők pénzéből.
2016. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
13-as: Ezért is jó lenne, hogyha volnának ilyen testületek, mert akkor a fiatalok megmutathatnák a felnőtt politikusoknak, hogy nem csak egymás ölésével, szidásával lehet előrébb jutni, hanem a pártoknak és oldalaknak együtt kell működnie, mert csak együttműködéssel lehet előrébb jutni. Aki ebben részt venne, minden bizonnyal élvezetből tenné, ebben az esetben ez szerintem nem a gyermekkor elvétele volna.
2016. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!