Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Közmunkásként dolgozó, program...

Közmunkásként dolgozó, programozói diplomával rendelkező egyén: mennyire paradoxon ez a helyzet? (Feltétel: az egyén NEM megy Bp-re. )

Figyelt kérdés
Vagyis szerintetek létezik-e olyan személy, aki programtervező informatikus szakon végzett, de közmunkásként pl. az avart sepri?
2016. júl. 13. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidéken is lehet munkát találni, csak jóval kevesebb fizetésért.
2016. júl. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem paradoxon. Attól, hogy valakinek van iskolája, még nem biztos, hogy ért is a programozáshoz. Ha tényleg komoly tudása van, akkor összedob Androidra valami progit, és abból él, nem pedig közmunkára fecsérli az idejét, max. az átmeneti időszakra megteszi. Nekem nincs diplomám, de jó pár végzettségem van, és értek is a szakmámhoz, mégis járdát építettem közmunkán, meguntam aztán a elkezdtem asseteket készíteni(hobbim volt a 3D modellezés). Fél év eltelt az első assetem megjelenése után, és fel tudtam mondani, azóta abból élek. Amúgy, ha te vagy a kérdés tárgya, akkor annyit azért útravalónak elmondok, hogyha érzed magadban a tehetséget, hogy ki tudsz törni közmunkából, akkor ne hagyd, hogy elbizonytalanítson a többi közmunkás, mert nagy része csak egy alkesz, aki úgy van vele, hogy értelmiségiként, csak egy rakás szerencsétlenség vagy. Pont ebből kovácsolj erőt magadnak.
2016. júl. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Simán lehet, az elmúlt évtizedben globálisan se nagyon hirdettek úgy állást, hogy ne kellett volna hozzá 15-20 gyakorlat. Ez egy kezdőnek nyilván nincs meg, így nem veszik fel, hanem inkább siránkoznak, hogy munkaerőhiány van.
2016. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg elképzelhető, gyakorlatilag biztos, hogy az egyén önhibájából fakad a dolog, ha hosszútávon közmunkás, mert egy programozó otthon, egy sima gépen is tud olyan értékes munkát végezni, amivel rövid időn belül kitörhet ebből az állapotból, egy közmunkás bért nem meg olyan nagy kihívás lepipálni...
2016. júl. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SimkoL ***** válasza:
67%
'... programozói diplomával rendelkező egyén..' nem azt jelenti, hogy tud is programozni. Kiseggelte azt a pár évet, bemagolta a tananyagot és ennyi. A programozás nem bölcsészet és társai, a 'használatát' vagy megérted vagy nem - vagy érdekel vagy nem -. Ha érdekel utána nézel, gyakorolsz, készítesz hobbi projekteket ami később akár referenciának is jó, ha nem akkor b..va van az egész.
2016. júl. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem paradoxon, programozót is ítélhet a bíróság közmunkára.


Viccet félretéve ha valaki komolyan gondolja a programozói szakmát és tesz is érte, annál nehezen tudom elképzelni hogy 100km-es körzetben nem találna munkát. Én is 2 és fél órát utazom naponta.


Elhivatottság kell a programozáshoz, ha az nincs meg, simán előfordulhat az amit leírtál.

2016. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy szétcsúszott drogos/alkoholista, aki már egy for ciklust sem tud felírni.
2016. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar (sokat) utazni, akkor bizony elképzelhető egy pályakezdő esetén. 45 ezres városban lakom, ha most pályakezdőként keresnék állást, akkor a pár perces nyomozásom alapján eléggé megszívnám, mert mindenhol legalább 3-5 éves tapasztalatot várnak el.
2016. júl. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!