Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliaknak most mi...

A baloldaliaknak most mi bajuk a van a boltzár eltörlésével?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem hogy nálam mindekét oldal a béka hátsója alatt van, bár amikor a témában írok mindjárt megkapom a mit csinált a "pártom". Mert ugye csak fideszes támogathatja a boltzárat. Olyan nem aki ehhez szokott német ajkú teületen.


Viszont most megy a nagy oltogatás hogy "Orbán jó mert bezáratta a voltokat" és "Orbán jó mert visszavonta".


Igen ez egy marhaság. De akkor megkérdezem hogy a baloldal jobbnak képzeli magát? Csak mert szerintük rossz volt amikor bevezette, most pedig szintén rossz mert eltörölte. Nem ezt akarták? Elérték. Ilyenkor meg szokták köszönni.


Én is vitatkoztam pénzen főbérlővel, de a végén amikor megegyeztünk, megköszöntem kultórált ember módjára.

Miért nem lehet így? Úriember nem így tesz? Még komolyan is lehetne venni, ha azt mondanák hogy a politikai vezetés belátta a hibáját. De így csak ugyaolyan arogáns nyálverők mint mondjuk hablaty árpi.



2016. ápr. 13. 19:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Pártok nem érdekelnek, de ahol így működik a törvényhozás, visszavonás, épp eszű, törvénytisztelő ember nem fog befektetni egyetlen fillért sem.

Fidesznek ez volt ebben a legkisebb rossz. Na és a különbség a visszavonás és népszavazással elérve az, hogy vissza vonva, akár egy hét múlva is újra bevezetheti a vasárnapi zárvatartást. Népszavazás általi változáskor, 3 évig nem lehet vele játszani.

2016. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ebből az egész boltzáras történetből is jól kitünik hogy egy sunyi alattomos banda ez a fideszes banda, terelnek variálnak.

Ha gerincesek lennének akkor kiállnának az ország színe elé és elismernék hogy megbukott a találmányuk.

2016. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
#11:Igen,talán erre is gondoltak,amikor inkább ők maguk vonták vissza,bár inkább csak nem akartak elbukni egy népszavazást.Az meg,hogy a saját érdeküket tartják a legfontosabbnak,nem lehet nagy meglepetés,nagyjából az összes magyar párt így van ezzel.
2016. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"De neked az volt a célod, hogy jóban legyél vele. Az ellenzék nem akar jóban lenni a Fidesszel. Sőt... A politika nem arról szól, hogy ki mennyire úriember."


Igen, de amikor kifizette, elküldhettem volna. Nem tettem.

Neki pedig azért lenne talán részben érdeke, mert van aki ez alapján dönt. Pl. pár körrel ezelőtt a Medgyesy nem az ellenzék fúrásával nyert, hanem elnyerte az emberek szimpátiáját. Még akkoriban én is mellettük álltam. Aztán ahogy a Lendvay kezelte az emberek felháborodását(vagy nem értette a felháborodás okát, vagy ennyire hülyének nézte a népet*), kb. ott volt elég. Nekem mind a 3 vezetőjük a maga idejében szimpatikus volt, csak azok nem akik mögöttük álltak.



*Ugye Lendvay azt hangsúlyozta az öszödi beszéd után, hogy nem érti a felháborodást, mindenki beszél szükebb körben csúnyán. Holott a probléma ennél több volt. Mondjuk nekem az öszödi beszéd még szimpatikus volt, ahogy leteremtette a bandát, csak ahogy kezelték utána....

2016. ápr. 13. 22:43
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

# 14/15 Időpont tegnap 22:43


Az öszödi beszéd csak a hülyéknek mondott újat. "Loptunk". Wow! Komolyan. Mi lesz a következő, egy buszvezető kiáll a nyilvánosság elé, hogy balra meg jobbra is szokott kormányt tekerni? :-D

2016. ápr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Végülis volt már egy másik kormány, amelyik belebukott egy népszavazásba (2008) :DDD a Fidesz tanult ebből, hülyék lettek volna, ha nem törlik el.
2016. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A boltzár eltörlésével semmi. A tavalyi bevezetésével és most a visszavonás módjával és szánalmas megmagyarázásával van.

Ez egy felesleges és drága cirkusz volt, amibe belebukott kb 900 kisbolt (nem multi) és jó 10.000 ember munkahelyébe került.

Pontosan tudja a fidesz is, hogy egy népszavazás nekik csúnya buktát hozott volna, így egy szánalmas marketingdumába csomagolva elébe mentek a pofonnak.

Na és ne feledkezzünk el arról, hogy voltak ott még népszavazási kérdések, melyek a fidesznek szintén kínos téma. A legmegosztóbb kérdést kilőtték, megteremtve az esélyt arra, hogy kisebb legyen a részvétel a többi témát érintő népszavazáson.

Akárhonnan nézem, ez megint csupán a hatalom megtartása érdekében folyó trükközés akár a saját szavazóik arcon köpése árán is.

2016. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Ez egy felesleges és drága cirkusz volt, amibe belebukott kb 900 kisbolt (nem multi) és jó 10.000 ember munkahelyébe került. "


ÉS hogyan is? A kiskereskedelmi forgalom nőtt! Ez volt a Fidesz egyik érve.

2016. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

# 18/18 Időpont ma 22:34


Kiskereskedelem =/= kisbolt. Úgy.

2016. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves 18. Azt én értem, hogy a fidesz ezzel érvelt. Csak furcsamód a tőlük független tanulmányok ezt nem támasztották alá.

Mivel a hétből kiesett egy nap, a munkabeosztások átütemezése során munkaerő felesleg szabadult fel. Ezt a felesleget elküldték az üzletek. Emlékeztetlek továbbá arra is, hogy a kormány álságosan azt hangoztatta, hogy mindezt a családokért teszi a multik ellenében. Mégsem a kisboltok települtek be benzinkutakra, kihasználva a törvény adta kiskaput.

Ami pedig a fidesz állításait illeti; azt is állítja, hogy a magyar reformok működnek...

2016. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!