Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná valaki, hogy mi az...

Elmondaná valaki, hogy mi az az UBER?

Figyelt kérdés
Elmondaná nekem idős embernek valaki, hogy mi a fene ez az UBER cirkusz ami most van Pesten? A híradó mindent mond hogy így über úgy über de azt hogy ez mi és hogy miről szól ez a cirkusz azt elfelejtik megemlíteni annak aki nem Pesten él és nem használ Okos telefonokat vagy Internetet és nem tudja mi ez a pajkoskodás már megint! Köszönöm.

2016. jan. 18. 17:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

És még írni sem tud, de azért tanácsadó egy biztosítónál. :D


"!!!!!Az alabbiakban ,reszletezem ,miert...Tanacsadokent dolgozom ,egy biztositonal ,az effele problemak megoldasanal...1./"

2016. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

tegnap 23:32


Ahogy megtudtam van.... fixen minimum 500... erről ennyit, szét baszott agyú.

2016. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"fixen minimum 500"

Akkor most fixen vagy minimum? 500-ból nem mész ki a reptérre. Ha meg már személyeskedsz, legalább tudnád helyesen leírni.

2016. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Pézsmapatkány csapj fel gyorsan egy közgazdasági könyvet és értelmezd mi a fix...
2016. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

"fixen minimum 500"


ez magas labda.


láttam egy vonatot, ami tolatott, akkor ezt hogy hívják?


trollolo


Kedves kérdező, az a helyzet, hogy a taxisoknak fáj, hogy nem csak ők lophatják hülyére magukat.

Kivétel a tisztességes taxisok, vagyis kivétel nélkül.


Az viszont jogos, hogyha az uberes nem adózik, azt is meg kéne büntetni betyárul.

2016. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hiszem én egyik oldalt sem támogatom legbelül. Azt nyilatkozta az egyik taxis, hogy neki egész nap alig jött össze pár ezer forint. Ehhez képest már két napja ott ülnek a semmiért. Én az elmúlt években egy napot NEM mertem betegszabadságra menni mert a munkából való kiesés azt a pár ezer forintot is nagyon megérzi az egész család a havi költségvetésben. Most akkor ki is az, aki annyira rosszul áll, hogy végső elkeseredésében ment most sztrájkolni? Én egy picit ezen gondolkodtam el függetlenül UBER-től meg mindentől. Abban viszont teljes az egyetértés, hogy ők adóznak és a jogszabályokat betartják, akkor igenis védje őket a jogalkotó ahogy tudja. De a kormányt vagy a fővárost sem értem: Azt mondják több nyugati országban már sikerült gátat szabni neki. Akkor vajon mire várnak? Fel akarják találni a spanyol viaszt? Pedig egyszerűen csak át kellene venni a külföldi módit szerintem. Vélemény?
2016. jan. 19. 23:45
 17/18 anonim ***** válasza:

szerintem a taxisok gyorsabb megoldást akarnak.


[link]


Egyébként szerintem egy "sikeres" taxis több adót csal, mint egy uberes.

Mert ugye amivel saját zsebre lehúzza a kedves utast az nem látható pénz, vagyis nem kell belőle adózni.

2016. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Unari ***** válasza:
Tisztelt kérdező! Ez nem más mint egy vita két hasonló szolgáltatást nyújtó cég között. Tekintve hogy az UBER kiszámítható, pontos, olcsóbb, és nem kell borravalót adni, kontra taxi ami kötelezettségekkel szőtt, lehúzós, átverős, igen rossz hírnek örvendő szolgáltatás. Legalitás nem legalitás. Ez már magában is marhaság. Bizonyított hogy miden 10 taxisból 5 nem ad számlát. A maradék öt pedig ugyanazon fuvarért 5000 Ft-al is van hogy többet kér. (tele a youtube ilyen videókkal) Ez tisztességes? Nem fizet adót az UBER. Miért tegye. Nem ő az egyetlen. Kíváncsi lennék mennyi internetes cég (magyar érdekeltségű is) fizet adót. (Facebook, Google,BWIN stb.). Hiszen ezért találták ki ezt a cégformát. Aki pedig sofőrként dolgozik az UBER-nél egyénileg kell adóznia. Nem teszi akkor verjen rá a NAV. Engem mint utast hol érdekel. Én megkapom a számlát az UBER-től. Mindig. Nem kell kikönyörögnöm. De verjen rá a számlát nem adó taxisra is. Meg arra aki megbuherálja az órát. Itt úgyis legtöbbet azok a "tisztességes" vállalkozók bukják, akiktől bérelni "lehet" a taxit. Persze aggódik a bérlő is mert csúnyán összetörik ha nem fizet. Akkor most hogy is állunk a tisztességgel? Ez nem erről szól bármennyire is szeretnék becsomagolni fényes erkölcsi csomagolópapírba, és átkötni a magyar adószeretet masniával. Ez a pénzről szól. Jelenleg az UBER jobb szolgáltatás, és ez miatt a taxisok elesnek némi pénztől. Ez minden napos dolog az életben. Persze csak ránk jellemző hogy sírva vonulunk fel 50 milliós traktorokkal állami kártérítésért és támogatásért ha a jég elverte a termést. Mert olyan nincs hogy minket kár érjen, kockázatot semmiképp nem vállalunk. És a jeget nem perelhetjük ugye akkor vonuljunk. Csináljanak jobbat mint az UBER. Ennyi. Mindeni előtt ott a lehetőség. Aki vállalkozik számoljon a konkurencia kockázatával. Ezért hívják vállalkozásnak, és nem kötelező juttatásnak. Ma már semmi sem biztos. Csak a változás. Bármikor közölhetik velem is hogy viszlát. Mennyek az utcára tüntetni, mert találtak jobbat a pozíciómra? Aki rátermettebb, talpraesettebb, és lehet hogy behízelgőbb volt nálam? Aki a pénzt keresi nem fogja érdekelni ki az aki hajtja neki.
2016. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!