Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Korábban még kb ezelőtt 10-12...

Árokpart kérdése:

Korábban még kb ezelőtt 10-12 éve is a társadalmunk sokkal " úgymond vagányabb volt" Mire vezethető vissza ez az elpuhulás?

Figyelt kérdés
Tegnap egy 58 éves férfi légpuskájával lelőtt egy védett baglyot légpuskájával mert állítólag zavarta a hangja éjszakánként. Előállították, gyanúsítottként kihallgatták a puskát mint tárgyi bizonyítékot elkobozták. Rendben is van ez a jogos eljárásmenet, meg én is elítélem a tettét mert szólhatott volna állatvédőknek, erdészetnek stb és elvitték volna élve a baglyot egy másik fészekbe. Természetesen kapja is meg érte a bűntetését. Viszont a társadalmunk egésze szinte már minden fegyvernek látszó dolgot maximálisan kriminalizál a média meg főleg. Egy légpuskával kapcsolatos hírt is szinte úgy tálal a média mintha valami veszedelmes cselekményt követtek volna el fegyverrel. Korábban azért ez nem volt ennyire így. Különösen úgy veszem észre, mintha a Fidesz kormányra kerülése óta még a fegyverekkel kapcsolatos esetleg pozitív szemléletet is démonizálják. Nem újdonság ez, mert éles fegyvert Magyarországon civil ember az elmúlt 26 évben és előtte sem tarthatott és ugyanúgy jogilag bűntették. Engedélyt sem volt könnyebb korábban szerezni rá mint most, viszont szemlélet tekintetében ha a 90-es évek végén vagy még ezelőtt 10 éve volt valakinek egy kispuskája otthon (hasonló hír is volt 2 napja az origon) szóval a gyakorlatban az emberek szemléletében nem számított akkora bűnnek. Jogilag mindig is bűntetést vont persze maga után, de valamiképpen férfiasabban álltak az emberek a fegyverekhez. Mi vitte el ilyen elpuhulós irányba vajon a társadalmunkat?
2016. jún. 6. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

"Egy légpuskával kapcsolatos hírt is szinte úgy tálal a média mintha valami veszedelmes cselekményt követtek volna el fegyverrel. "


hát nem tudom mi jött le neked az írásodból, de nekem azt, hogy lelőttek vele egy védett madarat


legközelebb majd egy kisgyerek idegesíti fel a papát?

2016. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Milyen előnye lehet egy fegyvernek? Te magad hoztad fel a példát arra, hogy ha valahol van egy fegyver, az szinte biztos hogy nem fog az ember javára válni. És mintegy áldozatnak állítod be a bácsit, és a médiát pedig valami szörnyűségnel. Szerintem minél jobban szigorítva van a fegyvertartás annál jobb és igenis kezeljék a helyén azokat, akik ilyet tesznek.


Nem is értem hogy jutott eszedbe, hogy férfiasabban kéne a fegyverekhez állni, remélem nem is gondoltad komolyan.

2016. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem egészen értem mire gondolsz.


A fegyver veszélyes, én sem szeretném, ha mindenkinek lenne.


Egyébként van lehetőség teljesen legálisan is lőni, én szombaton jártam egy lövészeten, nagy élmény volt.


De nem örülnék ha pl. a szomszédomnak lenne éles fegyvere.

2016. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem erről van szó, írtam is, hogy én sem tarom helyesnek amit tett és kapja meg a büntetését. Az utolsó mondatban amit írtál ilyen fel sem merült bennem, mégpedig azért mert mikor a rendszerváltás első éveiben a munkásőrségből és egyéb hasonló szervek leselejtezési eljárásaiból kifolyólag sok magánembernél volt kint több valódi éles maroklőfegyver akkor sem történtek tömeges tragédiák belőle. Pedig relatíve az a korosztály még jobban nem vetette meg az alkoholt mint akár a mostani 30-as 40-es. Mint mondtam azzal én sem értenék egyet, hogy tömegesen lehessen fegyverhez jutni mert azért még nem vagyunk olyan jóléti színvonalon, de a másik mostani véglet sem jó, ha pl. egy kispuska miatt a TEK rátöri valakire az ajtót vagy egy légpuskát úgy kezelnek bűnjelként mint egy veszedelmes fegyvert. Úgy általában mintha a valódi férfias szemléletet is hátrébb akarják szorítani a mindennapokban nemcsak ezzel kapcsolatban, hanem az élet más területein is.
2016. jún. 6. 13:21
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem indokolt az a fajta szigorú fegyverszabályozás mint ami 56 után bevezettek Magyarországon. Nem áldozatnak tekintem a bácsit de nem is annyira szörnyű bűnösnek.
2016. jún. 6. 13:24
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Szóval, ha valakinek fegyvere van és gyilkolássza az állatokat, attól "vagányabb" lesz. Mert az ész nélküli lövöldözés sokkal férfiasabb, mint ez a mai meleg társadalom, akik inkább biztonságosabbá tennék az országot ahelyett, hogy védtelen madarakra lövöldöznek. Hát gratulálok!
2016. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Elég bajnak tartom, hogy nem tekinted szörnyű bűnösnek. De ha mondasz egy darab indokot mire jó egy kispuska otthon, akkor meggondolom, hogy ne törjön a TEK valakire emiatt.
2016. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Rèszben tèvedsz, pl múzeális elöltöltős puskát különösebb engedèly nèlkül vehetsz, bármely ìjat, számszerìjat szintèn ( pedig bőven halálos lehet), a lángszóró ( katonai is) csak pirotechnikai eszköz, hatástalanìtott tankot tarthatsz ( ha ráteszed a lángszórót annyira már nem lesz hatástalan) stb. Tehát kb a könnyen rejthető vagy nagy tűzsebessègű fegyverek vannak tiltva, de azok nèlkül is lehet èlni.
2016. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

#1


Hát osztakkó?

Lelöjjük a külköt is! Mi vagányak vagyunk he!!!

2016. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bakker! Nem érted?!

Nem a légpuska volt a baj, hanem a használata!


Légpuskád lehet engedély nélkül is, de a használatára vannak szabályok.

1, egy védett madarat lőtt le!!!

2, a lövészet alap szabálya: a lőteret, ez esetben a saját telket a lövedék nem hagyhatja el



Minek neked éles fegyver? Mire szeretnéd használni?

(kérdem ezt úgy, hogy a munkám során van nálam fegyver)

-Sportlövészet? Nosza, rajta! Beiratkozol egy lövészklubba, engedélyt kérsz...

-Vadászat? Vadászvizsga, vadásztársaság...

-Önvédelem? Erre sok esélyed nincs, fenyeget valaki?

Vagy te is a szomszéd madarat, esetleg a szomszédot akarod lelőni?

2016. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!