Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy minél több...

Egyetértetek, hogy minél több embernek kellene külföldre menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Reklámozni is kellene, hogy menjenek csak a mosogatók,takarítók, nem túl képzett emberek is.A képzetlen munkaerőre Ausztriában nagy igény van,ugyanis echte osztrák nem végez ilyen munkát.


Ezután, ha majad a magyar vállalkozók, multicégek nem találnak embert, emelnének, abbahagynák a ragszolgatartást.


El kell érni, hogy nettó 160 ezer forint legyen a minimálbér.

Ugyanis, ennyiből az ország bármely részén ellehet vegetálni.

80 ezerből viszont, nem.


Aztán, egy szakorvosnak olyan nettó 400 ezer kellene, rezidensnek 270 ezer.

Ez marasztaló hatású lenne.


A magyar vállalkozók meg nem évente, hanem csak 3 évente tudnának új Mercédeszt meg olasz nyaralót venni.


A multik meg tudnak emelni, csak "noszogatni" kell őket.Van ott profit elég.



Ha ez sikerülne, egy élhetőbb Magyarország jönne létre.

A 160 ezres minimálbér még mindig jóval kisebb, mint ami nyugaton van.

A munkaerőhiány fog élhetőbb Magyarországot teremteni.



Külföldön, akár 6 órás munkából is meglehet élni, úgy, hogy még gyereket is nevel az ember.

Ez az igazi családbarát hozzáállás.


2016. júl. 29. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Van olyan terület, ahol ez már lejátszódott, pl. informatika. Igaz, abból eddig is meg lehetett élni, most viszont már jól is lehet belőle élni.
2016. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Igen, én is támogatom, hogy minél többen lépjenek le innen, ti meg majd építhetitek a Nemzethy Keresztyín Szent Nagy-Magyarország Királyságotokat fiatalok nélkül, nyugdíjasokkal, cigányokkal és Fidesz-szektásokkal.


Csodálatos és varázslatos lesz nektek! Csak tudnám, hogy dolgozni ki fog...

2016. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy mennyi pénz lesz itt Magyarországon. Aki menni akar az menni is fog. Én azt nem értem, hogy nekem mint szakmunkás embernek aki szakmával és érettségivel rendelkezik lassan annyi lesz s Tescosok és Aldisok kezdő bruttója mint az enyém. Nem ertem mire fel emelik nekik erősen a pénzüket a jóformán betanított 8 általánosos munkára. Én ezen fel vagyok háborodva és igenis többet várnék mert akkor minek dolgozok minek tanultam. Vagy kapjanak jóval kevesebbet vagy emeljenek annyit az én és más szakmunkások bérén hogy azert érezhető különbség legyen! Mert azert 8 általános és egy komolyabb szakma közt azert van különbség. Kérdező legyen a nettó minimum 160 egy takarítónak, de akkor nekem minimum egy 100assal több nettóm legyen.
2016. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Baromság. Annyi törtènne, hogy bevándorlás kezdődne szegènyebb országokból, akinek a lakói olyan kevèsèrt is dolgoznak. Ès akkor mèg nem beszèltünk a diákmunkáról, szorgalmas, könnyen hülyère vehető rèteg fillèrekèrt.
2016. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jó de ha a cégek emelnek fizut akkor árat is. A multik még simán kigazdálkodják de a magyar cégek nem hajlandóak lemondani az extra profitról.
2016. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Hehe, lepontozhatjátok a 2-es válaszom, de akkor is ez lesz a vége. :)

Leshettek majd, hogy mi van ilyenkor.

2016. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Az alapelgondolás nem rossz. A munkaerőhiány következtében logikusnak tűnik, hogy béremelés következzen be. Ugyanakkor Magyarország egyre inkább egy nagy összeszerelő üzemre hasonlít. A gyárakba pedig betanított munkás kell, ami azt jelenti, hogy ha idehoznak egy ukránt vagy egy vietnámit, akkor az komolyabb nyelvismeret nélkül is képes elvégezni ugyanazt a munkát. És amíg találnak ember, aki ezért a bérért elvállalja, addig nem lesz számottevő béremelkedés.

Elég megnézni a MGYOSZ ajánlását. Minden szívbaj nélkül betelepítenének 250.000 ukránt. Pedig még itthon is van jelentős mennyiségű kihasználatlan munkaerő, csak azokkal foglalkozni kéne, meg igényelné az élhetőbb bért.

2016. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha egy csomó ember elmegy innen, akkor lehet hogy megemelik kicsit a béreket, de szűkülni fog a piac, ami következtében minden árut megfognak drágítani, vagy elkezdik kirúgni az embereket, mert nem kell annyit termelni.


Nyilván ez nem lesz igaz arra a cégre, ami szinte kizárólag csak külföldre termel, de ha túl sokan lépnek le, az nem csak a demográfiát gyengíti, hanem a gazdaságot / belső piacot is.

2016. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, menjen el innen mindenki.

Akkor nagyon jó hely lesz az ország.

2016. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"El kell érni, hogy nettó 160 ezer forint legyen a minimálbér."


Az sóra nem elég. Ezért nem emelnek nektek, mert beéritek szarral huggyal is.

2016. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!