Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szavaznak az értelmi...

Miért nem szavaznak az értelmiségiek 90%-a a jobbikra?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelne, hogy a legtöbb értelmiségi ember miért nem szavaz a jobbikra.

Talán őket nem lehet csak úgy manipulálni? Esetleg tudnak gondolkodni is?


2010. ápr. 7. 21:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Az értelmiség azért "értemi" mert van annyi esze, hogy elutasítsa a radikalizmust!

Az értelmiség pártja a Fidesz. Én is arra fogok szavazni.

2010. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

"Pedig igenis magyartalan, te okostojás XD olvasd már vissza, mit írtál... hangosan."

Én megindokoltam szabály szerint.

Te is tedd ezt, ha valamivel nem értesz egyet. Ne nagyokosozz, hanem mondj rá egy szabályt. Köszi.

2010. ápr. 7. 22:03
 23/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem van jogász ismerősöm aki Jobbik szavazó. De sok egyetemista barátom is rájuk szavaz.
2010. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

a családom, és a baráti köröm nagy többségben értelmiségi. nagy többségben a jobbikra szavaznak.


egyébként akkor ugyanígy feltehetnénk a kérdést, hogy miért csak a nyuggerek (nagy százalékban) szavaznak az mszp-re? ők is ugyanígy egy társadalmi csoport.

2010. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Szerintem(és gondolom a kérdező szerint is )az értelmiségek alatt nem csak a "van egy alapdiplomám" féléket kell érteni,hanem mondjuk több nyelven beszélő,kúltúrált,némi élettapasztalattal rendelkező,politikához,pszihológiához,irodalomhoz,történelemhez és még sok minden máshoz értő személyeket.

Akinek már annyi tudása,tapasztalata és józan esze van,hogy látja amit a Jobbik művel és azt értelmezni is tudja.

Amúgy az én tapasztalatom az,hogy egy csomó idióta ismerősőm,akiknek még érettségijük sincs és látszik a gondolkodásukon,hogy nem fogják sokra vinni,kivétel nélkül a Jobbikra szavaznak.Van jogász nagybátyám,mérnök keresztapám,orvos nagynéném és egyik sem fog a Jobbikra szavazni és én sem.

2010. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
52%

Mégis milyen felmérés alapján tetted fel ezt a kérdést?:) Talán ismered úgy általában az értelmiséget és történetesen tudod, hogy 90%-uk elutasítja a Jobbikot? Nem valószínű!:)


Különben igaza van a nyelvtan nácinak, rohadtul magyartalan a megfogalmazásod.


Segítek egy példával: "Miért nem tud mégsem helyesen írni a magukat baromira felvilágosultnak vélők 90%-a?". Látod csak "tud", nem pedig "tudnak", mégpedig a "90%" miatt, ami NEM többes szám és ebben az esetben ehhez kell igazodni, nem pedig a vélőkhöz:)


Ez a kérdés egy sztereotip bullshit, nevetséges, gyerekes és tudatlanságra utal. Mit akarsz ezzel elérni? Gondolod, majd a vélt felvilágosultságukra hiú emberek tömegei fogják ott hagyni a Jobbikot, majd te "felnyitod a szemüket"?:D


Persze: van az okosok pártja, meg a buták pártja - enyhe óvoda:)

2010. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"több nyelven beszélő,kúltúrált"


Azért mielőtt nagyon eltelnél magaddal, próbáld meg megjegyezni, hogy nem "kúltúrált", hanem kulturált, bizony mindkét "u" rövid! Továbbá nem ártana az írásjelek után egy szóköz.

2010. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

ma 22:37:

Alany: értelmiségiek

Állítmány: szavaznak.

A többes számmal nem árt összhangban lenni.

Példa mondat: Miért nem harcoltak a katonák?

Az helyesebb lenne ha azt mondanám, hogy miért nem harcolt a katonák?

Tudom mi a gond ezzel a mondattal, az értelmiségieket szót általánosságban használják, ezért tűnik furcsának.

2010. ápr. 7. 22:44
 29/35 anonim ***** válasza:

Miért nem szavaz az értelmiségieknek a 90%-a a jobbikra?


így lenne helyes

2010. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz megírásának időpontja: ma 22:41"


Tudod erre szoktam mondani,hogy reszelik a fingotXD.Ha már nem tudsz értelmeset hozzászólni a témához,legalább belekötsz a helyesírásomba ahelyett,hogy reagálnál a mondandómra.Egyébként nem tartom magam rosz helyesírónak,az osztályomban az egyik legjobb helyesíró voltam,de tévedni emberi dolog.A másik meg nem vagyok egy kockafejű,monitor.uzi ,nagyívbe lexarom,hogy ékezet után szóköz van.Gondolom neked ez rögtön szemet szúrt,mert annyit bámulod a monitort.

2010. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!