Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Fidesz új,...

Mit gondoltok a Fidesz új, szülőtartási törvényéről?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jún. 13. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
hat en azt gondolom hogy hamarosan nemlesz nyugdij es ez mar annnak a szele. ezt akinek van egy kis ralatasa a jovore latja h nemfogjak tudni a nyugdijjakat kifizetni. a kozmunkabol nemlehet marpedig akarhogy nezzuk az allasok nagyreszet 5 10 ev mulva az teszi ki. abbol penz pedig nem forog vissza.es ha megszunik a nyugdij ezzel takaroznak tartson el a fiad. amugy felhaborito mert vannak égetnivalo szulok persze gyerekek is. erdekes orszagban elunk azert de jo ez igy nekunk
2016. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Hányszor hallottad a Fidesztől, hogy azt mondta volna, hogy "Magyar Köztársaság"?

Egyszer sem!

A Fidesz a "Magyar Köztársaság"ot "MAGYARORSZÁG"ra nevezte át, csak úgy, mint a Moszkva teret Széll Kálmán térre!"


Tanulj meg olvasni :DDDD


[link]


"Magyarország államformája köztársaság."


Magyarul van beleírva

2016. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy nem kellett volna a nyugdíjpénztárakat kihúzni a rendszerből, jól jött volna az a plusz pillér azoknak is, akik amúgy is öngondoskodnak, meg azoknak is, akik ezt nem tehetik meg, de a bruttó bérükből azért ezt félreteszik ilyen célra.

Én valahol azt olvastam, hogy az egyén saját megélhetése kárára nem vonhatják ezt a szülőtartást, ugyanúgy, ahogy a gyerektartásnál. Viszont félő, hogy emiatt még kevesebb gyerek fog születni, mert a dolgozó generáció egyszerre lesz arra kényszerítve, hogy a szüleit segítse és hogy a gyerekeit felnevelje, és még a saját megélhetését is megoldja, ugyanabból a pénzből.

Különben én még nem vagyok szülő, de ha szülő leszek egyszer, akkor egyrészt a gyerekem megélhetésének a kárára én nem akarnám az én ellátásomra kötelezni, másrészt, ha önszántából akkor sem segít, ha megtehetné, és rászorulnék, akkor elb*tam a nevelést...

2016. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"a szülő sem választhatja meg, hogy milyen a gyereke " - Igen, ha arra gondolsz, hogy olyan betegséggel születik valaki, hogy amiatt képtelen másokról (vagy akár önmagáról is) gondoskodni, már többször láttam a BKV-n egy ilyen családot, a szülők már idősek, a gyerek már felnőtt, de tolószékes, testileg és szellemileg is súlyos fogyatékos, egy csecsemő szintjén van kb., ők anno úgy döntöttek, így is felnevelik, csak egész életében gondozni kell, mert tanulni és dolozni egyaránt képtelen.

Minden más nevelés kérdése.

2016. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy rendben... szeretem a szüleimet és sokat köszönhetek nekik, törvény nélkül is segítenék nekik amiben és amennyire csak tudok és ők sem perelnének sosem, ez nem az ilyen családokban fog gondot okozni, hanem ott szít még több feszültséget, ahol amúgy is van bőven.

Régóta mondom, amikor meglátom a fizetési papíromat, hogy inkább utalnák közvetlenül a nagymamámnak azt a pénzt, amit levonnak nyugdíjjárulékként... Eltartom a szüleimet, de akkor ne vonjanak le tőlem havonta 40-50-60, vagy bármennyi ezer forintokat erre a célra. Nem sokkal kevesebbet, mint amennyit a nagyim nyugdíjként kap!!! Ha a gyerekek, illetve unokák járulékait összeadnák és a nagyszülőknek adnák egyenesen /nyugdíj nélkül/, a mi esetünkben minden öreg sokkal jobban élne, mint most!!!

Azt már kicsit pofátlanságnak tartom, hogy fizetek valamit a nagy közösbe, amiből én sosem fogok részesülni, majd azt mondják tartsd el az öregeidet is öcsém. Szerintem ez több, mint pofátlanság!


Azt meg sem jegyzem, hogy egy normális idősek otthona havi 100 ezernél kezdődik + gyógyszerek és speciális igények esetén csak nő az összeg. A mai világban egy fiatal miből tudja ezt félrerakni, főleg ha ne adj isten mindkét szülő pert akaszt a nyakába? És ha netán a párja szülei is?


Megértem a másik oldalt is. Az én nagymamám idősek otthonában lakik, ahonnan 3 hónap nem fizetés esetén kirakják az időseket. Milyen lehet idősen szembesülni azzal, hogy nem kellesz senkinek? Nem tudsz gondoskodni magadról és nincs aki gondoskodjon rólad? Remélem sosem tudom meg...

2016. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az egész gondolattal van a baj, hogy az embernek a szüleit kellene eltartania. Egyszerűen nem ez az élet rendje, ugyanis egy felnőtt embernek a saját gyerekeit kéne eltartania, majd ha már kirepültek, segítenie.


Ráadásul ez diszkriminálja azokat az időseket, akiknek nincs gyerekük, ők miért értéktelenebben a társadalomnak? (Pontosabban, ők is beperelhetik a legközelebbi hozzátartozójukat, de az meg már tényleg a vicc kategória lesz, amikor előkerül egy rég nem látott huszadrangú rokon, hogy ő most tőlem szeretne tartást kérni.) De akinek van gyereke, annak nincs szerintem jogos igénye ilyesmire, mivel egy gyereket nem azért nevelünk fel, hogy később a fejős tehén legyen. Igen, nyilván pénzbe került egy gyerek felnevelése, de az volt mondjuk 50 éve, annak már a jelenre nem kéne hatással lennie.


Ami a legrosszabb az egészben, hogy nem szükséges a szülőnek indítania a pert, amivel egyszerűen kiűzték az egészből a szülői jóindulatra támaszkodást. Mert akár a szomszéd Joli néni is beperelhet, mondván, segítette a szüleimet, most fizessek neki.

2016. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ilyen egyszerűen nincs. Borzalmas ez a rendszer, ami most van. A sok hülye kitalálja a hülyébbnél hülyébb ötleteit és felveszik érte a jó pénzt. Szóval amit én most gondoltam a szülői tartásdíjról, azt egyszerűen nem illik nyomtatásba leírni. Tudjátok mit csinálnék én, ha nekem még tartásdíjat is kellene fizetnem?
2016. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 DarthQtya válasza:

Ez nem más mint még egy adó....

A TB is ilyen, rá kellett döbbennem ,hogy igazából mindenért külön fizetek kb. ...jobb lenne ha megkapnám és én magam rendezném a dolgokat akkor ha szükség van rá. Ugyan így a nyugdíjjal. Ne kelljen fizetni, kapjam meg és elteszem magamnak... lekötöm stb. De így... minden szart lehet fizetni és te nem kapsz semmit csak még több adót.....

2016. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!