Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért ellentétesen...

Nálunk miért ellentétesen gondolkodnak a Parlamentben, illetve úgy általában a magyar ember?

Figyelt kérdés

Kanadában pl egy építőiparban dolgozó közel annyit keres mint egy irodában dolgozó öltönyös ember, pusztán azért mert ott a fizikai munkát végző dolgozót ugyanúgy honorálják, mint aki irányítja őket. Azonos szinten élnek kint az erejükkel dolgozók, és azok akik az agyukkal keresik a pénzt.

Itthon aki nem az eszével dolgozik, az nem tud megvenni egy 3 milliós autót mert nincs miből összespórolni, akkor most lehet azt mondani mindenki mérnöknek tanuljon, meg sebésznek hogy legyen elég pénze?


2016. márc. 14. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Pi..ába az egyetemmel. Mindenki egyetemre jár mert a mai fiataloknak büdös a munka. Ráadásul használhatatlan bölcsész, pszihológus...vacak diplomákat szereznek. Aztán persze már nem akar csak irodában lébecolni, mert neki diplomája van ám! CNC-s, hegesztő, víz, gáz, fűtésszerelő, épületgépész, gépésztechnikus vagy mérnök... a világ pénzét elkérik egy mukáért. Nem a levegőbe beszélek. Több ismerősöm is van. Itthon dolgoznak, élnek mint hal a vízben. Jó szakemberek, annyi a munkájuk, hogy alig győzik.
2016. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Kérdezd meg a Parlamentet. Ugyanezt kérdezem én is. Én jogász vagyok egy cégnél, fél milliót keresem. Ezt én reálisnak tartom, nem kell állandóan dolgoznom és megélek belőle.

Ellenben az alkalmazottak többsége minimálbért keres és ők sokszor 12 órában dolgoznak.

Ezt tisztességtelennek tartom.

2016. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Parlamentben mit tudnának tenni ez ellen? Vezessenek be TEÁOR számonként különböző minimálbéreket és SZJA kulcsokat, hogy a McDonald's-os krumplisütőnek azonos legyen a bére a belgyógyászéval?
2016. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából teljesen mindegy lenne a szakmai minimálbér.

Az építőipari munkás egyébként nem keres rosszul, ha ért a szakmájához. Ha festő, ha kőműves, ha gázos villanyos vizes vagy gépkezelő. De az a baj, hogy az ott dolgozók jelentős része segédmunkás, és leginkább a lapáttámasztáshoz ért.

Keverjük a culágerséget az építőipari szakmunkással...


Hegesztőből például óriási hiány van. Nem is véletlenül, ahhoz kell egy fémipari alapképzés, amihez bizony le kell ülni a seggedre tanulni.

2016. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem gondolkodnak ellentétesen.

Pont olyan becstelenek a politikusaink is, mint úgy általánosan a lakosság.

2016. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!