Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenleg a csecsemők legalább...

Jelenleg a csecsemők legalább 15%-a roma.2050-re legalább 25%-uk lesz. Ha valaki szerint ez rossz, "túl sok" akkor ez rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés
2016. máj. 28. 23:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
10%
25%-uk? Húha! Elfoglalják magyarországot! Rettegjünk!
2016. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

16-os:

Van egy mondás: Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna...

2016. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

22-es vagyok.

Az előző hsz a 19-nek szólt. Elírtam. Bocs.


Szóval 19: Szégyen, ha te azt gondolod, h. neked nincs közöd az államalapítókhoz, honfoglalókhoz. Nekem van, meg sok millió magyarnak...

2016. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
82%

17. Én a következőről beszélek, hátha nem törlik: 41 éves leszek idén, tehát már van némi élettapasztalatom. Eddig azt tapasztaltam (olyan környéken nőttem fel, meg még más helyeken is), hogy ahol a cigányság megjelenik, ott megszaporodnak a problémák. Ez nem rasszizmus, hiszed vagy sem, nem vagyok rosszindulatú ember, rasszista sem, szemtől szemben egy rossz szavam nincs hozzájuk - feltéve, hogy nekik sincs hozzám - de eddig azt láttam, a közelükben lenni nem jó. Egyszerűen nem kedvező nagy számú roma mellett élni, dolgozni, erről nem én tehetek. Szívesen mondanám azt, hogy ez nincs így, de mégis így van, és ezt szinte mindenki tudja az egész országban.


Gyerekként (Budapest, a hírhedt Havanna lakótelepen nőttem fel), ha vettél egy fagyit magadnak, az volt a minimum, hogy kivették, ha ellenálltál, kiütötték a kezedből, a pénzt pedig kiszedték a zsebedből. Ötödikben a már 14 éves sokadszor ismétlő cigány osztálytársak elvertek mint a taknyot. Ebben a korban még nagyon sok 3 - 4 év korkülönbség, főleg, hogy ők meg elég korán is érnek.


Már a '80 - as években sem igazán lehetett megnevezni a problémát - akkor még "hátrányos helyzetűeknek" nevezték őket.


A fateromnak volt egy kollégája, még a '70 - es években megszúrták, a szívburokban állt meg a kés, majdnem meghalt az illető. Apám tanúja volt, semmi okot nem adott az áldozat. A támadók könnyű testi sértéssel (!) megúszták, a tanúskodó fateromat a bíróság folyosóján nyilvánosan megfenyegették.


Persze, mi is csibészek voltunk, követtünk el csínyeket, de valahol mindig volt egy határ egy többségi, "fehér" gyerekben. Másét SOHA nem vettük el, ha megtörtént volna, és a szüleim meglátják, visszaadatták volna amit elvettem a társunktól, büntetést is kaptam volna.

Nem bántottunk kisebbet, gyengébbet, vagy aki már a földre került bunyó közben.


Középsuliban ismertem srácot akinek hosszan felmetszették a hasát, majdnem belehalt.


Később nagyon sok erőszakkal találkoztam a balkáni útjaim során, és szinte kivétel nélkül a cigányság részéről. "Ablakmosás" utána pénz követelése (nem apró, 10, 20 euró), tarhálás, szélvédő betörésével való fenyegetés (sokaknak be is törték, volt akit megszúrtak)


Nos, a fentiekre, ha az a válasz: honnan tudod, hogy cigányok voltak? - na, az a rossz reakció. Az csak .zarkenegetés. Szembe kell(ene) nézni a problémával.


Az dühít leginkább, mikor elkenik, eltagadják a problémát, pont azok, akik állítólag pártolják őket. Így nem lesz megoldás sem. Az állítólagos jogvédők is inkább mentegetik, a bűnöző életvitelű cigányokat támogatják, ahelyett, hogy a pozitív példákra mutatnának rá, mert van olyan is.


Pl. az jut eszembe mikor a Costa Concordia hajó elsüllyedt, ott volt az a magyar cigányzenész aki meghalt miközben másokat mentett, rá kifejezetten büszke voltam magyarként.


De abból elegem van, hogy ha rámutat valaki arra, hogy a cigányság egy nem elhanyagolható részével egyszerűen nem lehet kulturáltan együtt élni, az minimum rasszista.

2016. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
9%

21:


Annak ellenére írtál nagy igazsagot, hogy véletlen sem úgy gondoltad úgy...

Tény: magyarok max.1-2 gyerek, cigányok 6-7-8-~..Lehet számolni kérem szépen..

2016. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
31%

"Szerintem ez belefér a szólásszabadság keretei közé és nincs vele gond."


De gondolom ha a magyarokról mondják el ezt Romániában, akkor az már egy durva sértés és nem fér bele a szólásszabadságba.

2016. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Mit nem szarok le? Vagy azt nevezed le se szarásnak, hogy csak annyira akadok ki a túl sok a magyar szövegen, mint a túl sok a roma szövegen? Ezt valóban megfigyeltem már, hogy magyarellenes cigánybarát vagyok, ha ugyanúgy viszonyulok a cigányokhoz és a nem cigányokhoz.
2016. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

19!

Aha, itt vagyok én, székely és magyar nemesi felmenőkkel, és van olyan ága a családnak, mely Kond vezér Kaplyon nemzetségéből származik, továbbá az antropológiai és a genetikai folytonosság kimutatható.

2016. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
2016. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

magyarok és cigányok egészen más helyzetben vannak, nem lehet hozzájuk ugyanúgy viszonyulni. A kihalófélben lévő jegesmedvékhez sem lehet úgy viszonyulni mint a kárpátokból leköltöző barnamedvékhez, melyek a klímaváltozás miatt elkezdték kiterjeszteni lakóterületeiket, és már ember által lakott területen is fel-fel bukkannak élelemszerzés céljából . (fú milyen jó hasonlat).

A természetvédőknek van eszük ezért a jegesmedvéket próbálják menteni, ami nem azt jelenti hogy előbbi értékesebb lenne mint a barnamedve. de nem ugyanúgy viszonyulnak a kettőhöz. Mivel a természetvédőknek van eszük, ezért azt is tudják hogy a barna medvét ettől még nem kell gyűlölni, diszkriminálni, kiírtani stb.

2016. máj. 29. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!