Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állna érdekében egy...

Miért állna érdekében egy dolgozó embernek megszavazni a feltétel nélküli alapjövedelmet?

Figyelt kérdés
Világos, hogy mindenki a saját érdekét képviseli a szavazatával, és az is, hogy az ember alapvetően önző lény. Szóval miért szavaznék én az átlagos fizummal az alapjövedelemre, amikor az tőlem vélhetően elvenne?

2016. júl. 28. 12:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Pl. mert bármikor elveszítheti a munkáját, és nem mindegy, hogy amíg talál mást, addig koldul meg felhalmoz kétmilliós gázszámlát, vagy esetleg szerényen, de eléldegél katasztrófa nélkül.


Az se mellékes, hogy amikor éppen dolgozik, akkor a munkáltatója mennyire zsarolhatja kirúgással, ha éppen nem akar túlórát, vagy illegális/balesetveszélyes feladatot elvállalni.

2016. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Meg nem mindenki annyira önző, mint gondolod, és sokan nézik az egész társadalom érdekét, és azoknak az érdekét is, akik a lecsúszás szélén vannak, vagy éppen már nyomorognak. A társadalom a közös felelősségvállalásról is szól, nem csak arról, hogy nekem jó legyen!
2016. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Például azért, amiért a nyugdíjat, az egészségügyi ellátást és az ingyenes oktatást is a TE érdekedben vezették be.

Fontos neked, hogy a társadalom minden tagja valamilyen szinten jól képzett és elégedett legyen.

Ráadásul az alapjvedelem a világ legvagyonosabb néhány százalékától venne el, és sokaknak adna. Nézz utána, milyen döbbenetes müódon nyílt a jövedelmi egyenlőtlenség az elmúlt 100 évben. A mai különbségek sokkal nagyobbak, mint 100 éve.

Aztán gondold végig, tudnál-e a szabadidődben értelmes dolgokat csinálni robotolás helyett.

De nézd meg a kalózpártok programját, ők ezeket nagyon szépen leírják.

2016. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Miért venne el tőled?

Az alapjövedelem lényege, h mindenkinek jár. Neked is.

(ez a valóságban valószínűleg úgy nézne ki, hogy a jövedelmed azon része adómentessé válna, és ennyivel emelkedne is a jövedelmed)

2016. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Nekem nem állna érdekembe megszavazni. Felénk van munkalehetőség az emberek egy részének esze ágában nincs elmenni dolgozni mert közmunkáért kapnak 50 et. Igaz 3 szor ennyit is kereshetnének de akkor se. Megkapnák alapjövedelemként az 50-et még közmunkára se mennének. Másik meg ha én megkapnám az 50 et még munka mellett nekem nem kellene mert az 50 nem fedezné az eü ellátást ha bajom lenne. Mert ha lenne alapjövedelem az eü szolgáltatásért fizetni kellene mindenkinek.
2016. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#4: és kik termelik ki azt a pénzt, amit aztán elosztogatnak?: a dolgozók. Van egy bevételi keret, egy költségvetés, amit aztán leosztanak az embereknek, illetve elköltik hasznos meg haszontalan dolgokra. Ha a keret nem nő, csak úgy lehet valakiknek többet juttatni, ha mástól meg elveszünk; és elvenni viszont csak attól lehet, akinek van, tehát a dolgozóktól.


Én önző ember vagyok, vállalom. Betartom a törvényeket, többet viszont ne is várjon tőlem senki! Nem fogok másokért úgy szavazni, hogy az nekem nem jó.

2016. júl. 28. 12:39
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

De miért ez a kérdés? Van bármi realitása, hogy erről népszavazást írnak ki? Teljesen megvalósíthatatlan, a Kormány a nyugdíjakat, és a munkanélküli segélyt sem tudja kifizetni. Nem véletlenül csökkentették a munkanélküli segélyt is ilyen drasztikusan. A segély ideje ellentmond mindenféle statisztikának, ennyi idő alatt nem lehet munkát találni.

Én személy szerint ellene vagyok. Ha el is vesztem a munkám, mennyi lenne az alapjövedelem? Valami nevetséges összeg, amiből nyilván nem lehetne megélni. Viszont össztársadalmi szinten ez nagyon sokba kerülne az adózó embereknek.

Amúgy nem lehet 2 milliós gázszámlát felhalmozni, mert 2 hónap után lekapcsolják. Ők sem hülyék.

Alapvetően az a legnagyobb baj Magyarországon, hogy itt még mindig mindenki az államtól várja a megoldást, és szidja a Kormányt, mert nem emeli a segélyeket, meg nem növeli a szociális kiadásokat. Meg kéne érteni, hogy az Államnak nem az a feladata, hogy azokat segítse, akik képtelenek önmagukon is segíteni. Ráadásul Magyarországon arányaiban nagyon kevés ember dolgozik, és ők is a szolgáltatásban, szinte semmit nem termelünk. Ebből nem lehet nagyon dőzsölni a munka nélkül élő embereknek. (Még annak sem, aki dolgozik, így is nálunk a legmagasabbak az adók és járulékok.)

2016. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Le lehet szavazni, de ez az egyik legmarkánsabb különbség a mentalitásban a Nyugat és köztünk. Fel kell ismerni, hogy az ország színvonala nem fog emelkedni, amíg nem vállalunk valós szolidaritást a leszakadt társadalmi rétegekkel.
2016. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
#7: Ez a PM (Párbeszéd Magyarországért) kezdeményezése, nagyon komoly kutatás van mögötte, az állami kiadások átszervezésével, a felesleges mániák sztornózásával megvalósítható az alapjövedelem. Én is kicsit kételkedem, kicsit naivnak tűnő gondolat, mégis úgy gondolom, hogy sok embernek segítene kitörni a nyomorból.
2016. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

#6


"Ha a keret nem nő, csak úgy lehet valakiknek többet juttatni, ha mástól meg elveszünk; és elvenni viszont csak attól lehet, akinek van, tehát a dolgozóktól."


Nagy tévedés!


Az alapjövedelem nem egy plusz juttatás, hanem az eddigi szociális és segélyezési rendszer felváltása.

Tehát megszűnik a lakhatási támogatás, munkanélküli segély, családi pótlék, gyerekek után járó adókedvezmény, egyebek, és ebből a keretből mindenkinek juttatunk elkölthető valódi pénzt.

Ez pörgeti a gazdaságot és növeli a GDP-t.

2016. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!