Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a panelházakban...

Támogatnád a panelházakban berendezhető boltok, klubbok, egyéb nyilvános helyek legalizálását?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy egy vállakozó megvegyen egy nagyobb lakást mondjuk egy tízemeletes panel első emeletén és szórakozóhelyet csináljon belőle, egy földszinti lakásban meg mondjuk egy éjjel-nappali bolt üzemelne?

2016. márc. 4. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem. A panelházak többségében (én is abban lakok) elég vékonyak a falak, szó szerint majdnem minden áthallatszik. Nekem nem lenne rá szükségem, hogy a szomszéd lakásban kocsma, vagy kávézó üzemelne, non-stop csendháborítás.

Már abból is bajok szoktak lenni, ha valaki a garázsából csinál kocsmát, mert a szomszédok nem akarnak állandó hangzavarban élni.

2016. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Panelház első emeletén lakok, az utca túloldalán (azaz szemben pont) van egy kisebb kávézó szerű kocsma. Tavaly 4-szer kellett a rendőröket kihívni az állandó zajongás, a bömbölő zene miatt, de már az is roppant idegesítő, amikor a teraszon kinn ülők (főleg este) jó hangosan röhögnek valamit. Csukott ablaknál is rendesen hallom.

Szóval NEM! Nem támogatom semmiképp!

Az ilyen kisboltok pedig pont a kispályás betörők kedvencei, nem hiányzik, hogy vérszemet kapjanak, aztán a bolt mellett a lakásba is betörjenek.


A szórakozóhellyel meg jól letolnád az ott lévő lakások értékét a béka feneke alá, mert senki sem akar állandó zajban élni.

2016. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha még lehetne is ilyet a tűzoltóság biztosan nem engedélyezné mivel elég kicsi a lépcsőház a legtöbb panelben, és nagyon gyorsan terjed a tűz
2016. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, te most direkt tetteted magad ilyen tudatlannak?
2016. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem el, hogy a kérdező ezt komolyan gondolja.
2016. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Elég sok panel földszinti része úgy van kialakítva hogy bolt, rendelő kialakítható benne. Vagy mondjuk a garázs rész helyén van alapból kisbolt kialakítva.


De új és régi építésű házakban van hogy irodák, például építész iroda van kialakítva, mert az viszonylag csendes munkahely, kis létszámmal. Új építésű háznál szerintem érdekes lehet egy közös használatú tér, ami elsősorban a lakók ismerkedését, kikapcsolódását szolgálja, bár a valóságban mindenki megy a kis otthonába és senki nem tartja rendben a közös tereket.


Vagy pár panelnál a teljes alsó szint árkádos-üzletsoros kialakítású, aztán ott nagyjából bármi lehet.


De hogy konkrétan X-edik emeleti lakás legyen átalakítva, ráadásul szórakozóhelynek az baromság.


Csak pár indok:

- Hányan is férnek el egy panellakásban?

- Már egy kisebb házibuli, lakásavató is necces, vagy egy nagyobb családi látogatás.

- Nem átalakítható, és ki akarna 2-3 kis lyukban bulizni.

- Áthallatszik minden, főleg hogy közös a wc, fűtés csőhálózat, ha az elsőn megkongatják a radiátort azt a 10.-en is hallom.

- Tűzoltóság alapból röhögve utasítaná vissza az engedélykérést.

- A lépcsőházak így is tipikus senki földje részek, ki takarítaná ha naponta összehánynák?

- Alapból a biztonságot hogy oldod meg? Már az gáz ha idegenek mászkálnak be egy lépcsőházba.

2016. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt van egy koncepciós rajz egy ilyen panellakásban berendezett szórakozóhelyről, két egybenyitott szobából kialakítva:


[link]


[link]

2016. márc. 4. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem tetszik az ötlet, szerintem nagyon praktikus, DE nem kocsmaként!


Egy kávézót vagy falatozót, ami néhány libri könyvesboltnál is van eltudnék képzelni, s szerintem tudna kulturált körülmények között működni.


Ismétlem, ha NEM kocsmáról van szó, akkor az este 10 óra előtti zárás is lehetséges úgy, hogy közben nem történik jelentősebb bevételkiesés. Az este 10 óra, ugye a csendháborítás "kezdete", ezért mondtam ezt.

2016. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Ui.: Most nézem a válaszolók szerint egy kávézó is hangos tud lenni. Nekem más tapasztalataim vannak ezért írtam. Gondolom helyszín is válogatja.
2016. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Már nagyon régóta nincs az este 10től kezdődő csendháborítás, bármikor lehet rendőrt hívni.


Az igaz, hogyha bemész egy kávézőba akkor csendesnek találod, de ha mondjuk el akarnál aludni, tv-t nézni stb akkor már nagyon hangos lenne

2016. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!