Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik voltak a magyar történelem...

Kik voltak a magyar történelem legnagyobb alakjai szerinted?

Figyelt kérdés
Szerintem: Rákóczi, Széchenyi, és egy 20. századi szélsőjobboldali politikus, akit nem nevezek meg. De ez csak az én véleményem.

2016. szept. 4. 18:19
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
67%

9

Szóval az a zsidó, akinek az ősei több száz éve Magyarországon élnek, harcolnak a magyar szabadságért, tudasukkal, munkájukkal hozzajarulnak Magyarország fejlődéséhez (méghozzá jocskan nagyobb arányban, mint a népességen belüli számuk), ők nem vallhatjak magukat magyarnak, sőt ki kell őket irtani?


De te, akinek az ereiben avar, szláv, germán, és meg ki tudja milyen vér csorgedezik az ereiben, vallhatod magad magyarnak? Sőt, azt is meg akarod mondani ki a magyar és ki nem az?


Jól értem, ezt mondod?

2016. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Vitéz Nagybányai Horthy Miklós :) De széchenyi és Rákóczit is ide sorolnám.
2016. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

"magyarok ugyanolyan betelepült migránsok mint akik most jöttek át a határon"


Senki sem migransozott rajtad kívül.

Persze értem en, ha nincsenek érvek, terelni kell a témát.

2016. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Nahát, nem is tudtam, hogy vannak ilyen önzetlen emberek, akik az átlagnál jobban hozzájárulnak az ország épüléséhez, és talán még kevesebb pénzt is keresnek közben. A tanácskormány, a Károlyi-forradalom, Trianon, a kommunizmus, és a többi, ezeket is mind félreértettük. Amúgy a nevezett népcsoport is tekinthető migránsnak, mindössze 100-200 éve vannak itt, a Tanácsköztársaság idején meg pláne.
2016. szept. 4. 21:25
 15/38 anonim ***** válasza:
4# vagyok mivel valaki leszedte a válaszom nem mondtam semmit
2016. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Mr Orange ***** válasza:

Szálasi=Rákosi

Kádár=Horthy


Ugyan az ,az érme két oldala amíg Kádár vérbefolytott egy szabadságharcot, addig Horthy bele sodort minket a történelem legbrutálisabb háborújába.


Rákosi sztálinista diktatúrát hozott létre Szálasi pedig nem engedte,hogy kilépjünk a 2vh és mélyitette a magyar nép szenvedéseit.


Egyébként Mátyás volt vitán felül a magyar történelem legnagyobb alakja uralma nem csak egy katonai ,közép-nagy hatalmi poziciót jelentett hazánknak,de a világ kulturális elitjéhez is kerültünk.

2016. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%

"Amúgy a nevezett népcsoport is tekinthető migránsnak, mindössze 100-200 éve vannak itt"


Zsidók a középkor óta élnek itt, ami kicsit több, mint 200 év. De már a római korban voltak zsidók Pannónia területén.


Na és te? A te őseid mióta élnek itt?

2016. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
92%
I. István, Szent László,, Hunyadiak, Tomori Pál, Zrínyi Miklós(ok), Teleki Pál.
2016. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt a kérdést nem politika kategóriába kellett volna rakni. Másrészt nem értem mi ez a csatározás itt, gondolom pár hozzászólást töröltek már. De igazából hülyeségnek tűnik mindkét fél álláspontja, felesleges itt római-kori zsidósággal dobálózni, mivel nincs köztük és a ma itt élők között kontinutás. Java részük újkorban települt be németföldről, ill. Galíciából. Ez a kinek az ősei voltak itt előbb kérdést felesleges feszegetni, mivel értelmetlen ezen a szinten ahogy itt folyik.
2016. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

-e'Kádár, Rákosi'


Érdekelne, a 19-esnél mivel érdemelte ki Rákosi a legnagyobb jelzőt :D

2016. szept. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!