Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor egy MSZP-s ilyet...

Amikor egy MSZP-s ilyet kitalál, mi jár a fejében?

Figyelt kérdés

[link]


Én Budapesten élek, itt a szemétszállítási díj havonta 3000 forint egy 110 literes kuka hetenkénti elszállításáért. Ezt a díjat folyamatosan számlázza a Díjbeszedő.


Ezzel szemben most az MSZP azt mondja, hogy a számlázási problémákkal érintett területeken élőktől, ahol egyébként általában olcsóbb a szemétszállítás, mint Budapesten, és az ott lakók a szolgáltatás díját nem fizették meg, azoktól vállalja át a többi adófizető a negyedéves díjat és fizessék meg helyettük.


Értem, hogy ez egyszerű üzenet egyszerű embereknek, hogy a kormány fizesse meg, de még az egyszerű ember is megértheti, nincs olyan, hogy a kormány fizeti meg, hiszen államnak bevétele az adókból van.



2016. szept. 18. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

A baloldal mindig is a mások, becsületes dolgozó emberek lehúzásából álló intézkedéseket hozott, a léhűtő emberek javára.

Náluk semmi értéke a munkának. Ezért szavazok a Fideszre, inkább ők.

2016. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Épp te adod meg rá a választ, alacsony költség csak bizonyos országrészekben, csak egy bizonyos időszakra vonatkozóan, ráadásul a kormány bürokratikus hibája miatt nem értek ki a számlák. Ráadásul a teljes összeg sem valami rettenetesen sok, kb. 6-8 milliárd forint körül lehet, továbbá ezt házon belül kell fizetni -ez mondjuk épp hajthatja felfelé is az árakat Fideszisztánban ez igaz.
2016. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván az jár a "fejében",hogy ezzel is felhívja a figyelmet a kormány "visszaállamosítási akcióinak" a hátulütőire.Amúgy meg én baromira nem támogatnám a befizetett adóimból például,a "stadionprogramot",mégis megy rá a közpénz.Akkor erre már miért is ne?
2016. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%

"visszaállamosítási akcióinak"


Ez amúgy olyan rohadt vicces, hogy az önkormányzatot olyan hűdenagy felelős magántulajdonjellegű szervezetként tartjuk számon, meg azt is elfelejtjük, hogy ezek az önkormányzatok (pl KLIK kapcsán is) ugyanekkora, hanem nem nagyobb adósságokat termeltek.


Na ennyire vannak képben az emberek a közpénzt illetően.

2016. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Origo? :O

Azt már kilószámra vette meg a Fidesz!

Már az Origo is a Fidesz kormányt élteti!

Nem érdemes hinni neki!

2016. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Eleve kamu az egész, hiszen Pesten a kukákat a hajléktalanok ürítik, nem a szemétszállítók.
2016. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 7:


Én úgy tudtam Büdöspesten nincsenek hajléktalanok, mert a szociáldarwinista burzsoák kiebrudalták vidékre Tarlós Pista vezetésével.

2016. szept. 18. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincsenek, mi? :D

Én is Budapesti vagyok, mégis látok hajléktalanokat a Nyugati téren, az Oktogonnál, a Könyves Kálmán körútnál...

Milyen érdekes, hogy "nincsenek" hajléktalanok :D

2016. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az járt a fejében, hogy valahogy jelezni kéne, hogy az MSZP még egyáltalán létezik.
2016. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szemétszállítási díj átvállalásával gondod van, de hogy milliárdok mennek el egy úszító, lényegtelen népszavazásra, azt fogadok élteted.. Itt kezdődnek a problémák. Nem mondom, hogy igaza van az mszp-nek, de orbánék megint újraosztanak vmit, ami persze nem működik. Valakinek a minimálbér ill a minimális nyugdíj mellett megterhelő kétszer akkora számlát befizetni, szóval vmilyen fizetési könnyítést mindenképpen érdemes lenne adni, az ilyen helyzetben lévőknek (pl. több havi részlet)
2016. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!