Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen drága az EU-nak...

Miért ilyen drága az EU-nak egy közel-keleti/afrikai migráns? Ez egyértelmű bizonyíték arra, hogy Kelet-Európa tényleg gyarmat?

Figyelt kérdés

Ez a 78 millió forint (250ezer Euro) minden egyes migránsért, ez megfelel kb. 36 éven keresztüli Nyugat-Európában számított eltartásuknak, azzal számolva, hogy kb. 600 Euro ott a segély, amiből meg is lehet élni alapszinten. (35-40nm-es garzon és étel/ital/tömegközlekedés)

600 Euro, az Magyarországon több mint az átlagfizetés, ezért egy Kelet-Európainak keményen meg kell dolgoznia, holott ez Nyugat-Európában már alap jövedelemnek számít, tehát mindenki kapja (ismerek magyarokat is akik pl. osztrák segélyeken élősködnek már hosszú évek óta, és nem dolgoznak).


De Kelet-Európában miért ilyen szar a helyzet akkor? Miért nem vezetik be itt is az alapjövedelmet, ha már minden afrikai és arabnak is jár, aki méltóztat idejönni? Egy magyar fiatalnak pl., aki most indult el az életben, bizony a lakhatásért és a kajáért, piáért is meg kell dolgoznia, meg a 10 ezer forintos bérletért is. Ezek pedig ingyen megilletnek még egy illegális bevándorlót is nyugaton, ott már aki dolgozik is ezek az alap jövedelmek mellett, az már tényleg csak a luxusért teszi.


Kelet-Európa akkor valójában tényleg egy gyarmat, és így is kezeli az EU? (1 milliós támogatás egy magyarnak vs. 78 millió egy illegális bevándorlónak)


2016. szept. 8. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

A kerdesed tele van valotlansagokkal es ferditesekkel.


Nezzuk a tenyeket:


- A 250e euros osszeg pusztan egy otlet, de az sem hivatalos, es nem is lesz belole semmi

- A menekultek szinte sehol nem kapnak 600 euros segelyt, az meg plane nem igaz hogy 600 eurobol meg lehetne elni nyugaton alapszinten. Egy csomo helyen meg lakni sem lehet ennyibol.


Teljesen felesleges hergelés a kerdesed.

2016. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 partizana ***** válasza:
46%

"A menekultek szinte sehol nem kapnak 600 euros segelyt,"


Vámosszabadi menekülttábor: heti 5000 forint, kissé kerekítve de ez havi 500 euró, talán nem elég emberenként ennyit kib---szni az ablakon?

2016. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 partizana ***** válasza:
napi 5000* elnézést elírtam.
2016. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 hollófernyiges ***** válasza:
Heti 5000 Ft, az havi 20 ezer, ami kb 60 euró, úgyhogy valamit elszámoltál.
2016. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 hollófernyiges ***** válasza:
A napi ötezret kézbe kapják, vagy ennyibe kerül hivatalosan az államnak a tábor fenntartása?
2016. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 partizana ***** válasza:
Javítottam magam Holló úr.
2016. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 partizana ***** válasza:
Költőpénz. Ebből nekik nem kell oda adni semmit, fölülnek a buszra jönnek be Győrbe itt meg elb-s-ák a pénzüket. Olyan ruhákban járnak amire a többségnek erre sem telik, Iphonenal a kézben, nekem egy ilyen ember nem tűnik menekültnek..szánalmas ami itt megy..és már javult a helyzet a tavalyihoz képest.
2016. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hollófernyiges ***** válasza:
33%

Hirtelen tavalyi adatokat találtam a bicskei táborra, ahol havi 7130 forint költőpénzt kaptak a menekültek, szóval ebben a napi ötezerben (ami egy magyar nettó átlagkereset és a cikk szerint hoax) kételkedem.


[link]

2016. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A "menekült" napi ötezrével szemben egy magyar nyugdíj előtti álláskeresési támogatás címén napi kb. 1300-at kap. Szégyen! SZÉGYEN!
2016. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 partizana ***** válasza:
Nem tudom mi van Bicskénél, én itt élek, én láttam, tudom..szégyen hova jutott Európa.
2016. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!