Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy minél több...

Egyetértetek, hogy minél több embernek kellene külföldre menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Reklámozni is kellene, hogy menjenek csak a mosogatók,takarítók, nem túl képzett emberek is.A képzetlen munkaerőre Ausztriában nagy igény van,ugyanis echte osztrák nem végez ilyen munkát.


Ezután, ha majad a magyar vállalkozók, multicégek nem találnak embert, emelnének, abbahagynák a ragszolgatartást.


El kell érni, hogy nettó 160 ezer forint legyen a minimálbér.

Ugyanis, ennyiből az ország bármely részén ellehet vegetálni.

80 ezerből viszont, nem.


Aztán, egy szakorvosnak olyan nettó 400 ezer kellene, rezidensnek 270 ezer.

Ez marasztaló hatású lenne.


A magyar vállalkozók meg nem évente, hanem csak 3 évente tudnának új Mercédeszt meg olasz nyaralót venni.


A multik meg tudnak emelni, csak "noszogatni" kell őket.Van ott profit elég.



Ha ez sikerülne, egy élhetőbb Magyarország jönne létre.

A 160 ezres minimálbér még mindig jóval kisebb, mint ami nyugaton van.

A munkaerőhiány fog élhetőbb Magyarországot teremteni.



Külföldön, akár 6 órás munkából is meglehet élni, úgy, hogy még gyereket is nevel az ember.

Ez az igazi családbarát hozzáállás.


2016. júl. 29. 08:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sokan nem csak a fizetés miatt mennek/fognak menni külföldre.


Én például mérnökinformatikusnak tanulok 1,5 év és végzek. Számos szaktársam van akik már kimentek vagy ki fognak menni. Hidd el, mi itthon is elég jól megélnénk, mivel abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a tudásunknak itthon is nagy a piaci értéke. Na de visszatérve, miért is akar a többség kimenni?


Az egészségügy egy katasztrófa, az oktatás elmaradott, régi jó poroszos módszer, szerencsétlen diákok úgy le vannak terhelve, hogy az sokszor egy felnőttnek is sok lenne. Minek fizessem itthon a nyugdíjjárulékot, ha amúgy sem lesz nyugdíj? Az emberek nagy része megkeserült, megdöglött a tehenem, a szomszédé is dögöljön meg mentalitás van jelen.


Ha majd rendesen működik az ország, nem halok meg egy kórházi fertőzésben, ha ne adj Isten műtétre szorulok, persze ha a várólistán sorra kerülök, ha majd drága politikusaink rájönnek, hogy az oktatásra sokat kell költeni, mert a jövőnk, hogy ne olyan buta embereket tudjunk honfitársainknak, ja elnézést, az nem megoldás, mert akkor nem mennének a birkák rakni az x-et és még sorolhatnám, akkor maradnék, de így. Aki teheti, az menjen, míg nyitva vannak a határok.

2016. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, az lemaradt, hogy az ember a családjának, a gyerekeinek a legjobbat akarja és sajnos ott tartunk, hogy a legjobb, ahol nyugodt normális életet élhet egy magyar család, az külföld.
2016. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Már most ott kéne tartanunk, hogy emelkedjenek a bérek, mégsem történik semmi. Jó, tudom... Budapesten már jóval magasabbak a bérek, de itt vidéken valamiért nem igazán akaródzik nekik emelni. Inkább visszavesznek a termelésből, vagy csökkentik a kínálatot...


Nem értem ezt a hülye magyar mentalitást. A rabló multi meg emel...


3: Mérnök vagyok és a Lidls polcpakoló többet fog nálam keresni. Amikor meg szóvá tettem jött valaki azzal a dumával, amit a Lézer Janó is lenyomott anno. Annyit is érek. Szerinted én hogy érzem magam? Hamarosan én is távozni fogok itthonról.


5: És hová emeli az árat? Mi jószerével Magyarországon már nem is vásárolunk, mert Ausztriában és Szlovéniában olcsóbb kb minden.


7: Bizony-bizony. Rejtett munkaerő...


11: Hát, igen. Sok ismerősöm kint van nekem is. Egy-kettő hazajött, de valószínűleg már nem sokáig maradnak, mert nem bírják. Kevés a pénz, de nem ez a legnagyobb gond, hanem a mentalitás.

2016. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!