Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyek Magyarország előnyei...

Melyek Magyarország előnyei és hátrányai a külföldi befektetők szemében munkahelyteremtés szemszögéből?

Figyelt kérdés
A régió többi országához képest, akikkel általában nem annyira építjük a kapcsolatot, hanem inkább versenyzünk velük.
2016. ápr. 2. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előny az, hogy aprópénzért hajlandóak hülyére dolgozni magukat az emberek.

A hátrány az alacsony iskolázottság, rossz infrastruktúra, kiszámíthatatlan adó- és jogrendszer.

2016. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

az előnyei egyben a hátrányai is


saját példa, én is egy külföldi multinál dolgozom (kövezzetek meg valamiből meg kell élni)

hivatalosan 5 napot dolgozok egy héten

nemhivatalosan ha nem vállalok MINIMUM 6 napot akkor kereshetek mást csak épp nem találok


idejönnek mert viktorunk elmondta itt van rabszolga jogok meg nemigen vannak ne aggódjatok multik ha mégis van majd eltörlöm hisz 2/3 os többség van

2016. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hátrány: Export nagyon függ az importtól.


Családom példája: Apám egy multinál dolgozok, mindenki oda akar bekerülni, ténylegesen annyit dolgozik amennyit kell( beléptető rendszer rögzít mindent, ki hol mikor melyik kapun ment át. Rugalmasabban kezelik, ha el kell menni fontos és halaszthatatlan ügy miatt, akkor nem kell szabadságot kivenni, nyugodtan bedolgozhatja később, jó fizetés, rengeteg extra lehetőséget biztosít a cég( úszás, tenisz stb.)

2016. ápr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb előny,szerintem is az olcsó és terhelhető munkaerő.Én is egy multinál dolgozom,ahol lényegesen magasabb a norma,mint a cég nyugati,vagy épp lengyel "testvéreinél,a fizetés viszont lényegesen kevesebb.Persze,jó lenne tudni,hogy mennyivel kerül többe egy munkahely létesítése nálunk(a rárakódó magasabb adóterhek miatt),mint máshol.Meg persze nyilván sokat számít,hogy az állam mennyi támogatást ad a "bejövetelükhöz".Hátrány az lehet,hogy ha a nagy multiellenes "kirohanásokat" komolyan veszik és emiatt túl bizonytalannak érzik a helyzetüket.
2016. ápr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magyarország előnye a jól képzett olcsó munkerő. Hátránya az uniós tagság.
2016. ápr. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló:

"az előnyei egyben a hátrányai is"


ez nettó hülyeség... a kérdés a befektetők szemszögéről szólt, az olcsó, magát hülyére dolgozó munkaerő csak és kizárólag előny, hogy lenne hátrány?


a munkavállalóknak persze ez szívás (számukra hátrány), de a kérdés nem ez volt

2016. ápr. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kérdés arra is irányult, hogy mit tud Magyarország nyújtani, amit pl. Szlovákia, Románia nem?


Ha pl. A Tesla autógyárat akar létesíteni a régióban, mit mondunk nekik, miért hozzánk jöjjenek?


A befektetőket nem érdeklik érzelmi tényezők, hogy pl. megérdemeljük, mert sokat szenvedtünk történelmünk során. A befektetők letojják azokat a tényezőket, amelyek miatt különlegesnek érezzük magunkat. Csak a megtérülés a fontos.

2016. ápr. 3. 08:10
 8/8 anonim ***** válasza:
én értettem a kérdést, azért is javítottam ki a második hozzászólót, de válaszolni nemigen tudok rá, majd megteszik mások
2016. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!