Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szánalmas, hogy a vasárnapi...

Szánalmas, hogy a vasárnapi boltzár ennyire kardinális kérdés?

Figyelt kérdés

Én személy szerint ellene vagyok, nem érdekel semmiféle keresztény értékrend, az emberek szabad döntését előbbre tartom, mint egy ezer éves, bullshit demagóg érvet, de nem ez a lényeg.


Hanem az, hogy ilyen röhejes témakörben lesz népszavazás. Igen az is durva, hogy közel egy évig akadályozták ezt meg, de maga a téma és a kérdés is valahol alja szintet üt meg.

Lehet benne szimbolikát találni a mai kormányzópárt ellen, de ha végignézem azokat a népszavazásokat, amelyek részben a kormányzásról való véleménynyilvánítással voltak kapcsolatosak, sokkal kardinálisabb kérdések voltak, mint ez.


Egy ilyen, hülye kérdés osztja meg a társadalmat, mikor 10000x komolyabb problémák vannak az országban:

A bődületes mértékű, nyílt korrupció,

Az oktatás 0 színvonala,

A nem működő egészségügy,

Mafiaszerű módszerek a demokrácia akadályozásában stb. stb.


És most nem kifejezetten a népszavazás kérdésének intézménye érdekel, hanem ez a hülye téma az, ami kiváltja az emberekből azt az ingert, amiért felemelik a hangjukat:

Az hogy vehessek új cipőcskét vasárnap...

Mintha az egész színvonal lezuhant volna az évek alatt, vagy csak tudatosan butították le a népet, esetleg tették őket demotiválttá.


2016. ápr. 9. 21:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
12%

Én magam örülnék ha vasárnap is nyitva lennének az üzletek.


Egyszer megkérdeztem egy kereskedelmi dolgozot mi a véleménye erről és ő azt nmondta hogy ő és a kollégái nagy része örül hogy a vasárnap fix pihenő nekik.

2016. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen pályára ment, az tisztában volt vele, hogy a boltok vasárnap is nyitva vannak.

Remélem tudják a kedves pénztárosok, hogy a kutyát, gyereket vasárnap is meg kell etetni, ne utólag hőbölögjenek, hogy pihenni akarnak, mert a vasárnap szent.


Ha valaki tériszonyos ne menjen tetőfedőnek.

2016. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező vasárnap dolgozni. Nem kötelező a szolgáltatóiparban, kereskedelemben dolgozni. Akit zavar az, hogy nem tud már péntek délben hazamenni, az menjen dolgozni az államigazgatásba, vagy közalkalmazottnak.
2016. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is irtam már, egy üzlet nem szeretetszolgálat. Nem nekem tesznek szivességet az ott dolgozók, hogy hajlandók kiszolgálni, hanem én, hogy megveszem a vackaikat amit árulnak. Ha én a vevő nem vásárolok ott, akkor már nem csak vasárnap nem kell kinyitni, hanem lehet menni éhenhalni közmunkásként.
2016. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

19es, nem jár! De engedje az állam a vasárnapi és az éjszakai nyitvatartást. Aztán a kereskedő, ca ég eldönti megéri-e neki, hoz-e annyi versenyelőnyt ha nyitvatart, vagy nem.

Az egész másról sem szól mint a CBA helyzetbe hozásáról. Minap mondta a kereskedők szövetségének vezetője, hogy nem a multikat súlytotta ez a rendelkezés, hanem a kis cégeket, és több mint 10 ezer munkahely szűnt emiatt meg.

2016. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas igen. Meg ez a hiszti is a vásárlás miatt. Minden hol van nyitva vasárnap élelmiszer bolt már rég ki játszották a törvényt ahol akarták. Csak a nagy áruházak és üzletek vannak zárva. A kenyeret tejet élelmet meg lehet venni a kis boltokba is. Amúgy se mennék a nagy áruházba. A nagyobb bevásárlást meg meg oldom a fenn maradó hat napban. Egyébként hidegen hagy hogy nyitva van vagy nincs vasárnap . Felőlem nyitva is lehet meg zárva is vasárnap egy nagyobb üzlet. De látom sokan azért is csak vasárnap tudnak bevásárolni és csak kizárólag nagyobb üzletben.
2016. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
75%
Amíg a vasárnap nyitva lévő kisboltban 2-3 szoros éron adják a kenyeret (meg szinte mindent), addig inkább éhezek, minthogy ott vásároljak, köszönöm!
2016. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az a szánalmas, hogy közel egy órai bérért egy kg kenyeret lehet venni.
2016. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Engem az jobban zavar az hogy hogy vitték véghez a rendeletet.

De ezek után soha nem fogok a fityiszre szavazni (igaz eddig se...).

2016. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 zgyzgy ***** válasza:
100%

Én bármikor tudok vásárolni, de a szerencsétlen többség számára ez kiszúrás.

Itt az elv a probléma, ahogy bevezettek egy olyan törvényt, ami szembe megy a többség akaratával.

A vasárnapi boltzárnak és a KDNP-nek pedig köze nincs a kereszténységhez. De hát ez nyilvánvaló.

2016. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!