Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőltetik sokan ezt a...

Miért erőltetik sokan ezt a gyerekvállalás dolgot, amikor hamarosan úgy is elérjük a technológiai szingularitást és többé már nem lesz szükség az emberre?

Figyelt kérdés
Egy mesterséges, gépi intelligencia sokkal rendezettebb és tisztább világot fog teremteni, mint az emberek, pláne, hogy lényegében exponenciálisan képes növelni a saját intelligenciáját és az ebből adódó képességeit.
2016. jan. 24. 02:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
44%

Én sem értem. Ha a földön 1 ember sem lenne, megszünne a környezetszennyezés és a boldogtalanság, mivel nem lenne senki. És állatkínzás sem lenne.

A természet végre újra harmóniába kerülne a földanyával.

2016. jan. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Na látod.

Ez is egy álláspont éppenséggel.

2016. jan. 24. 02:28
 3/45 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én írtam ki "béranyás" kérdést!

Gyanítom ez ihlette a te kérdésedet!.


Én is hasonló véleményen vagyok,mint te.

A kérdésem elsősorban nem is demográfia jellegű akart lenni.Viszont arra sikeredett.


Egyébként szerintem sem jó út,az,hogy 1 embernek 2nél több utódja legyen a fejlett világban!

Sajnos nagyon ragaszkodunk ehhez a "termelés" alapú világhoz.


De,ahogy én észrevettem ehhez még nem elég érett az emberiség.Legalábbis a világ legnagyobb részén.


Én is szívesen élnék olyan világban,ahol a szalagmunkát már tényleg csak robotok végeznék,nem pedig embereknek kellene ilyen jellegű munkát végezni.

2016. jan. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
67%
Mert annyi eszük van mint egy döglött hintalónak. Vagy nem jártak még városban ahol az emberek farka egymásba ér.
2016. jan. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
24%
Igen, jó kérdés, hogy miért, ha már ilyen közel vagyunk hozzá, hogy mi magunk is szükségtelenné váljunk. Te mikor tervezed átadni a munkád egy gépnek?
2016. jan. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj,hogy az emberek egy része nem tud elképzelni egy olyan világot,ahol nem kell "dolgozni".


A gondolkodásnak kellene megváltozni.

Sajnos sok ember nem azért akar dolgozni,mert az "milyen jó és becsülendő" az igazság az,hogy sokan nem tudnának mit kezdeni a nagy szabadsággal.


Én tudnék,és nagyon sajnálom,hogy nem élem már meg azt a világot,amikor igazán érdemes élni,nem pedig a túlélésről szól az élet.

2016. jan. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
38%

"Én sem értem. Ha a földön 1 ember sem lenne, megszünne a környezetszennyezés és a boldogtalanság, mivel nem lenne senki. És állatkínzás sem lenne.

A természet végre újra harmóniába kerülne a földanyával."


Az ember a legcsodálatraméltóbb dolog ezen a bolygón, olyasmikre képes, amikhez a többi faj még csak hasonlókra sem. Igen csinál csúnya dolgokat is, van ilyen, ettől még beteges a gondolat, hogy el kéne tűnnie az emberiségnek.

2016. jan. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

"hamarosan elérjük a technológiai szingularitást". :D arra még várni kell nagyon sokat, már 1950-60ban is erről álmodoztak hogy na na 2016ban már repülő kádak lesznek meg automata paplanforgató, mindenki csak pihenni meg szórakozni fog. 7 milliárd embernek a szükségleteit egyszerűen nem lehet kielégíteni, annyi robot megépítése iszonyat sok munka és anyag lenne, ami szüreteli a banánt Afrikában és elszállítja az asztalodig. Tegyük fel egy robotnak se kell szervíz, mert egymást megjavítják, és napenergiával működnek. Az intelligenciáját is be kell programoznia valakinek, amiről meg te beszélsz, hogy önmagát fejleszti - egy robot is képes lenne rájönni arra, hogy könnyebb a többi robotot ugráltatni, míg ő a csapágyait pihenteti.


De a jelenlegi világrendszerben ez nem fog megvalósulni, akik meg tudnák oldani azoknak nem érdeke, hogy mindenki gazdag legyen.


Gyereket vállalni első sorban azoknak a népeknek kellene akik nincsenek 400 millióan, és egyre fogynak, mint pl. mi magyarok. Afrika/Ázsia sok országában viszont igazán lecsökkenhetne a növekedés, mivel lassan több gyerek lesz mint felnőtt.

2016. jan. 24. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

"Te mikor tervezed átadni a munkád egy gépnek?"


Ezt nem mi döntjük el, egyébként az emberiség utóbbi háromszáz éves történelmében már így is rengeteg olyan munkakör volt, amit teljesen átvettek az embertől a gépek pl. mezőgazdaság, valaha a népesség 70-80%-a azért dolgozott, hogy legyen mit enni, ma a fejlett államokban a mezőgazdaságban a lakosság csupán 6-8%-a dolgozik, mindezek ellenére sokszorosát termeljük ugyanakkora vagy akár kisebb termőterületen.

Az iparban is megtörtént az átalakulás, ezért van az, hogy ma már nem kell három-négy havi fizetésed egy TV-re vagy hűtőre költeni, hanem az emberek többsége különösebb gond nélkül vesz egyet a havi fizetéséből.

Általában véve elmondhatjuk, hogy eddig mindig jobb lett, amint gépek átvették tőlünk a munkát bizonyos szektorban.


A kérdezőnek! A statisztika meg a politikus a véletlennel nem számol, nem is számolhat az 1910-es népszámlálás után rengeteg értekezés jelent meg arról, hogy a század végéig milyen arányban fog változni az Osztrák-Magyar Monarchia társadalma és nemzetiségi arányai, aztán jött egy világháború és megtörténtek olyan elképzelhetetlen dolgok mint a Monarchia szétesése, vagy épp a korábban jelentéktelen bolsevik mozgalom hatalomra kerülése Oroszországban, ami végül az egész század történelmét befolyásolta.


Több olyan dolog is történhet a jövőben, ami borít mindent, amiben korábban hittünk! Sőt most is zajlik egy: olajáresés! A gazdasági világválság, amivel szintén nem számoltak, előtt már egy hordóért adtak 140 dollárt is, most meg alig 30 dollárért kell rátukmálni a vevőkre, ez szembemegy szinte minden korábbi spekulációval, miszerint összeomlik az olajalapú gazdaság, ja végül tényleg összeomolhat, de nem az olaj hiánytól, hanem az olaj bőségtől! Ezzel meg szinte senki sem számolt!


A szingularitás egy nagy "ha", ha itt lesz, akkor majd elválik, hogy reagál rá a politika.

2016. jan. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
34%

"Gyereket vállalni első sorban azoknak a népeknek kellene akik nincsenek 400 millióan, és egyre fogynak, mint pl. mi magyarok. Afrika/Ázsia sok országában viszont igazán lecsökkenhetne a növekedés, mivel lassan több gyerek lesz mint felnőtt."


A fejlett országok lakosságát is le kell folyamatosan csökkenteni.

Ennyi ember számára nem lesz biztosítható a jólét.

Rabszolga meg senki nem akar lenni.


Én sosem fogok gyereket vállalni.

Egy ilyen világba minek?

30 évesen rájön,hogy az élet egy nagy sz-pás az emberiség 80-90%-ának.


Az én gyerekem nem fog robotolni a gazdagokra,az már tuti.

2016. jan. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!