Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit keresnek a Volánosok...

Mennyit keresnek a Volánosok (buszsofőrök), hogy most sztájkolni akarnak? Az 5 napos sztájk nagyon durva.

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, amiben vannak összegek, de arra vagyok kíváncsi, van-e valakinek ismerőse, vagy ő maga itt dolgozik, és tud-e pontosabb összeget írni.


Ugyanis a cikkben csak átlagbérekről esik szó.

Átlagosan br 240 ezret keresnek.

Ami kb nettó 160-nak felel meg. Ez azért egy végzettséget nem igénylő félig-meddig fizikai munkáért nem olyan rossz.

Persze nézhetjük a másik oldalt, hogy hajnalban kelnek, éjszaka járnak haza, hétvégén is dolgoznak, emberéletekért felelnek. De közben egész nap ülnek, nem áznak-fáznak, nem szakadnak meg. Na de nem ez a kérdés, hogy könnyű-e nekik vagy sem, hanem hogy valójában mennyit is keresnek ezzel.

mert ezt a nettó 160-as fizetést gondolom felhúzza az irodisták és vezetők fizetése, és egy buszsofőré ennél alacsonyabb lehet. Vagy nem?


2016. márc. 19. 14:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sok buszsofőr ment külföldre vagy állt kamionosnak, akik maradtak, kevesen vannak és most ki akarják ezt használni. Erősebb lett az alkupozíciójuk.
2016. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszi a konkrét példát, hát azért a 120-ért valóban nem szakad meg.
2016. márc. 20. 08:32
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Kisfiam. A havi 120 ezer jól hangozhat egy iskolásnak, mert a hétvégi bulik kijönnek belőle, de akinek családja van, számlái, kölykei, lakáshitele, annak a háromszáz nettót is be kell osztani, ha keres annyit. Az hogy mennyit vezet, vagy pihen, az mindegy, mert a lényeg hogy a munkahelyén van, nem otthon.
2016. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Se kicsi nem vagyok, se fiú, de főleg nem a te kisfiad.

Nem sok, ez tény, de azért nem úgy van ám, hogy mindegy, mert nem otthon van.

Rohadtul nem mindegy, hogy 120-ért ellébecol, vagy megszakad a kemény fizikai munkában.

Vannak, akik 80-ért is megszakadnak, hozzájuk képest a 120-ért való sofőrködés jó dolog.

De már lényegtelen, mert nem lesz sztrájk, kapnak valamennyi emelést.

2016. márc. 29. 05:51
 15/15 anonim válasza:
Nekem is van sofőr ismerősöm, nem kérdeztem rá soha mennyit keres, mert nem az én dolgom, de többször mondta, hogy 200-at visz haza. Feltételezem akkor az a 200 már nettó és nem bruttó. Elég sokat dolgozik mondjuk, hétfőtől péntekig, reggel fél6-kor indul először járatba, és olyan délelőtt 10 óráig 3x teszi meg ezt a távot, ami kb 50 km, 1 órás út. Utána benne van a pakliban, hogy elküldhetik a szokásos délutáni járata előtt még egy körre lefelé, aztán ugye vissza. Vagy pl. tök más városba küldik el, ilyen is sokszor van. Mikor, hogy, össze-vissza. És délután fél 5 körül ér le az utolsó járattal a végállomása, onnan pedig haza, de előtte menetlevelet írni stb stb, kb fél6-6-ra van otthon. És ő ilyen 3 heteket van egyhuzamban, hétvégén nem megy, de volt olyan is, h behívták és kb 3 hét után van otthon 1 hét pihin.
2016. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!