Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit hogyan érintett a vasárnap...

Kit hogyan érintett a vasárnapi boltbezárás? Személy szerint ki örül neki, és ki nem?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatra lennék kíváncsi.

Kit érintett pozitívan, kit negatívan, apró leírással.


Kérek mindenkit a kérdésre válaszoljon, és ne a másik véleményét kezdje fi&ázni!


Köszi


2016. febr. 2. 17:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nem fura, hiszen régen is így volt, sőt akkor már szombaton bezárt minden 1-2 óra körül és nem voltak ilyen kisboltok sem, amik mindig nyitva vannak.
2016. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

"Ezt nem tudom már hányszor jártuk meg azóta."


Egy éve van vasárnapi zárvatartás.

Hányszor mentek ti nyaralni egy évben két hétre, hogy azóta számtalanszor így jártatok?

2016. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szüntessük be hétfőn a TV adást - nekem nem lesz furcsa, régen nem volt az sem.
2016. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez azoknak "kedvezhet", akiknek kocsijuk van.

Aki buszozik, az meg cipelhet egy teljes hétvégére.

Valmint mindenki magánügye, hogy mikor jár vásárolni, ennyi döntésjog szerintem alapból megjár.

2016. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

Nekem pénztáros ismerősöm fakadt is, hogy milyen rossz, mivel eddig 15ezerrel többet keresett, náluk eddig is a dolgozó dönthette el, hogy vállal-e vasárnapot és többnyire az vállalt, akinek nem volt családja és jól jött a pénz, vagy az, akinek volt, de muszáj volt pénzt szerezni pl hitel miatt..

Egyébként én is dolgozok vasárnap és soha nem fognak egy kokszolót leállítani azért mert vasárnap vagy ünnep nap van! Már amikor ide jöttem dolgozni tudtam a feltételeket és azzal együtt vállaltam a munkát, mint sok más ember is sok más szakmában! Vasárnap sehol nem áll meg az élet, nem értem mi ez a kényszer, meg mit számít a 800ezer vasárnap dolgozó emberhez képest 50ezer multinál dolgozó boltos..

2016. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%
Marcell, hagyjál már békén engem ezekkel a hülye kérdésekkel.
2016. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Eddig is kétszer mentem boltba egy héten, ezután is kétszer megyek. Így legalább tudok vasárnap randizni a pénztáros csajjal.
2016. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha nem kellene szombaton is dolgozni, akkor lehetne vásárolni. Ebben az esetben jó lenne.

De jelenleg nem az.

2016. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 ConnectCare ***** válasza:

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a háztartásban, amiben élek többnyire nem én vásárolok be, így nem haltam bele, viszont ettől függetlenül nagyon zavar, mert egy jog mínusz.


Nem tudom megérteni, hogy ki milyen alappal jön ahhoz (még ha elvben az egész társadalom képviselője is), hogy két elméletben szabad ember együttműködését olyan területen megtiltsa, ahol ebből kifejezett kára senkinek nem lehet. Ugyanez megvolt trafikban, játékgépben, Pesten taxiban...sok-sok elvesző szabadságjog.

2016. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ezer kisbolt nyitva lehet, ez nekik kedvez. Nekik akkor kánaán van, főleg forgalmas helyen. Mindenki másnak szívás szerintem. Tehát értelmetlen egy szabály.
2016. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!