Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás óta nő vagy...

A rendszerváltás óta nő vagy csökken a különbség Ausztria és Magyarország között?

Figyelt kérdés

Elsősorban az életszínvonalra és fejlettségre gondolok. Sokan mondják, hogy a gulyáskommunizmus alatt sokkal élhetőbb volt Magyarország is. Viszont olyat is hallok, hogy az osztrák-magyar határnál undorító seggnyalása volt az osztrákoknak, mivel a valutájuk 20-szor annyit ért itt, mint a határ túloldalán. Ilyen fajta behódolás most is megfigyelhető, mindenki oda van az osztrákokért és a németekért.

A valuta értékétől eltekintve, a különbségek nőttek vagy csökkentek az új rendszerben, a kapitalizmusban?


2016. aug. 11. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem úgy tűnik hogy nőtt a különbség. Ausztriában például a mezőgazdaság sok családnak nyújt megélhetést. Magyarországon inkább a feudalizmusra jellemző gondolkodásmód a jellemző, vagyis néhány milliárdos kaparintotta meg a földeket, vagyis "minden az enyém, nektek meg legfeljebb a munka jut lehetőleg közmunkás bérért" gondolkodás jellemző. Tehát "nekem mindent mert hektáronként sok állami támogatást kapok az adótokból".

Míg Ausztriában már régóta kapitalizmus és demokrácia van. Ha Ausztriában járok mindig a 70-es évek Magyarországára emlékeztet.

A régi rendszerben valami okból kevésbé jellemezte a magyart az a betegség hogy nekem mindent más meg dögöljön meg hogy az ország is az enyém legyen. Ausztriában ha megérzik hogy valaki lejjebb van csúszva a társadalmuk többi tagjánál akkor azt ösztönösen fel akarják zárkóztatni. Azt mondták azért, mert egy társadalom olyan mint a lánc, a szakítószilárdságát a leggyengébb láncszem határozza meg.

Nem is annyira Ausztria fejlődött látványosan hanem Magyarország zuhant nagyot a mélybe és ezt számtalan osztráktól is hallottam.

2016. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez csak egy szempont, de ez alapján nőtt:


[link]

2016. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csökkentek ha az egész társadalmat nézzük. De van egy réteg akinek rosszabb.


[link]

2016. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltal mar ausztriaban akkor lathatod hogy orasi a kulonbseg. Ausztria fejldoik. Magyrorszagon pedig mi fejlodott az elmult 20 evben? A demokracia allapota lassan mar a kadar korszakot is alulmulja.


Itt csak latszolag van kapitalizmus. Alig van olyan ceg az orszagban amelyik tenylegesen magan kezben van es mukodik is. A sajat szememmel lattam hogy ahogy az mszp kerult hataomra a gyurcsany haver cegnek szazmillos megrendelesek jottek, a fidesz koraban pedig eltunt a ceg a semmibe es most az orban rokonaihoz megy a love.

2016. aug. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki csak átlagosan akart élni annak nagyon jó rendszer volt... Csak hát ugye sokak többet akartak és nem tetszett hogy nem lehetnek gazdagok... Maximum az volt szegény aki nem akart dolgozni
2016. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!