Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen választási rendszerhez?

Figyelt kérdés

1. Csak az érettségivel rendelkezőknek lenne szavazati joga

2. A szavazáson az is számítana, hogy a szavazónak hány pontja volt az érettségin (max. 200 pont) Ezt bemutatott érettségi bizonyítvány alapján ellenőriznék, és még a szavazó fülkébe való bevonulás előtt rányomnák bélyegzővel a számot a szavazólapra.

3. Csak egyéni képviselők lennének

4. Az induló képviselők szavazati pontokat kapnának

5. Minden képviselő annyi pontot kapna, amennyi a rászavazók érettségin szerzett pontszámának az átlaga (max. 200 pont)

6. A legtöbb pontot kapó képviselő kerülne be a parlamentbe



2016. okt. 4. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hakapeszi, én pl 23 éves vagyok, csoda, hogy emlékszem mi történt az elmúlt 10 évben a politikában:D Oké, hogy a 40 évesek mire emlékeznek meg mire nem, de aki még nem élt adott időben, vagy 14 évesen még volt olyan szerencsés, hogy nem mérgezte a politika, 18 évesen nem fogja tudni elmondani mit tartalmazott a Bokros-csomag:D


A törinek nem sok értelme van, sem a földrajznak. Egy dolog ismerni hazánk történelmét és domborzatát, és egy másik az, hogy mit lehet ezzel kezdeni.

2016. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Pár nap tanfolyam aztán vizsga, aki nem megy el, vagy elhasal, az úgy járt. 5 - 10 évente kellene frissíteni a vizsgát. "


Ez sem releváns. Vannak nagyon értelmes emberek, professzorok is, akiknek pl ugyanúgy ki lehet mosni az agyát, mint egy 8 általánost végzettnek.

Az idősek, akik pl már éltek diktatúrában nem ismerik fel annak veszélyeit.


Én speciel adófizetéshez kötném. Aki nem vesz részt a közteherviselésben: SZJA, ÁFÁk, TB, stb, az nem érzékeli ezek súlyát, ne is szavazzon. Nyugdíjasok esetében minimum ledolgozott évek száma. Ha bekapcsolódik a rendszerbe, szavazhat.

2016. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok,még annyit tennék hozzá,hogy át kéne alakítani az egész oktatási rendszert és nem lenne gond.

Az embereket az önálló gondolkodásra kéne megtanítani és arra,hogy a gyakorlatban használják az elméleti tudásukat.

Jelenleg akkor kap valaki jó jegyet,ha ügyesen bemagolja azt,amit a tanár hallani akar.

Ráadásul én beraknék középiskolába alap politikai ismereteket,ahol arról is szó lenne,hogy milyen megtévesztési/befolyásolási eszközöket használnak egy egy kampánynál,miért olyanok a plakátok amilyenek stb.

De lehetnének alap pénzügyi/banki ismeretek is,ahol arra tanítanának meg,hogy hogyan báj felelősen a pénzeddel,kommunikáció és médiát is meghosszabbítanám 1 évvel és több időt szánnák a média hatásaira,pszichológiájára.

Ráadásul kisebb létszámú osztályok kellenének,több tanár.Általánosba akár 1 órán lehetne bent egyszerre több tanár és amíg az egyik magyaráz addig a másik járkálhatna körbe a gyerekek között,hogy tudjon segíteni annak,aki elakad.

Ráadásul általánosba sokkal kevesebb óra is elég lenne,teljesen felesleges így rohanni,amikor pont az alapokra nem jut idő,az összes többit meg az elejétől átveszik a gimikben.

Sajnos jelenleg ott tartunk,hogy ennek a közelében se vagyunk.A kisegítő iskolákat megszüntették,a képzett gyógypedagógusok mentek a levesbe a tanulási és egyéb pszichés zavarokkal küzdő gyerekek meg a normál 30 fős osztályokba,ahol a többi normál képességű gyereket rántják vissza.Kevés a pedagógus is,de nem is akarnak többet alkalmazni a szükséges minimumnál...

Ha meg a tanároknak elegük lesz és kivonulnak az utcára,akkor őket hordják el mindennek,nem azokat,akik ellehetetlenítik az oktatást(és főleg annak a jobbá tételét/emberségesebbé tételét)

2016. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"18 évesen nem fogja tudni elmondani mit tartalmazott a Bokros-csomag:D"


Figyelj, az Aranybulla idején meg egyikünk sem élt, mégis tudunk felidézni eseményeket a régmúltból is.


Azért azt csak jó tudni, mi volt az a Bokros - csomag, kb. milyen évre tehető, milyen kormány volt akkor.


Mert nekem van olyan idős rokonom, aki esküszik rá, hogy tőle 2004 - ben Orbán elvette a nyugdíját. Nem lehet meggyőzni.


Ha ismernénk akár csak az elmúlt 26 évet nagy vonalakban, már tisztábban látnánk, kevesebb embert lehetne "megvezetni" akármilyen oldalról is.

2016. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

9-es,most érettségiztem,tisztában vagyok vele,hogy mi van az érettségin.

Sőt azt is tudom,hogy az egyébként sík hülye osztálytársaim,akik az összes összeesküvés elméletet elhiszik és életükben nem volt még egy önálló gondolatuk hogyan vizsgáztak 85%-ra...


Nyilván az emelt már más kérdés,de azt kevesebben is választják és az érettségihez nem feltétel az emelt szintű vizsga.

2016. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Mert nekem van olyan idős rokonom, aki esküszik rá, hogy tőle 2004 - ben Orbán elvette a nyugdíját. Nem lehet meggyőzni. "


Az 2010-ben volt. Csak ennyit tévedett...

2016. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16. Csakhogy már 2010 előtt is mondta, ez a gond.
2016. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jó, de az Aranybulla vagy Mohács sehogy nem jön ahhoz, hogy a jövőben mi legyen.

Az elmúlt 26 év dolgai.. akár, végülis oké. De akkor kapjon mindenki "tananyagot" hozzá... lehetőleg független tananyagot... bár ilyet a politikában gyakorlatilag lehetetlen elképzelni:D

2016. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
30%
mohácsot is orbán nyakába varrná ez a független hűdeobjektív ellenzék
2016. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!