Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál hozzá, ha az...

Mit szólnál hozzá, ha az állam engedélyezné meleg párok számára az árva, roma gyerekek örökbefogadását?

Figyelt kérdés

Így az államnak kevesebb terhe lenne.

És a roma gyerekek beilleszkednének a társadalomba,jó egzisztenciájú meleg szülők által.


A gyermektelen heteró párok nagyrészt nem szeretnének roma gyereket örökbe fogadni,illetve olyanok is vannak,akik inkább választják a lombikos módszert.

Nagyon sok olyat hallottam,hogy roma gyereket nem fogadna örökbe.

A melegek viszont sokkal jobban tudnák értékelni,az ilyen megoldást is,hiszem nekik sokkal nehezebb a helyzetük az örökbefogadásnál.


2016. febr. 18. 15:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
53%
Támogatom, hogy a meleg párok is szabadon örökbe fogadhassanak bármilyen gyereket.
2016. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
13%
Meleg párok fogadjanak örökbe meleg gyerekeket! Heteró gyerekeket csak heteró párok fogadhassanak örökbe.
2016. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

És honnan tudod,hogy egy gyerek meleg?

Én 24 éves voltam,mikor elmertem mondani itthon.

Szerinted egy intézetes gyerek elmeri ezt mondani bárkinek is?

2016. febr. 18. 17:27
 14/34 anonim ***** válasza:
13%
Ha a gyerek is tiltakozik homár szülők ellen, akkor semmiképpen se. Én például inkább Szibériába szöknék, minthogy két f@rtúró neveljenn.
2016. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
13%

"És honnan tudod,hogy egy gyerek meleg?"


Egyszerű. Alapértelmezés a heteró. Amíg nem derül ki az ellenkezője, addig a melegek nem fogadhatják őt örökbe.

2016. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem.
2016. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen törvényt nem lehet meghozni. Vagy bármilyet vagy semmilyet. A csak romát, az diszkriminatív és támadható.
2016. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

12-esben egyértelmű az irónia. Nyilván egy csecsemőn nem látszik, hogy hetero vagy nem.

Amúgy tévedésben vagy. Az árvaházak nem árva cigánygyerekekkel vannak tele. Hanem olyan gyerekekkel, akiket az állam elvett a szülőktől, mert alkalmatlanok a nevelésre. Viszont ha a szülő nem mond le a gyerekről, akkor nem adható örökbe, tehát marad az intézet nekik, és a szülő 2 hetente bemehet hozzá. Sajnos ez van.

Sok hetero magyar pár is bevállalna egy cigány újszülöttet, csakhogy kevés ilyen van. A romáknál amúgy is nagy a család, valami rokon tuti bevállalná a gyereket a családi pótlékért cserébe.

Amúgy meg nem a nevelés számít, az öröklött tulajdonságok sokkal fontosabbak. Én sem hittem ebben, de amióta van gyerekem, rájöttem, hogy tök mindegy, hogy mit csinálok. 1. nap megmondták a kórházban, hogy nagyhangú, akaratos baba. Azóta is olyan, bármit teszek vele.

2016. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Ha a gyerek is tiltakozik homár szülők ellen, akkor semmiképpen se. Én például inkább Szibériába szöknék, minthogy két f@rtúró neveljenn."


Olyan gyereket nem is fogadnék örökbe,akinek ez gondot okoz.

Aki buta,az maradjon a nevelő intézetben,ahelyett,hogy egy olyan családban nőhet fel,ahol támogatják anyagilag és érzelmileg.


Már az is jó lenne,ha meleg gyerekeket engednék.

Szívesen örökbe fogadnék egy meleg kisfiút,akinek nem kell félelmek között felnőnie,nem kell neki attól tartania,hogy a szülei miként kezelik azt,hogy ő milyen.


Viszont ez gyerekkorban vagy csecsemőkorban nem elég egyértelmű.


Nem tudom hogy megy pontosan az örökbefogadás,de nyilván a kölcsönös szimpátia kell a leendő szülők és a gyerek részéről is.

És nem él bennem az a sztereotípia,hogy a nevelőintézetes gyerekek mind rossz gyerekek.Biztos olyan gyerekkel szimpatizálnék,akin látom,hogy kedves,aranyos kisgyerek,ha idősebb gyerekről lenne szó.

Persze újszülöttnél ez már más.De a nevelés is sokat számít.

2016. febr. 18. 21:12
 20/34 A kérdező kommentje:

Persze még nem tartok ott az életemben.

És lehet soha nem lesz ebből semmi az én esetemben.

Csak érdekesnek tartottam felvetni ezt a lehetőséget.

2016. febr. 18. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!