Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vágysz a "Nagy Magyarors...

Miért vágysz a "Nagy Magyarország"-ra? Mit kezdenél a nemzeti sokszínűséggel, ha azt a néhány nemzetiséget sem tudod elviselni, ami Magyarországon él?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 15:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
40%

17:06-os


Már megbocsáss,de nem a te családod véleménye alapján fogják visszacsatolni a területeket.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha a többségnek is ilyen szándékai lennének akkor:

-egyrészt tömegesesen vándorolnának be Magyarországra a környező országokból,

-másrészt annak lenne viszhangja valaholol

de mivel egyik sem tapasztalható hülyeség az egész.

2010. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
mind a 15 millióan települjünk be 5 amerikai államba, többség leszünk és várjunk egy világháborút és aztán majd az a terület a miénk lesz? nem lenne igazságos ha visszahúznánk a határokat hát ez eszméletlen... trianon kurv@ igazságos volt.....
2010. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Kedves ama válaszolók, kik visszakövetelnék a Trianon előtti helyzetet és asszimilálni vagy elüldözni szeretnétek az embereket!


Ámulok és bámulok. ☺

Nevetséges és siralmas...

Nem is tudok mit mondani... Tényleg nem tudtam, hogy ennyi pökhendi, idegengyűlölő, nem is tudom milyen magyar van.


Az életben nem járt itt a többségetek, s feltételezem, hogy nincs is szándékotokban, de elvárnátok, hogy a makedón burek árus, a siptár cukrászok és gyümölcsárusok, a bunyevác, szerb és szlovák ismerőseink, stb. vagy váljanak magyarokká vagy húzzonak a p...-ába?!


Úgy vagyok veletek, mint az afforizmában: "Minél jobban ismerem az embereket, annál jobban tisztelem a macskámat!" Szóval, hogy akarnám-e, hogy ez a sokszínű ország meg legyen csonkolva Magyarország javára? Hát NEM!

2010. ápr. 18. 18:42
 34/35 anonim ***** válasza:

Volt itt egy komment a nemzetiségek magyarításáról, s aztán a kételkedés, hogy ilyet lehet-e csinálni. Hát, kedves kérdező, te vagy az élő példa rá.


Még nem írtam választ a kérdésedre, de íme:

A Kárpát-medence soha nem volt teljesen magyarlakta, ám a nemzetiségekkel semmi gond nem volt 1848-ig. Az, hogy arról és az összefüggésekről mi a véleményem, most nem számít.

Utána kezdtek el fellázadni és a jogaikkal jönni. A világon sehol nem élhettek annyira szabad életet, mint Nagymagyarországon, s éppen ezért is maradhattak meg évszázadokon át saját identitásukban olyannyira, hogy később részeket követeltek belőle maguknak. Az én rokonaim a Felvidékről lettek kitelepítve, marhavagonokban, s élnek rokonaim a Délvidéken, nem egyszer jártam már ott, s tudom azt is, hgy színmagyar település szinte alig van.

De nézd meg fordítva a kérdést: te most magyarként élsz egy másik országban. Hogyha ők egy esetleges visszacsatoláskor szerbként/oláhként/tótként/ruszinként stb élnének Magyarországon, szerinted rosszabb lenne nekik?

Nagymagyarország egy álom, hogy a jogos tulajdonunkat, az apáink földjét visszakaphassuk.

A visszacsatolással ( a legreálisabb az etnikai határok meghúzása nem jelentős kisebbséggel) rengeteg konfliktust oldanánk föl. Nem felejtsd el, hogy a II. vh egyrészt éppen az akkori igazságtalan békék miatt tört ki. Azóta mindenki visszakapott mindent, csak mi nem. NEm akarok találgatásokba belemenni, de eléggé gyanús, hogy ebből lesz még nem kevés konfliktus itt Közép-Európában, amit nyilván jobb lenne megelőzni.

2010. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

" Hogyha ők egy esetleges visszacsatoláskor szerbként/oláhként/tótként/ruszinként stb élnének Magyarországon, szerinted rosszabb lenne nekik?"


Ha az itteni válaszokat reprezentatívnak tekintem, akkor igen. Még egy civil szerb sem mondta nekem, hogy menjek innen, vagy hogy váljak szerbbé.

Ilyesmit egydül közvetve a Seselj nevű szerb radikális politikus mondott annak idején. Szerintem nektek sem kell bemutatni, hogy ki is volt ő a történenelem színpadán.

Szóval ha hasonlóan gondolkodnak sokan közületek, az nagy gáz.

2010. ápr. 19. 07:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!