Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tüntetnek a munkavállalók a magasabb bérekért?

Figyelt kérdés

A legtöbben csak panaszkodnak, "jaj csak nettó 120-at viszek haza".

Erre én azt szoktam mondani, hát csesszétek meg, miért nem szerveztek tüntetést, demonstrációt.


Én dolgoztam Franciaországban, tettem fel régebben ezzel kapcsolatban egy kérdést is.

A franciák nem dolgozzák halálra magukat.Szépen, komótosan, jó hosszú ebédszünettel, igazi ebéddel (leves, második desszert) nem csak bekapnak valamit 20 perc, mint a magyarok.Sok cigarettaszünetet is tartanak, munkaidőben interneteznek is.

Ott nincs olyan, hogy egy ember végzi 3 dolgát.


A franciák nem a munka hősei, viszont tudnak egységként fellépni, tudnak tüntetni.


Olyan is volt tavaly nyáron, amikor ott voltam, hogy rossz volt a légkondi.

A franciák addig egy tollat nem mozdítottak, ameddig meg nem csinálták, azt mondták, a munkáltatónak biztosítania kell a jó munkakörülményeket, ha ez nincs meg, nem dolgoznak.


A fizetésük is jó, de az nem csak úgy jött ám, hanem kiharcolták.

A fizetéstől kezdve, a munkavállalói jogokon át mindent kitudtak harcolni.


A munkahelyre nem azért járnak be, hogy megszakadjanak kevés pénzért, hanem, hogy élvezzék a munkájukat sok pénzért.


A cégek menedzsmentjei inkább megemelik a fizetésüket, mert ha nem, akkor lehúzhatnák a rolót, mivel nem lenne, aki dolgozna nekik.


Ez óriási probléma Magyarországon, nincs egység bizonyos kérdésekben.


2016. jún. 25. 09:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

Pont ez az. A franciák tudnak tüntetni. Ellenben mi...

Tanár sztrájk? Az sztrájk, hogy "aki nem akar, az nem oktat", de bent vannak?

Vagy a MÁV meg a buszosok sztrájkja? Korlátozva működik a rendes helyett? Franciaországban hol van ilyen? Amikor nyaralni voltam sztrájkoltak a buszosok és az egész városban egy busz nem volt. Na az sztrájk.

Ott rendesen működnek a szakszervezetek.

Na meg a munkavállalókat is törvények védik. Nálunk meg mi van? Ha főnök nem fizet ki téged hónap végén, akkor felmondhatsz és majd felvesznek mást. Eleve az állam késik a fizetésekkel, mégis mit várnak el más munkáltatóktól?

2016. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

"Kedves kérdező!

Alapíts saját vállalkozást, és fizesd meg az embereidet! Na ugye milyen egyszerű? :)

"


Azért ennyire ne vegyük le a felelősség államra tartozó részét...

2016. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerinted az államnak mi köze ahhoz, hogy a külföldi multi mennyi fizetést ad?

Amúgy még a multik viszonylag jól fizetnek.

Nem erről van szó.A munkaerőpiac egy piac, kereslet-kínálat alapján működik. Amíg talál ennyiért, addig minek emeljen béreket? Azért, mert tüntetsz? Kit érdekel. Majd ha nem talál embert, akkor emel. Ahogy pl. kénytelenek a jó szakmunkást megfizetni. A diplomásokat nem fizetik meg, mert most már minden 2. embernek diplomája van, a munkás a gyárban már többet keres, mint az irodista.

2016. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!