Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Némelyik multinacionális cég...

Némelyik multinacionális cég lehet kivonul Magyarországról?

Figyelt kérdés

Én tapasztaltam, hogy elvárják a perfekt angolt vagy németet, némelyik mindkettőt.De, annyira mégsem akarnak megfizetni érte, mint külföldön.

Perfekt angollal vagy némettel meg akár külföldön is ugyanazt a munkát lehet elvégezni ugyanannál a cégnél.


Emiatt panaszkodnak is rendszeresen, hogy "jaj, nincs szakember"


De, nem csak a felsőfokú végzettséggel rendelkezőkkel van bajuk.

Hanem, a "kisebbekkel" is.


Ahol legutóbb dolgoztam, ott a gyártósori munkásokat nem nagyon akarják rendesen megfizetni.Pár hónap alatt a komplett gyártósor emberállománya lecserélődik.

Mára, már fele, akiknek nincs komoly végzettsége, kint mosogat vagy ablakot pucol Ausztriában.Győr-Moson-Sopron megyében lakom, itt nem nagy kunszt kijárni Ausztriába.

A másik fele meg, amint lett jobb lehetőség dobbantott, elhelyezkedett.


Az ablakpucolással, meg többet keres, mint én beszerzőként, diplomával.

Ennél a cégnél nettó 120 körül kapnak a sori melósok.



A menedzsment állandóan panaszkodott, hogy nincs ember, most honnan fognak embert szerezni,ment állandóan a sírás.

Mondtam magamban, a teljesítményt elvárjátok, de fizetni nem akartok érte.


Tőlem elvárták a magas szintű nyelvtudást.De, ezzel a nyelvtudással, már kint is csinálhatnám ugyanezt, x ezer euróért, csak kezdőként, kevés tapasztalattal nem akarok kimenni még.


Egyes pletykák szerint, ez a cég a kivonulást fontolgatja, mivel a termelés nem úgy sikerül, ahogy elvárják, aminek oka az emberállomány.



Alapvetően, az a probléma, hogy ezek a cégek az olcsó munkaerő miatt vannak itt.

Egy darabig elmentek, de ma már az emberek igénye megváltozott.Illetve, a szomszéd ország kapui nyitva állnak, a képzetlenebb emberek is találnak munkát, mondjuk takarítás, ablakpucolást vagy ilyesmit.Ez még mindig jobb munka, mint a gyártósoron görnyedni.



Amikor még fősulira jártam, én is mentem takarítani Ausztriába.Abból a pénzből lett meg az első autóm.



Úgy gondolom, a nemzetközi multinacionális cégek tudnának magasabb fizetést adni, de nem nagyon érdekli őket.EU-s szinten kellene szabályozni őket, ez lenne a megoldás.



2016. júl. 17. 09:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A gyártósori betanított munkát itthon sehol nem fizetik meg.

Amúgy meg kérdező látom nem vagy tisztában alapvető gazdasági fogalmakkal.

Te komolyan azt hiszed, hogy egy cég szívjóságból hirtelen hatalmas fizetés emeléseket tenne? Tudod mi lenne abból? A nagy fizetés emelések rengeteg elbocsást hoznának.


Amúgy ha annyira nem tetszik, miért nem mész valami adócsaló kis kft.-hez, ne hogy azt hidd, hogy azok nem zsigerelnének ki téged.

2016. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy Magyarország egy gyarmat.

Németországban ugyanannál a cégnél, ugyanabban a beosztásban 4-5x annyi fizetést kapsz - az árakhoz viszonyítva - magyarul 4-5x annyi dolgot tudsz venni, mint itthon. Mindezt úgy, hogy ott nincs kötelező, sőt ELVÁRT túlóra és a főnök nem kényére-kedvére pakolgatja a munkaidődet.


Kisvállalkozóknál ugyanez megy, semmi különbség nincs. S akkor erre a magyar társadalom általános válasza:


"Ha ennyire el vagy szállva magadtól, akkor MIÉRT NEM vagy még külföldön?"


Röhögnöm kell. Biztos majd mosolyogni dolgozom apróért, amikor nyugaton tudom, hogy megbecsülik az embert és amit leírtunk a szerződésben azt kell csinálnom. Se többet, se kevesebbet.


Most visszaütött, hogy nem akarnak fizetni a cégek. bolti eladókat kilószámra keresnek. Van papírom, van tapasztalatom, de nem vesznek fel, mert diák vagyok. Neki állandó munkaerő kell. Egy diákot nem ugráltathatsz, hogy túlórázzon puszira, mert otthagy a p***ába.

Nem lehet berángatni éjjel leltárazni ingyen, mert otthagy a p***ába.

Ellenben egy pályakezdőt, lehetőleg nőt ide-oda lehet rángatni, ugráltatni ingyen túlórában.


De ugyanez megy az összes többi "hiányszakmában" is. Persze, hogy hiány szakma. Sz*r a fizetés és ingyen munkát várnak el sok helyen, meg "rugalmasságot". Ami azt jelenti, hogyha hívnak hajnali kettőkor, akkor háromra ott legyél.


A cégvezetők viszont soha nem fognak leszállni a földre. Majd értetlenül bámulnak maguk elé, mert nem értik, hogy miért zuhan a termelés, miért fogynak a vásárlók és miért nem akar odamenni dolgozni senki.

2016. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!