Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mire költöttétek volna ezt...

Ti mire költöttétek volna ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

A stadionokra áldozott pénzmennyiséget mire másra költöttétek volna el és milyen formában pontosan? (számoljunk 10 milliárd forinttal)


Én 50 milliós csomagokban (ösz. 200 csomag jönne ki) osztanám szét a középiskolák számára, amennyiben pályáznak rá. Jobb esetben valamit valamiért, és feltételeket is szabnék, de semmi komoly, a végén úgy is sorsolni kellene.


Azért 50 millió Ft értékben, mert ennyiből már kijön 120 négyzetméter, azaz kettő (kb. 30-35 fős) osztályterem. Persze bármire felhasználhatják, de mindenképp fejlesztési célzattal.


Ezzel az a gond, beismerem, hogy csak az érintett létesítmények 8%-a részesülne ebben, csupán szimpatikus az ötlet.



2016. márc. 3. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez a pénz kb. semmire nem elég. Stadion helyett, mondjuk uszodának, koripályának jobban örülnék, de azokat jóval költségesebb is fenntartani.
2016. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kokéjn an lotof hokörsz -mondá az ismeretlen élő adásban
2016. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Jó lett volna még esetleg kórházi mosdó felújításra, de nem jönne ki belőle, csak 1-2 kórháznyi.
2016. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Könyvekre.
2016. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy csak a létesítmények 8%-a részesülne belőle,de értelmesebb dolognak tűnik.Arról nem beszélve,hogy csak a diósgyőri stadion esetében előbb 8,majd 11milliárd forintról írtak.És ez csak egy stadion.Szóval,nagyon szolídnak tűnik az a 10milliárd a valósághoz képest.
2016. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Már ne haragudj, de nem 10 milliárdot, hanem több 100-at költöttek eddig a stadionokra.


[link]

2016. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Már ne haragudj, de nem 10 milliárdot, hanem több 100-at költöttek eddig a stadionokra. "


Tisztában vagyok vele, csak pont ilyen apróságokra akarom vezetni a válaszolókat, mert jelentősen az egészségügy és oktatás színvonalát nem lehet ekkora összeggel feltornázni. Szóval kíváncsi voltam milyen más alternatívák léteznek az emberek fejében.


De ha százmilliárddal akarsz számolni, nyugodtan tedd.

2016. márc. 3. 21:39
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Ezerféle dologra el lehetett volna költeni, ami értelmesebb és fontosabb prioritást képez.
2016. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Milliárdokból csak két kórház mosdóját lehetne felújítani? Ti hol a fenében éltek?
2016. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Én igazából soha nem értettem az ilyen felfogást: "ugyan már,mire lenne elég az a pártízmilliárd?"Ennyi erővel az "ablakon is kiszórhatjuk"?Egyébként szerintem milliónyi értelmesebb helye lehetne.Akár az oktatásban, eü.-ben,vagy épp a gyermekétkeztetésben,stb.,stb. Önmagában nyilván egy "ágazat" gondjaira sem elég,de a legsürgetőbb gondok enyhítésére,igen.
2016. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!