Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A minimálbér miért nem annyi,...

A minimálbér miért nem annyi, amennyi minimum kell ahhoz, hogy egy egyedülálló ember kijöjjön egy hónapban?

Figyelt kérdés

Számoljunk, az összegek kb. átlagok, de nem statisztikán alapulnak.

Lakbér: 30 ezer forint

Rezsi: 30 ezer forint

Utazási költségek: 10 ezer forint

Ruházat: 10 ezer forint

Gyógyszerek: 10 ezer forint

Egyéb költségek ( mosószer, kutyakaja, tv, internet, telefon, stb, "luxus" - szépségápolás és hasonlók - nélkül ): 25 ezer forint.

Ezt ha összeadom 115 ezer forint jön ki. Nettó ennyi a minimum, ami kellene ahhoz, hogy egy ember egy hónapban kijöjjön.

Ehhez képest mennyi a minimálbér? Nettó 70 ezer forint? A múltkori emeléssel már nettó 80 ezer?


2016. okt. 12. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Ebben az esetben csak annyit tehetsz,hogy olyan munkát keresel,amivel többet kereshetsz.

Vagy több bevétel vagy kevesebb kiadás.

Sose értettem,hogy az emberek többsége miért egy külső erőtől várja el azt,hogy saját sorsát jobbra forditsa?

Megkérdezted már magadtól,hogy TE mit tehetnél saját magadért azért,hogy jobban élhess?

Nem a vádaskodás kellene kezdeni...

2016. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%

Azért nincs annyi, mert az országnak nincs annyi pénze, hogy mindenki jól keressen. Abban, hogy idáig jutottunk közrejátszottak a világhborúk, a helytelen döntések, az állati magas államadósság, a romák vég nélküli segélyezése, a fiatalok elvándorlása, minden.

Kaján lehet sokat spórolni. Meg amin tudsz....

2016. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanezeket a kérdéseket a Bangladeshi fickó is feltehetné,hogy ő miért csak 1-2 dollárt keres naponta?
2016. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Mert nem az alapján határozzák meg, hogy egy ember abból kijöjjön egy hónapig.

mellesleg kutyakaja? aki magát sem tudja eltartani, miért tart állatot? ráadásul hobbiállatot?!

a tv sem létszükséglet, ha nem fürdünk el minden esete 2 köbméter vizet a 40 fokos lakásban akkor a rezsi sem 30, ha olyan fontos emberek vagyunk, hogy minimálbért keresünk asszem telefonra sem kell különösen költeni


kiszámolták egy ideig, hogy mekkora az az összeg, amiből "meg lehet élni", tehát a mindenkori társadalmi javakhoz biztosított a hozzáférés (élelem, lakhatás, ruházkodás...), ezt nevezték létminimumnak és 78 ezer ft körüli összegre jött ki


különben adtam én már tanácsot, hogy hogyan érdemes vezetni az életet, de pl emberünk Rosszulélő Pista nem akar rossz környéken lakni, nem akar társbérletben lakni, nem akar lemondani az alkoholról, a dohányról és főleg tanulni nem akar a saját jobb sorsáért (mert mikor van rá neki ideje? :D)

2016. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Tehát az eddigi válaszok alapján te tehetsz mindenről ha csóró vagy meg a cigók, ja értjük, aztn még van aki csodálkozik, hogy a magyar magyarnak miért akar rosszat. Ha ilyen a honfitárs nem is kell ellenség!
2016. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Látod a 2-es is csak másokat tud vádolni.

Itthon ez az általános mentalitás!Könnyebb másokra fogni saját sanyarú sorsunkat ,mint tenni érte vmit.

Én munka mellett diplomáztam le.

Nem volt könnyű ,de muszáj áldozatokat hozni.

2016. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként kihagytam az étkezést, az is minimum 30 ezer forint egy hónapban. Így máris 140-150 ezer forint körül járunk.

1# nem vádaskodok, nem minimálbért keresek és megélek a fizetésemből. Ellenben nagyon sokan minimálbért keresnek, ők viszont nem, vagy csak nagyon nehezen élnek meg. A minimálbérnek annyinak kéne lennie, hogy egy hónapot ki lehessen belőle húzni, ha szűkösen is, de gond nélkül.

2016. okt. 12. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
azért a "ki lehet húzni egy hónapig" és az évi 120 ezer ft ruhapénz, kutyatartás meg 30 ezres rezsi között van némi különbség
2016. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Van aki csak segélyt kap ,23 ezerforint.Az hogy él meg?
2016. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
pedig annyinak kéne lennie csak a kormánynak nem érdeke hogy az átlag ember is megéljen ... mindent nekem semmit neked világ van
2016. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!