Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az ember beperelné a...

Ez az ember beperelné a magyar államot, mert nem kap munkát? Normális?

Figyelt kérdés

[link]


Az írása idegesítő, gondolom beszélni se nagyon képes, ha így ír.

Milyen jogon keni az államra azt, hogy nem kap munkát?

Nem húz sehová a szívem politikailag, vagyis nem akarom védeni a kormányt.

De most tényleg azért pereskedne, mert nem alkalmazzák, mivel roma?

Győzike csinálta ezt egy időben, bármi nem úgy alakult, ahogy neki jó lett volna, egyből hisztizett, hogy ez azért történt így, mert ő roma.

Ha ez az ember ilyen buta, akkor talán nem is kell csodálkozni, hogy így akar pénzt szerezni.

De mégis, hogy gondolhatja ezt komolyan?

Nincs olyan, hogy 20 év alatt nem talál egy rendes munkát.

Ilyenkor megkérdezném a volt munkaadóit.

Ha 6-7 évet dolgozott, akkor csak felvették valahova, de csak volt oka, hogy már nem ott dolgozik.

Ennyi erővel minden munkanélküli perelhetné az államot.

35 millió... anyám... ez komolyan nem normális.


16 évre kér ennyit, amikor nem dolgozott, azaz évi 2,2 milliót, tehát havi 180 ezres nettót képzel el magának, mai értéken. Nooormális????????????


2016. márc. 25. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Troll kérdés, mármint szerintem az eredeti cikkben található írás az.

Legalábbis " büntetlen feddhetetlen és egészséges"

"kétszer is közmunkás utcaseprő, és fekete mosogató"

"közben van 5 millió Ft kiadásaim"

"Roma származású anyai ágon lehet zsidó is"


Ja és amúgy ő "jogi asszisztens".


Szerintem a weboldal ezzel akar több megtekintést/ingyen reklámot magának.

2016. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lapozzunk!
2016. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mit vársz egy primitív cigánytól?
2016. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen jogon keni az államra azt, hogy nem kap munkát?"


hát pl. azért, mert évek óta az a szöveg, hogy az állam teremt munkahelyeket. (ami nyilván hülyeség, de a csapból is ez folyik...)


"De most tényleg azért pereskedne, mert nem alkalmazzák, mivel roma?"


nem. az a csomó "suli" amit elvégzett valószínűleg a munkaügyi központ zsenialitását dicséri. kötelezik, hogy elvégezze, különben nem kap juttatást, elvégzi és aztán azzal sem tudnak neki munkát szerezni. akkor minek végeztették vele el? (és fizettek ki sok milliót a mi pénzünkből az iskolát üzemeltető havernak?)


"Nincs olyan, hogy 20 év alatt nem talál egy rendes munkát."


ó, dehogynem. cigányként valamelyik leszakadt megyében? simán. főleg, hogy egy csomó cég alapult arra, hogy a munkanélküliek (meg hátrányos helyzetűek meg stb.) felvételéért állami támogatás járt. amíg tartott a támogatás, csináltak valamit, amikor lejárt meg eltűnt a cég.


"Ilyenkor megkérdezném a volt munkaadóit."


kérdezd.


"Ha 6-7 évet dolgozott, akkor csak felvették valahova, de csak volt oka, hogy már nem ott dolgozik. "


biztos volt. csak mi?


"Ennyi erővel minden munkanélküli perelhetné az államot."


egyébként igen. minden olyan munkanélküli, aki szeretne dolgozni és fölösleges, értelmetlen tanfolyamokat végeztetnek el vele ahelyett, hogy munkát keresnének neki.


tizen-pár évvel ezelőtt az akkori munkahelyemen volt egy munkafázis, aminél egy védőréteget kellett felvinni. ezt vagy fújtuk, vagy ecsettel kentük. egyébként nehézipar, az egy titkárnőn és a két laboros lányon kívül mindenki férfi.

egyik nap állok kint az üzemben éppen ellenőriztem valamit, amikor belép a főnököm egy igen szemrevaló (nem k*rvás, csak nagyon finom, szép, törékeny stb.) huszonéves, szőke lány társaságában. mondanom se kell, megállt az élet.

körbesétáltak, a főnököm valamit magyarázott, aztán kimentek. mi meg csak lestünk.


később rákérdeztem. szerencsétlen kiscsajnak volt valami képzőművészeti felsőfokú végzettsége, de nem talált vele munkát. a munkaügyi központnál meg valaki úgy gondolta, hogy nálunk is dolgoznak ecsettel, az neki való munka...

2016. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Lapozzunk" válaszolónak: akkor lépj tovább, nem kötelező válaszolni, hiszen a te válaszodnak semmi értelme nem volt.


"Kérdezd meg a volt munkaadóit"

Biztos vagyok benne, hogy ha nyilvános lenne az is, hol dolgozott, akkor az újságíró megkérdezné.


Nem hiszem, hogy a blog így akar magának reklámot csinálni.

Ez egy elég régóta működő blog, sokan olvassák, az indexen is meg szoktak jelenni a bejegyzések.

Csak régebben még igazi munkajogi problémák voltak itt, ma meg már ilyen baromságok.


Nem kötelező elvégezni a szakmai tanfolyamokat. Én is vettem részt ilyenen, igaz, annak sem volt semmi értelme, de azért mentem, mert én akartam. Nem volt feltétele a segély kifizetésének.

Ha meg már változtak a szabályok, akkor se várjuk már el, hogy egy tanfolyam majd felér egy igazi, iskolarendszerben megszerzett szakmával. Amit pár hónap alatt "tanítanak", az nem ér fel azzal, amikor valaki 5-6 évig tanulja ugyanazt a szakmát.


Lehet valaki 20 évig munkanélküli egy leszakadt régióban. Na jó. Akkor ha boldogulni akart, miért is nem költözött el egy munkaerőpiacilag jobban pörgő régióba?

Nem kamu a munkahely, jó, nyilván nem egymillió, de aki akar dolgozni, az tud is.

Aki ennyi évig nem talál munkát, az nem is akar dolgozni. Tudom, mert van 2 ilyen ismerősöm, akik sírnak, hogy nincs meló, de azért elvárásaik azok vannak, és akárhova nem mennek el. Mert 3 műszak nem jó, koránkelni nem jó, amihez át kell szállni a buszon, az nem jó, stb. Mindig csak a kifogások.

PEreljen, az állam meg visszaperelhetné, hogy ott van x ezer betöltetlen állás, miért nem ment oda?

Az összeg meg különösen szánalmas, milyen jogon ítél meg magának havi 180 ezret? De ha az elmúlt 20 év béreit és inflációját nézzük, akkor lehet, hogy jelenlegi értéken havi 300 ezres bér is simán megvan.

Miért nem úgy számol, hogy havi 80 nettó? Miért egyből 180, a semmire?

Rengeteg diplomás, értelmes, tapasztalt, gyakorlott munkavállaló nem visz haza nettó 180-at, de ő a semmire ennyit akar.


Tipikus ****. Kötelezettség nuku, de a jogait, azt hirdeti. (igaz, lövése sincs a magyar jogrendszerről, de követelőzni tökéletesen megtanult.)

2016. márc. 25. 12:57
 6/11 árokpart ***** válasza:
Jól teszi, én is gondolkoztam már rajta, hogy honlappal elindítok egy ilyen , erre vonatkozó törekvést, folyamatot.Átlag emberként nagyon sokan már 5-6 éve munkanélküliek, főleg vidéken. Respect az úriembernek amiért felvállalta ezt a küzdelmet.
2016. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

""Lapozzunk" válaszolónak: akkor lépj tovább, nem kötelező válaszolni, hiszen a te válaszodnak semmi értelme nem volt."

Annak ez egy szónak több értelme volt, mint a te elnyújtott, szóf..ásos kérdésednek, és a kapott válaszokra adott reakciódnak.


"(igaz, lövése sincs a magyar jogrendszerről, de követelőzni tökéletesen megtanult.)"

Jogi asszisztensi végzettséggel talán több "lövése" van mint neked, aki látatlanban, ismeretlenül ítélkezel felette.

2016. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mégis mi értelme volt? Konkrétan semmi.

Ha nem érdekel a téma, vagy egy hosszabb hozzászólás, mégis mir keresel itt?

Nem fog senki fegyvert a fejedhez, hogy elolvasd, és kommentelj.

2016. márc. 25. 14:02
 9/11 A kérdező kommentje:

Vajon milyen jogi asszisztens lehet az, aki így fogalmaz és ilyen szintű a helyesírása?

"Jogi asszisztens suli"

Iléyen nincs is, már itt komolytalan az egész.

2016. márc. 25. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:

"Jogi asszisztens suli"

Iléyen nincs is, már itt komolytalan az egész."


Képzelem most a sok szerencsétlen, akik ezekbe a sulikba járnak ilyen képzésre, és most rá kell döbbenniük, hogy nincs is a képzés, amit eddig végeztek. :-)

[link]

2016. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!