Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal arról beszél, h...

A baloldal arról beszél, h "demokratikus úton nem lehet leváltani az orbán rezsimet" akkor a török puccshoz hasonlóra utalnak?

Figyelt kérdés

Értem én, ha valaki nem ért egyet a Fidesszel, komolyan megértem, nekem is rengeteg kifogásom van ellene, de kiráz a hideg, amikor démonizálják a kormányt, vagy sok esetben egyenesen Orbán személyét! Ha tetszik a baloldalnak, ha nem, a Fidesz egy demokratikusan megválsztott párt (sajnos). Lehet, hogy ha a választási rendszeren nem változtatnak, akkor 5 képviselővel több kerül a parlamentbe az ellenzékből, de valljuk már be őszintén, akkor se lett volna esélye egyik pártnak sem kormányt alapítani! Egyes szakértők szerint max 5%os a torzulás! Ezzel szemben a baloldal egyenesen önkény uralomról beszél, diktatúráról.. tudják egyáltalán mi az a diktatúra?

Ti nem féltek, hogy a baloldali gyűlölet kampány tovább mélyíti a politikai elégedetlenséget, és ez a fajta sötét démonizálás előbb utóbb a török puccshoz hasonló helyzethez vezet?

És mielőtt túlzónak tartanátok, nézzetek körül fórumokon, egyre több ember van, akiknek nem a Fidesz egyes intézkedéseivel van gondjuk, hanem egyenesen gyűlölik a pártot, vagy ami még értelmetlenebb, egyenesen gyűlölik Orbán személyét! Egyre többen hangoztatják ezt a "demokratikus úton Nem lehet leváltani" propagandát! Dehogy nem lehet leváltani, 2018ban mindenki menjen el szépen szavazni és szavazzunk meg egy megbízható pártot, vagy hogy ilyen nincs? Akkor erőszakkal mire akarja leváltani a kedves baloldal a Fideszt?

Nézzétek meg, hogy törököknél mi történt, az ellenzék ott is ekézi Erdogánt, de érzi a politikai felelősségét, és teljesen elhatárolódott a puccstól, és az erőszakos hatalom átvétellel szemben támogatja a jelenlegi pártot akkor is, ha egyáltalán nem ért egyet az intézkedéseivel!

Komolyan kétséges szerintem, ez a sok diktatúrázás, démonizálás, gyűlöletkeltés hova vezet!

És kérlek ne jöjjetek azzal hogy fideszes vagyok! Nem értek egyet a Fidesszel, de ez a párt szimpátián felül álló dolog, aki nem ért velem egyet abban, hogy csakis és kizárólag demokratikus úton szabad a fideszt leváltani, az nem a Fidesszel nem ért egyet, hanem a demokrácia helyességét kérdőjelezi meg!



2016. júl. 16. 06:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

Orbánt csak ugy lehet leváltani ha mutatnak egy jobb alternatívát.

A jelenlegi ellnzék erre nem képes.

Pl az Mszp mintha nem is akarna kitalálni semmilyen stratégiát.

A régi, már magukat 100 szor lejáratott és megbukott emberekkel soha nem fognak választást nyerni.


Kéne egy teljesen új arcokból álló új párt.

De az meg valamiért nem akar vagy nem tud létrejönni.

Az hogy az Mszp még létezik csak Orbánéknak jó!

Gyurcsányt ki kéne likvidálni a baloldalról és abba kéne hagyniuk a fasták a magyarok féle baromságaikat és elkezdeni normmálisan politizálni mert különben a büdös életben nem fog Orbán megbukni.

Még az LMP az az elenzéki párt akik próbálnak konstruktív és logikusan ésszerű ellenzéki politikát folytatni, de arra meg nem vevők az emberek(egyenlőre)

2016. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

ma 08:21

Drága! Nem az a baj, ha kritizálod a Fidesz tevékenységét, hanem ha esztelenül szidja valaki a Fideszt és démonizálja illetve próbálja lejératni Orbánt és nem a Fidesznek baj, ha ez történik, hanem több millió embernek, akiknek szüksége lenne egy értelmes alternatívára! Ha figyelmesen elolvasod mit írtam, és végig is gondolod, rájössz, hogy a baloldal a Fidesz ilyen módú esztelen ekézésével soha a büdös életben nem fogja tudni leváltani a Fideszt, max a politikába belefáradt emberek táborát növeli, vagy néhányan a Jobbikhoz menekülnek, de már annak a bázisa is a határát súrolja!

Tényleg ezt akarod? Ér Neked annyit Orbán esztelen fikázása, hogy hatalmon maradjon a fidesz?

Ne a fideszt ócsárold, hanem a törekvéseiket, és azt se esztelenül és feltétel nélkül, hanem ha egy részével egyet értesz, azt ismerd el, ha Nem értesz valamivel egyet, azzal kapcsolatban javasolj alternatívát! Erre lenne szükség a kormány megdöntéséhez!

2016. júl. 16. 09:02
 13/29 A kérdező kommentje:

Alain Delon


Ez tökéletes meglátás, a démonizálás megy mindkét oldalról, pont ez itt a baj!

A baloldal úgy bukott meg, hogy a Fidesz egyszerű rövid propaganda üzenetekkel lejáratta a Gyurcsány kormányt! Most a baloldal jelentős része olyan mintha azt gondolná, hogy "igen, ez kell a népnek? Ez hozza a sikert? Akkor én is lejárató kampányba kezdek!" A probléma az, hogy a baloldali pártok Nem ismerik fel azt, hogy teljesen más politikai helyzetben vannak! Amikor a Fidesz lejáratta a baloldalt, akkor egy erős párt volt, sokan alternatívát láttak benne, a politikai elégedetlenség szításával volt hova "menekülni", mint ahogy most részben a Jobbikhoz, annyi különbséggel, hogy a Fidesz társadalmi megítélése többszörösen a Jobbik mostani megítélése felett volt! A baloldal ha ezt úgy próbálja meg kezelni, hogy tovább folytatja a lejáratást, semmit Nem fog elérni!


És higyjétek el, én örülnék a legjobban, ha tényleg jó úton halladna Magyarország, ezért kérlek titeket is, hogy ne hagyjátok a baloldalnak, hogy ezt folytassa, legyen elvárásotok velük szemben, ne legyen elég az, hogy bezzeg a Fidesz is ezt tette, mert ha ez így megy tovább akkor teljes politikai apátiába fog sűllyedni az ország, ez viszont a Fidesznek kedvez!

2016. júl. 16. 09:13
 14/29 anonim ***** válasza:
65%
Azért mondják ezt mert tudják, hogy a támogatottságuk a béka hátsója alatt van, és képtelenek leváltani a fityuszt, nem tudnak értelmes alternatívát felmutatni.
2016. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
49%

Ha lenne igény ilyen típusú politizálásra, akkor így politizálna az MSZP. Sajnos nincs, a gyűlölködéssel jbban egyben lehet tartani egy párt szavazóbázisát mint a konstruktivitással.


Amúgy kérdező ne legyél már vak, a Fidesz diktatúra egy szófordulat arra, hogy a Fidesz az azóta szerencsére már elvesztett kétharmadával megcsinált magának egy saját rendszert, saját alkotmány saját választási rendszer, saját köztársasági elnök, saját alkotmánybírák, saját magunknak jó törvények pl. korábban kormánytagok rokonainak cégei nem indulhattak állami közbeszerzéseken, de upsz, beházasodtak Orbánékhoz, hát változtassunk már törvényt, változtattak. Erre mondják, hogy Fidesz diktatúra, és ez ott van az élet minden területén.

Tudod az MSZP-SZDSZ maffiamódszerekkel lopta a közpénzt, na a Fidesznek már ezt se kell, ők legalizálták a dolgot, már a szándék sincs meg bennük, hogy a látszatra adjanak!

2016. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

09:20

Ha nem lenne rá igény, akkor nem nőne drasztikusan azok száma, akiknek elegük van a politilából és már a szélsőséges eset is nagyon magas, hogy el sem megy szavazni! Nem arra nincs igény, hogy rendes politizálás legyen, hanem arra nincs igény, ami jellenleg az alternatívát nyújtja!

Ezt a legkönnyebb mondani, hogy jajj istenem nincs igény az értelmes politizálásra stb!

Nézd meg a szavazattal rendelkezők hány százaléka szavaz a Fideszre! 32-33%? És ezek többsége is csak azért, mert azt mondja, hogy "mutass más alternatívát".. bőven megvan az a réteg, akinek elege van a gyűlölet keltő egymást ócsároló, nem a haza érdekeit képviselő, hanem az óvodás "bezzeg a másik is hülye" meg a "Nem én kezdtem" szintű politizálásból!

Szóval ne gyertek azzal, hogy Nincs igény! Ha meg ez lenne az igazság, Hogy nincs igény, akkor meg mindenki mélyen nézzen magába, és újból azt kérném, hogy legyen elvárása és igényelje a baloldaltól az értelmes politizálást!

2016. júl. 16. 10:16
 17/29 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez paradoxon, ez most esett le, aki azt mondja, hogy elfogadja ilyennek a baloldalt, mert nincs igény értelmes politizálásra, lényegében annak az embernek nincs igénye arra, hogy ne ez menjen!
2016. júl. 16. 10:20
 18/29 anonim ***** válasza:

De nem azzal van bajuk, hogy túl sokat szidják a Fideszt, hanem azzal, hogy nem megfelelőek a liberális ideológia miatt és mert nem hitelesek a 2002-2010-es kormányzás miatt.

Ezt nem érted meg.

2016. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A legfájóbb az, hogy komolyan úgy érzem, hogy csak erre az egy témafelvetésre érkezett válaszokban (részben azokban is amelyekkel nem értek egyet) több értelmet látok, mint amit a Fidesz, a KDNP, az MSZP és a DK az elmúlt 6évben nyújtani tudott! :(
2016. júl. 16. 10:27
 20/29 A kérdező kommentje:

ma 10:24

Ebben részben egyet értek!

Viszont pl szerintem ezért lenne politikai felelőssége a baloldalon teljesen hitelüket vesztett politikusoknak, pl ha Gyurcsányt tényleg az ország érdekli és nem a hatalom, akkor már rég eltűnt volna a politikai térről, és nem húzná a mézes madzagot, addig amíg Csak lehet, cirkusznak nézve az országot, és nem törődve azzal, Hogy egykori miniszterelnökként annyi hitelessége maradt, mint egy sarki csövesnek, aki 20asokat kéreget!

Ha méltósággal elfogadta volna a bukást, akkor lehet, hogy a helyébe tudott volna lépni valaki, akinek még van hhitele. Most meg nézz rá, látom tvben interjúztatják és az eszembe jut: "te jó isten és ez egy miniszterelnök volt"

És nem tudom néha komolyan venni a politikát!

2016. júl. 16. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!