Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szánalmas, hogy a vasárnapi...

Szánalmas, hogy a vasárnapi boltzár ennyire kardinális kérdés?

Figyelt kérdés

Én személy szerint ellene vagyok, nem érdekel semmiféle keresztény értékrend, az emberek szabad döntését előbbre tartom, mint egy ezer éves, bullshit demagóg érvet, de nem ez a lényeg.


Hanem az, hogy ilyen röhejes témakörben lesz népszavazás. Igen az is durva, hogy közel egy évig akadályozták ezt meg, de maga a téma és a kérdés is valahol alja szintet üt meg.

Lehet benne szimbolikát találni a mai kormányzópárt ellen, de ha végignézem azokat a népszavazásokat, amelyek részben a kormányzásról való véleménynyilvánítással voltak kapcsolatosak, sokkal kardinálisabb kérdések voltak, mint ez.


Egy ilyen, hülye kérdés osztja meg a társadalmat, mikor 10000x komolyabb problémák vannak az országban:

A bődületes mértékű, nyílt korrupció,

Az oktatás 0 színvonala,

A nem működő egészségügy,

Mafiaszerű módszerek a demokrácia akadályozásában stb. stb.


És most nem kifejezetten a népszavazás kérdésének intézménye érdekel, hanem ez a hülye téma az, ami kiváltja az emberekből azt az ingert, amiért felemelik a hangjukat:

Az hogy vehessek új cipőcskét vasárnap...

Mintha az egész színvonal lezuhant volna az évek alatt, vagy csak tudatosan butították le a népet, esetleg tették őket demotiválttá.


2016. ápr. 9. 21:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
5%

"Én személy szerint ellene vagyok, nem érdekel semmiféle keresztény értékrend,"


Mást sem érdekel de attól még nincs semmi keresnivalója Magyarországon vasárnap egy nyitott boltnak, ennek semmi köze a valláshoz.

2016. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
8%
Valóban, jobb így, hogy vasárnap zárva vannak a boltok. Sok, amúgy vasárnap is dolgozó ember életét könnyíti meg.
2016. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem is sokkal jobb. Régebben sem voltak nyitva.
2016. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg nyugodtan nyitva lehet. Az előttem író 3 fideszes nyaloncnak nem kell elmennie, nyugodtan mehet a templomba, de hogy mikor vásárolok abba fideszes nyalonc ne ugasson bele.
2016. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
5%

22:22

Van rá 6 napod, hogy vásárolj. Az már a te bajod, hogy nem vagy képes erre, ilyen nagy időintervallumban. Sokan szenvedtek eddig a vassárnapi rabszolgamunka miatt.

2016. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
1%
vasárnapi*
2016. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

"Egy ilyen, hülye kérdés osztja meg a társadalmat, mikor 10000x komolyabb problémák vannak az országban: "


- Pont, hogy nem igazán osztja meg, mivel a jelentős többség a zárvatartás ellen van.


A szánalmas meg az, amikor azzal jön valaki, hogy "nem ez legnagyobb probléma".

2016. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

"Sokan szenvedtek eddig a vassárnapi rabszolgamunka miatt."


- Nem lehet törvényt hozni arra, hogy aki akar, dolgozhasson vasárnapi ,aki nem, az nem? Vagy csak úgy lehet jogot biztosítani, hogy a másik irányból elveszünk?

2016. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%

22:33

Az lenne a legjobb. Kellene egy ilyen törvény.

2016. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%

"Valóban, jobb így, hogy vasárnap zárva vannak a boltok. Sok, amúgy vasárnap is dolgozó ember életét könnyíti meg."


Nem, épp, hogy megnehezíti rengeteg vasárnap dolgozó ember életét! Az, aki ugyanis vasárnap is dolgozik bizony lehet szeretne vásárolni és nem csak benzinkúton trafikban vagy abban a néhány pár órára kinyító úgynevezett kisboltban. pl. nekem van egy buszos ismerősöm, ha vasárnapra is be van osztva van egy két órás lyuk kiállása az egyik buszállomáson, a buszállomás mellett van egy SPAR, eddig gond nélkül elmehetett ebben az időszakban mondjuk venni magán egy üveg ásványvizet, ehelyett most vehet a buszállomás melletti kiskocsmában háromszor annyirért, és ő csak egy a vasárnap néha dolgozó emberek közül.

2016. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!