Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szánalmas, hogy a vasárnapi...

Szánalmas, hogy a vasárnapi boltzár ennyire kardinális kérdés?

Figyelt kérdés

Én személy szerint ellene vagyok, nem érdekel semmiféle keresztény értékrend, az emberek szabad döntését előbbre tartom, mint egy ezer éves, bullshit demagóg érvet, de nem ez a lényeg.


Hanem az, hogy ilyen röhejes témakörben lesz népszavazás. Igen az is durva, hogy közel egy évig akadályozták ezt meg, de maga a téma és a kérdés is valahol alja szintet üt meg.

Lehet benne szimbolikát találni a mai kormányzópárt ellen, de ha végignézem azokat a népszavazásokat, amelyek részben a kormányzásról való véleménynyilvánítással voltak kapcsolatosak, sokkal kardinálisabb kérdések voltak, mint ez.


Egy ilyen, hülye kérdés osztja meg a társadalmat, mikor 10000x komolyabb problémák vannak az országban:

A bődületes mértékű, nyílt korrupció,

Az oktatás 0 színvonala,

A nem működő egészségügy,

Mafiaszerű módszerek a demokrácia akadályozásában stb. stb.


És most nem kifejezetten a népszavazás kérdésének intézménye érdekel, hanem ez a hülye téma az, ami kiváltja az emberekből azt az ingert, amiért felemelik a hangjukat:

Az hogy vehessek új cipőcskét vasárnap...

Mintha az egész színvonal lezuhant volna az évek alatt, vagy csak tudatosan butították le a népet, esetleg tették őket demotiválttá.


2016. ápr. 9. 21:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
1%

Nekem sok ismerősöm van ebben a helyzetben, vasárnap (is) 12-14 órát dolgoztak le, teljesen ki voltak emiatt testileg-lelkileg.

A vásárlást elintézték a hét további hat napja közül valamelyiken.

Ne egy kis ásványvizes üveg döntse el ezt a kérdést.

2016. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
96%

"Sok, amúgy vasárnap is dolgozó ember életét könnyíti meg."


Aki vasárnap dolgozik,annak nagyon jól jön/jött a pótlék.De milyen jó,hogy így a multinak nem kell ezt fizetnie.De a munka nem kevesebb.Mert a forgalom az adott és nem kisebb,csak nem 7,hanem 6 nap alatt 'bonyolítódik' le.A szokásos sztori: többet dolgozik kevesebb pénzért.

2016. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
9%

Nagyon sokat jelent az a bizonyos egy szabadnap.

Aki nem dolgozik naponta 12 órákat, nyilván nem érezheti ezt át.

2016. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

"Nekem sok ismerősöm van ebben a helyzetben, vasárnap (is) 12-14 órát dolgoztak le, teljesen ki voltak emiatt testileg-lelkileg."


Gondolod, hogy mondjuk szerdán kevésbé fáradnak el 12 óra munkától?

2016. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
98%

Azok a szegény vasárnapi rabszolgamunkások összesen kb. 25.000-en vannak. Most komolyan egy kisvárosnyi méretű embertömeg érdeke fontosabb, mint vásárlók MILLIÓINAK akarata?


Amúgy meg a hatalmas szenvedésüket 50%-os pótlékkal honorálták. Azért 50-nel, mert a Fidesz annyira vitte le, az MSZP idején 100%-os bónusz járt. Most is vissza lehetne emelni oda és a szegény ártatlan rabszolgák máris örömmel jelentkeznének a dupla fizetésért a munkára. Na nem mintha a fideszesek lázálmain kívül valódi probléma lett volna ez, hogy szegény munkások akaratuk ellenére voltak kénytelenek dolgozni.


Aki meg az ügy súlyát neveti ki az nem emlékszik a Fidesz által átnyomott népszavazást a szaros 300Ft-os vizitdíjról? Az nagyságrendekkel kisstílűbb ügy volt ennél.

2016. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
98%

"Nagyon sokat jelent az a bizonyos egy szabadnap."


Hazudozol orrba-szájba, 57%-os fidesz fanatikus válaszoló.


Már hogy lenne így plusz szabadnapja a dolgozóknak?


Vasárnapi nyitvatartással vagy anélkül is heti 40 órát dolgoznak az alkalmazottak és a Munka Törvénykönyvében kristálytisztán le van írva, hogy mindenkit heti 2 pihenőnap illet meg. Attól, hogy ebből a kettőből most az egyik mindig vasárnap, mi változik?

2016. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

Valójában semmi köze ennek a politikához.

Nem létezik normális párt.

Akiket ismerek, nincs heti két szabadnapjuk.

2016. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
A vasárnapi zárvatartásnak akkor lenne értelme, ha vasárnap tényleg minden bezárna, nem csak az üzletek. De tényleg minden, kivéve persze az orvosi ügyeleteket, rendőrséget és tűzoltóságot. Ha a boltok bezárnak a pénztárosok érdekében, akkor zárjanak be az éttermek is, szórakozóhelyek, múzeumok, benzinkutat, parkok, minden. A tömegközlekedés is álljon le, hiszen nem kellene munkába mennie gyakorlatilag senkinek, szabadidős elfoglaltság miatt meg milyen alapon várom el, hogy ne legyen a családjával a buszsofőr vagy a villamosvezető? Így lehetne valóban pihenőnapnak hívni a dolgot.
2016. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

Engem abszolút hidegen hagy ez az egész hiszti.


Azt bizonyítja egyedül, hogy a közélet mennyire átpolitizált és, hogy az emberek mennyire önzőek.


Amennyire én tudom ezt a rendelkezést a kereskedelemben dolgozók miatt hozták. (Igen, tudom, hogy a valóságban Fidesz érdekeket szolgált mint valamennyi Fidesz döntés, de ez volt az indok/hivatkozási alap) Mégis kétféle embertől hangos a közélet.

Az egyik az lusta, önző vásárló. Merthogy neki jár, hogy vasárnap is boltba mehessen, mert nem képes 1-2 napra előrelátni és gondoskodni magáról.

A másik pedig a politikailag agymosott, akinek tök mindegy miről van népszavazás, mert már dörzsöli a tenyerét, hogy jujj, de most hogy megmutatjuk a kormánynak, mert ő hej, de nagyon tudja és majd most jól megmondja egy "X"-el.


Amennyire én tudom ez a törvény a kereskedelemben dolgozókért/ellen lett megalkotva. Most hogy már ebbe is volt lehetőségük belekóstolni, mi lenne, hogyha ők maguk döntenék el mi a jó nekik és nem ugatna bele mindenféle komplexusos idiota (egyébként pontosan ezért ment félre a pedagógusok mozgalma is). Érdekes módon erre még sehol nem láttam fölvetést, pedig elég sokat csámcsognak rajta a közéletben.

2016. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
4%
Nem érdekel, hogy nyitva vannak-e a boltok vasárnap, vagy zárva, soha nem megek hét végén vásárolni, elintézem hétköznap. Azt a rengeteg pénzt, ami elmegy népszavazásra, inkább egy kórhát, vagy iskola felújítására költeném.
2016. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!