Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Némelyik multinacionális cég...

Némelyik multinacionális cég lehet kivonul Magyarországról?

Figyelt kérdés

Én tapasztaltam, hogy elvárják a perfekt angolt vagy németet, némelyik mindkettőt.De, annyira mégsem akarnak megfizetni érte, mint külföldön.

Perfekt angollal vagy némettel meg akár külföldön is ugyanazt a munkát lehet elvégezni ugyanannál a cégnél.


Emiatt panaszkodnak is rendszeresen, hogy "jaj, nincs szakember"


De, nem csak a felsőfokú végzettséggel rendelkezőkkel van bajuk.

Hanem, a "kisebbekkel" is.


Ahol legutóbb dolgoztam, ott a gyártósori munkásokat nem nagyon akarják rendesen megfizetni.Pár hónap alatt a komplett gyártósor emberállománya lecserélődik.

Mára, már fele, akiknek nincs komoly végzettsége, kint mosogat vagy ablakot pucol Ausztriában.Győr-Moson-Sopron megyében lakom, itt nem nagy kunszt kijárni Ausztriába.

A másik fele meg, amint lett jobb lehetőség dobbantott, elhelyezkedett.


Az ablakpucolással, meg többet keres, mint én beszerzőként, diplomával.

Ennél a cégnél nettó 120 körül kapnak a sori melósok.



A menedzsment állandóan panaszkodott, hogy nincs ember, most honnan fognak embert szerezni,ment állandóan a sírás.

Mondtam magamban, a teljesítményt elvárjátok, de fizetni nem akartok érte.


Tőlem elvárták a magas szintű nyelvtudást.De, ezzel a nyelvtudással, már kint is csinálhatnám ugyanezt, x ezer euróért, csak kezdőként, kevés tapasztalattal nem akarok kimenni még.


Egyes pletykák szerint, ez a cég a kivonulást fontolgatja, mivel a termelés nem úgy sikerül, ahogy elvárják, aminek oka az emberállomány.



Alapvetően, az a probléma, hogy ezek a cégek az olcsó munkaerő miatt vannak itt.

Egy darabig elmentek, de ma már az emberek igénye megváltozott.Illetve, a szomszéd ország kapui nyitva állnak, a képzetlenebb emberek is találnak munkát, mondjuk takarítás, ablakpucolást vagy ilyesmit.Ez még mindig jobb munka, mint a gyártósoron görnyedni.



Amikor még fősulira jártam, én is mentem takarítani Ausztriába.Abból a pénzből lett meg az első autóm.



Úgy gondolom, a nemzetközi multinacionális cégek tudnának magasabb fizetést adni, de nem nagyon érdekli őket.EU-s szinten kellene szabályozni őket, ez lenne a megoldás.



2016. júl. 17. 09:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#9:Na,ez az.Én dolgoztam állami cégnél,magyar vállalkozónál és most,jópár éve egy német multinál. Nincs az az Isten,hogy önszántamból újra az előbbiek közé tartozó cégnél dolgozzak.Pedig tudom,hogy ugyanezért a munkáért nyugatabbra,sokkal többet fizet,viszont itt, Magyarországon,nagyon is tisztességesnek számító bért ad, pláne a magyar vállalatokkal,cégekkel összevetve.És egyáltalán nem érzem,hogy kizsigerelne.Persze,sok a túlóra, de meg is fizeti.
2016. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem igazán látom,hogy ha a multik,vagy egy részük kivonul,kik vennék át a szerepüket,olyanokat meg pláne nem,akik jobb fizetéssel megtoldva tennék ezt.
2016. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Magyar viszonylatban én is jól keresek.


Viszont, ha ilyen fizetést ajánlanak egy osztrák vagy francia embernek, kettőt pislantanának a humán erőforrás ügyintézők és már csapódna is az ajtó.

2016. júl. 17. 11:30
 14/22 anonim ***** válasza:
Persze,de más országok,más viszonyok.Nyilván akkor emelnek bért,ha rákényszerülnek,hogy megtarthassák például az alkalmazottaikat.Mi is rájuk csaphatnánk az ajtót.Aztán,hogyan tovább?Menjen mindenki nyugatra?Nem mindenki teheti meg ezt sem.
2016. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a kérdezőnek, hogy megy a vinnyogás, az elvárások nagyok, de fizetni meg nem akarnak.

Nem tudom mire való ez a hozzáállás.

Másik kedvencem mikor a valódi munkát végzőknél hiány van(tehát akik viszik a hátukon a vállalkozást), sajnálnak plusz 50 ezer nettót, de a HR, az őrség meg a többi fullon van és talán még többet is kapnak, úgy hogy mondjuk a HR munkáját az eddigi összes munkahelyemen nullával tudnám értékelni.

Nem is értenek az adott szakterülethez, de majd ők megmondják, hogy kiből, mi lesz.Persze az esetek 99%-ban a papírt veszik alapul, amit ugye bárki meg tudna csinálni.

Vicc, és akkor mondják, hogy mert a versenyszféra..

2016. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem a fizetéssel van a gond, hanem azzal, hogy mire eljut hozzád, addigra megtépázzák. Egy kicsit lenyúlnak belőle itt, egy kicsit ott, egy kicsit amott, és a nettó fizetésed egy vicc.


Másrészt a vezetőség agyi tevékenysége sem a legjobb. Sok az irreális elvárás. Nem veszik észre, hogy minél jobban erőltetik a hülyeséget, annál inkább nem jutnak semmire.

2016. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16:Hát,igen,az EU-ban élmezőnyben vagyunk,a bérekre rakódó adóterheket illetően.
2016. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Aztán,hogyan tovább?Menjen mindenki nyugatra?Nem mindenki teheti meg ezt sem."


Igen.

Aztán majd ha nyugatihoz közeli bért fizetnek, majd mindenki visszaköltözhet.


Nem is kellene teljesen nyugati bér, csupán a jelenlegi 100,120 ezres fizetéseket kellene felejteni.A bérminimumot nettó 160 ezerben megállapítani.Ugyanis, ennyi kell a létminimumhoz, ha albérletben lakik valaki.


Aztán, egy középfokú végzettséggel rendelkező ember, mondjuk számviteli ügyintéző átlagban keresne nettó 210 ezret.

Egy pályakezdő mérnöknek/közgazdásznak a kezdő fizetése minimum 200 ezer lenne.Pár év tapasztalat után 300 ezer.


Egy orvos, pozíciótól függően kereshetne átlagban nettó 400 ezret.


Így lenne fair.És még még így is messze lenne a 2000 eurós osztrák,német átlagfizetés.

2016. júl. 17. 15:38
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem,akik nyugaton megtalálják a számításukat, stabil állásuk van,nem fognak csak úgy visszajönni. A multik meg annyi fizetést adnak,amennyi a működésükhöz kell,aztán,ha úgy gondolják,hogy már nem éri meg,mert legfeljebb továbbállnak.Viszont a magyar cégek,vállalkozások,addigra már rég tönkremennek.Az orvosok és más állami szférában dolgozók bérét,viszont csak a "közösből" lehet megemelni,de akkora béreket soha nem fognak itthon kapni,mint nyugaton.Szerintem még megközelítően sem.
2016. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Persze,abban igazad van,hogy így lenne fair.Csak a piacgazdaság,meg a kapitalizmus,nem erről szól.
2016. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!