Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Bokros normális?...

Szerintetek Bokros normális? Azt mondja hogy csak ők akarnak valódi piacgazdaságot, és kis államot? Ez nem a neoliberalizmus alapja? Most piacgazdaság van, vagy monopólium tenyészet?

Figyelt kérdés

Agyrém ez az ember, hiszen többször is a piacgazdaságot méltatta, miközben teljesen bizonyított lett mára, hogy amit ő képvisel"neoliberalizmus" az csak piac ellenes monopól és korrupt a politika és a nagytőke összefonódását jelenti. Az vajon piacgazdaság hogy a multikat támogatjuk a KKv k rovására?


Ez az idézet meg, egy ostobaság a " nagy" közgazdász szájából"


"Szerinte elsősorban az állam kiadásait kellene a bevételekhez igazítani, amiket aztán a vállalkozások helyzetének javításával lehet csak növelni."


1, Ha csökkentjük a kiadásokat"megszorítunk" és nem a bevétel növekedése a cél? Az nem fogyasztás csökkenéshez és munkanélküliséghez vezet?


2, Mit is növelünk ha a vállalkozók adóit csökkentjük?

Ismét egy tézis, ami igaz is lehet az USA ban, de nem itt, mert nem ugyan azok az állapotok, hisz nincs

középosztályunk akikre hatva ellenhatást gyakorolhatnának a gazdaságra.


Mivel nagyon alacsonyak a bérek, ezért a széles rétegekre nem is hatna az adók csökkentése. Annál inkább a megszorítások. A képlet egyszerű: Attól hogy csökkentem egy réteg terhelését, és azzal nem generálok mérhető fogyasztás növekedést a hazai termelésben 1 új munkahelyet nem hoztam létre. Hiszen nincs olyan vállalkozó aki azért teremt munkahelyet mert kevesebb az adója, csak olyan van aki független az adóitól a termelés emelkedése ösztönöz a bővítésre.


Konfúzió.


Akik eddig sem éltek rosszul, azok élveznék a hasznát.

1 munkahelyet nem hoznának létre, csak emelnék az import eredetű termékek vásárlását, az az csak bukó.

De az értelmetlen, már onnan kiindulva, hogy amíg a duális gazdaságot nem szüntetjük meg, addig nincs értelme gazdaságot élénkíteni, hiszen akkora versenyelőnybe vannak a külföldiek, hogy náluk költjük el minden pénzünket. Az az, amit odaadna adócsökkentésben az menne külföldre, az eredmény : minden egyes Ft elinflálódna pillanatok alatt.


Kíváncsi vagyok bokros mit mondana a felvetésre?


[link]


2010. ápr. 3. 11:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%
Ettől nagyobb agyrém,a Jobbik gazdaságpolitikája.Bokrosé legalább megvalósítható lenne,de a Jobbik csődbe vinné az országot.
2010. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
De most őszintén válaszolj: szerinted azt kéne mondania, hogy más legalább annyira alkalmas és jó programmal rendelkezik, mint ők? Ne menyj politikusnak...
2010. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló hogy a politika a csúsztatások művészete, de a közgazdaság nem az. Ha Bokros annyira közgazdászkodik és nem akarja azt a látszatot kelteni hogy ő is politizál, akkor ne mondjon hülyeségeket.
2010. ápr. 3. 11:40
 4/28 anonim ***** válasza:
25%

"lmp kommunista párt"


azért nem.

2010. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Ettől nagyobb agyrém,a Jobbik gazdaságpolitikája.Bokrosé legalább megvalósítható lenne,de a Jobbik csődbe vinné az országot.


Figyelj már légyszíves.

Én leírom hogy mi, miért nem jó (szerintem logikusan), ami nem egy nagy teljesítmény, hiszen 5 perc.

De te? Írsz 1 sort, és minden logika és érv nélkül kijelentesz valamit. Erre szokták mondani hogy kiesett a szájából, mert még a vélemény is indokokon és logikán alapszik.


Írnál néhány sort, vagy nevezzelek egy befolyásolható ostoba agy mosott demagóg senkinek?

2010. ápr. 3. 11:44
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Nyilvánvaló,hogy Bokros mindig is az ÁLLAM érdekeit nézve hozta/ná a döntéseit.

Csak az a baj,hogy nem látja az állam mögött az embereket...

Ő egy elméleti szakember,ugye a gyakorlat meg legtöbbször nem egyezik az elmélettel.

2010. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Mondhat bárki bármit, a Bokros egy nagyon okos közgazdász. Csomagját pedig tőlünk nyugatabbra sok közgazdasági iskolában tanítják. (Nem vagyok MDF-es, mielőtt még kezdődne a "hülye MDF-es duma". Magát a pártot nem kedvelten soha, de aki jó szakember, azt el kell ismerni.
2010. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"lmp kommunista párt"


azért nem.



Bokrosban mindenki kommunista aki nem a neoliberalizmus, a számunkra tarthatatlan keretei között gondolkodik.


Ki állam, ami nem szól bele semmibe.

Ha ezt lefordítom, csak annyit jelent: Had menjen tovább a monopolizálás, a politika és a nagytőke terrorja a társadalom ellen, az erőfölénnyel való visszaélés.


Akik szociális piacgazdaságban gondolkodnak, azok kommunisták? Bokros szerint igen. Teljesen a 20 évünk liberális gondolata a felfogása Bokrosnak.

Mindenki hülye mert csak én tudom a tutit, viszont már a nyilatkozataim is sok buktatót tartalmaznak.


Mindenkit hülyének néz Bokros.

2010. ápr. 3. 11:51
 9/28 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló,hogy Bokros mindig is az ÁLLAM érdekeit nézve hozta/ná a döntéseit.

Csak az a baj,hogy nem látja az állam mögött az embereket...

Ő egy elméleti szakember,ugye a gyakorlat meg legtöbbször nem egyezik az elmélettel.


Igazad van.

Viszont az állam az = társadalom.

Hiába gondolja bokros hogy matematikailag lehetséges, hogy ha a társadalom helyzete lehetőségei, reakciója, teljesen ellehetetleníti a programját.

2010. ápr. 3. 11:54
 10/28 A kérdező kommentje:

Mondhat bárki bármit, a Bokros egy nagyon okos közgazdász. Csomagját pedig tőlünk nyugatabbra sok közgazdasági iskolában tanítják. (Nem vagyok MDF-es, mielőtt még kezdődne a "hülye MDF-es duma". Magát a pártot nem kedvelten soha, de aki jó szakember, azt el kell ismerni.



Bár ki bár mit?


Megkérhetlek hogy amikkel kritizáltam Bokros elméletét, azt értelmezd és mond meg hogy miben nincs igazam.

Ha meg ennyire leegyszerűsítjük a kérdést hogy ki a nagy közgazdás, akkor én aki egy utolsó senki vagyok és még is rávilágítok a programja lehetetlenségére, " én is nagy közgazdáz vagyok"? Csak mert átlátom a gondolkodását egy felfogásnak, sőt a hibáját is megfogalmazom?


Ne vicceljünk!!!

2010. ápr. 3. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!