Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek egy ilyen munkahel...

Szerintetek egy ilyen munkahely teremtési program?

Figyelt kérdés

Állam létesítene egy üzemet ahol az összes magyar iskolának(ált,közép,szakmunkás,gimnázium,egyetem,fősikola,stb) gyártanának fogyóezközöket mitn a kréta,toll,fénymásoló papaír,stb...

Abban a megyeszékhelynél ahol legnagyobb a munkanélküliség!



2016. jan. 27. 16:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jajjhhhhhhh :D Sírok.... te de nehéz eset vagy...
2016. jan. 27. 17:27
 12/17 anonim ***** válasza:

Rossz ötlet:


1. Ha sok embert alkalmazunk és normális fizetést szeretnénk adni, akkor nagyon sok pénzt kell kérni a termékekért. Gyakorlatilag versenyképtelen lenne a termék a konkurenciával szemben.


2. Ha versenyképes áron szeretnék adni a termékeket, akkor az ilyen termékek gyártásához magas fokú automatizálás szükséges. De oda meg teljesen felesleges ennyi ember.


pl.: Te mit csinálnál ha lenne egy ilyen céged?


1. A toll külső burkolata kézi esztergával készül, tehát kell hozzá egy ember.5 percenként egyet tud legyártani. Ráadásul annak az embernek havonta jó esetben 90.000 ft-ot kell adnod.


2. Veszel egy kisméretű ipari CNC esztergát 500.000-800.000 ft-ért, ami 30 másodpercenként le tud gyártani egy toll burkolatot. Minden toll 2 század milliméteres tűréssel készül tehát jóformán teljesen egyformák és a szokásos üzemeltetési és karbantartási összegeken felül semmit sem kell rá fizetni.

2016. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

# 12

Pont ez a lényege hogy az iskolának(ált,közép,szakmunkás,gimnázium,egyetem,fősikola,st

b) csak innen kapnák a fogyó ezközöket!

2016. jan. 27. 18:15
 14/17 anonim ***** válasza:

#12 vagyok


Tehát ha jól értem:


1a. Az állam (még ha nem is közvetlenül) adja a pénzt az oktatási intézmények nagy részének.


1b. Ezzel párhuzamosan az állam húzzon fel gyártókomplexumokat, amikben kb. 50-100 évvel ezelőtti gyártástechnológiával, teljesen gazdaságtalanul készítenek írószereket, papírt, stb.


2. Az államtól kapott pénzen az intézmények marha drágán vegyék meg ezeket a papírokat, írószereket.


3. Ebből a pénzből legyenek kifizetve a munkások.


Te ezt jól meggondoltad? Illetve komolyan is gondoltad? Értem én, hogy a hazai dolgokat úgy szeretik megoldani, hogy az a lehető legnyakatekertebb, legkacifántosabb, leglogikátlanabb és leggazdaságtalanabb legyen... de ez mindenen túltesz.


Ennyi erővel azt a pénzt akkor ezeknek az embereknek a zsebébe is nyomhatják. Mellette pedig legalább nem kell felhúzni gyártókomplexumokat, nem kell fenntartani, nem kell cseszekedni a jogszabályi háttérrel, stb.

2016. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

itt te vagy a nehéz eset kérdező... próbáltál már egy konnektort felszerelni egyáltalán?

lövésed sincs mi az a három fázis gondolom...

2016. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A közmunkás mérnökeink megtervezik a gyártósort, nem olyan nagy ügy :D

Utána jöhetne az egészségügy ellátása, amit közalkalmazotti bértáblában dolgozó mérnökök építenének ki. Itt gyártanánk mindent, injekciót, steril cuccokat, lélegeztetőgépet, ami éppen kell. Majd feltaláljuk.


Kérdező, szerintem tanulj egy kis közgazdaságtant. Kezdetnek.

2016. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem Te tévúton jársz.

Az a helyes, ha az állam nem tölti be a piac szerepét (ezt be akarta tölteni az államszocializmus idején és tudjuk mi lett a vége).

Alapvetően az állam nem képes olyan hatékonyan működtetni termelő a termelőeszközeit, mint a piac. Egyébként nem is feladata.

Az előzőek rámutattak arra is, hogy ez a tevékenység nem lenne rentábilis, mert meg kell venni a gépeket, ki kell fizetni a béreket (a magas bérterhekkel együtt). És még folytathatnám.

Az államnak inkább arra kell törekednie, hogy a beszedett adókból jól működtesse a nagyellátó rendszereket, például az Általad említett oktatást is. Vagyis nem gyárat kell alapítani és ellátni az iskolákat, hanem abból a pénzből, amibe ez kerülne az oktatás színvonalát kellene emelni, a pedagógusoknak magasabb bért fizetni, segíteni a rászorulóknak, hogy ne maradjanak ki az iskolából stb...

Ha már az oktatásnál tartunk, akkor mit ér egy ilyen kréta/írószergyár, ha az iskolák gyakorlatilag munkanélkülieket képeznek vagy képezhetetlen embereket hasznavehetetlen tudással? Szóval alapvetően ezért rossz ez a munkahelyteremtési koncepciód.

De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor az elképzelhető, hogy a fogvatartottak gyártsák ezeket a krétákat. Nekik nem kell akkora fizetést adni, nem kell a bérterheket kigazdálkodni stb. (Egyébként a határra épített kerítéseket is fogvatartottak gyártották le).

2016. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!