Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy minél primitívebbek az emberek, annál bonyolultabb, csicsásabb nevet választanak a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a divatnevekre, vagy a filmekből, szappanoperákból átvett, idegen hangzású nevekre.

2015. szept. 16. 12:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlenül. Van több diplomás ismerősöm is, aki ritka khm nem átlagos nevét választott a gyereknek
2015. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Ez megint álatalánosítás.

De azt hiszem valahol olvastam, hogy egy tanulmány szerint minél magasabb beosztásban van egy család annyál egyszerübb neveket válaszottak a gyerekeiknek.


Mi egyszerü neveket választottunk, olyat amit a világ legtöbb pontján ismernek vagy kitudnak mondani. Ennek az oka az volt, hogy a férjem és én is sokat utazunk a világban, és több helyen az én magyar nevem csak gondot okozott.

2015. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem értek egyet. Mindenki olyan nevet ad-adjon ami neki tetszik. Ha az pont ritka, különleges vagy "csicsás" akkor neki az tetszik és kész, senkinek semmi köze hozzá.
2015. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
14%
Ez szerintem sincs így! Nekem 2 diplomám van, de én is olyan nevet adok a gyerekemnek, ami nem tucat név. Ha kimondják a nevét, akkor mindenkinek csak ő jusson róla az eszébe. És nem érzem magam primitívnek!
2015. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Kevés kivételtől eltekintve én pontosan ezt tapasztalom a környezetemben.
2015. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
A ritka/különleges nem egyenlő a "szappanoperás"/csicsás nevekkel. Ha arra gondolok, hogy kik adják a Kevin-Dzsenifer-Rómeó-Benett és hasonló vonalon mozgó neveket, akkor van benne igazság. Persze kivételek mindig vannak...
2015. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

most nem leszek politikailag korrekt: a cigányok adnak szappanoperából, divatból, filmekből átvett neveket főként a gyermekünknek, pl Jennifer, Almanzo, Mercedesz, Junior és társai, és ebből adódóan egyet kell érteni a kérdéssel, mivel kultúrájukból, neveltetésükből adódóan nem több diplomás, értelmiségiekről van szó.

Próbáltam finoman fogalmazni, de őszintén.


Az én társaságomban inkább a régi, hagyományos nevek, vagy újabban a 4 betűs nevek mennek, amik jól becézhetőek (Álmos, Bence, Előd, Vince, Anna, Róza stb)

2015. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyet kell értenem. Igazából pszichológiailag is megmagyarázható.
2015. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
#5 +1
2015. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

Én is azt gondolom, hogy a csicsás, szappanoperákból átvett nevek nem egyenlők a ritka, különleges nevekkel.

Ne vegyük egy kalap alá a Dzsesszikát és Rikárdót pl a Villő és Mór nevekkel.

2015. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!