Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen rossz az élet...

Miért ilyen rossz az élet Magyarországon, hogy ilyen kevés a minimálbér?

Figyelt kérdés
73 ezer a legkisebb bér(!!!) Másnéven éhbér.Megélni belőle lehetetlen,albérletet bérelni szintén lehetetlen.Sok fiatal hogy helyezkedjen igy el?Vagy éljenek 40 éves korukig a szüleikkel?Nincs más választás mint külföld...

#rabszolga #minimálbér #éhbér #ingyen dolgoztatás
2016. okt. 16. 12:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
5%
Bár a többi gondolatoddal egyetértek, egy 15 éves szakmai tapasztalattal rendelkező nem 500-at keres. Pályakezdőként kap az ember 200 körül, miről beszélünk? Az 500 messze nem a csúcs.
2016. okt. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%

Mert ennyiért is megcsináljátok. Igazából ennek más oka nincs.



"Informatikus mérnök vagyok, 2 diplomával, 15 éves szakmai tapasztalattal. És pontosan annyit keresek nettóban, mint egy szemétgyűjtéssel és szállítással foglalkozó cég 8 általánost végzett alkalmazottja, tőlünk egyel nyugatabbi országban."


8 általánost végeztem, kamionsofőr vagyok havi félmillió forintot kézbe kapok és szájbafosom a diplomásokat.

2016. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy meg aki informatikus az kezdjen saját vállalkozást és termelje ki magának a nyugati bérszínvonalat ha annyira nem tetszik neki a minimálbér 5-7 szerese.
2016. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%

Basszus, néha azt érzem a sok panaszkodó miatt, mintha nem is egy országban élnénk. Én sem vagyok gazdag szülők gyereke, paneldzsungelban nőttem fel, suliba jártam, 18 éves korom óta melózom (irodai munka), eleinte nevetségesen kevés pénzért, aztán szépen nőtt a fizetésem is az évek múlásával. Elvégeztem még egy fősulit is, mert kellett a munkámhoz, nem azt mondom, hogy nagylábon élek, de van lakásom, autóm, mindent megengedhetek magamnak, igazából marhára nem élünk rosszul.

Mindig azok sírnak, akik marhára semmit nem tesznek meg azért, hogy előrébb jussanak, nem áldoznak fel semmit a saját kényelmükből (otthon lakás). Nem igaz, hogy itthon nem lehet jól keresni, ez kamu.

2016. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
tudjátok minden ember megérdemelné hogy normális életet éljen az nem megoldás hogy mindenki menjen el informatikusnak ... akkor holnaptól mindenki menjen el informatikusnak vicc
2016. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Igaziból elég sokan elmehetnek informatikusnak, mert tipikusan egy olyan munkáról beszélünk, amit elég jól lehet távmunkában csinálni. Pl. unokatesóm amerikába dolgozott innen (amerikai fizetésért, dollárban kapta). Biztos nem egy gyakori eset, mert igaziból mástól még nem hallottam, de azért meg lehet csinálni, és felveszi a piac.
2016. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
77%

Sok mindennel egyet értek, de ha kicsit is reálisak maradunk azt azért említsük meg hogy ez nem a Fidesz hibája. Olvastam hogy a ,,Nasa kezdő űrhajósa átszámolva majdnem 18 millió forintot keresnek évente", amíg megmerném kockáztatni hogy Svájcban van olyan takarítónő aki szintúgy ezt megkeresi. Nincs értelme hasonlítani hogy itt úgy s nálunk miért nem. Ausztriát is ha pl. a Luxemburgi fizetésekhez hasonlítjuk, szinte ott van mint Magyarország hozzájuk képest. Egész kelet-európában ez van. Annyi a különbség hogy pl. Szlovákiába egy vékony árnyalattal már jobb. Lehet ha 10%-al többet keresnek. Ettől nem élnek jobban mint mi. Viszont ez a 10%-az amiért fellehetünk háborodva a rendszerváltás óta dolgozó összes kormányra. Nem csak Orbánék ideje alatt kullogtunk Szlovákia gazdasági növekedése mögött. Vagy Cseh ország is ott hagyott minket mind a szart.


Egyáltalán nem az a probléma amit a kérdező kiemel hogy 73 ezer a legkisebb bér. Olyan ország is van ahol nincs minimálbér. Ott akkor 0 forint a legkisebb bér? És akik Orbánt hibáztatják kb. úgy beszélnek mintha ő megtehetné hogy akkor felhúzza 400.000-re a minimálbért. Tudjátok mi lenne az eredménye ha valaki megduplázná random a minimálbért? Cégek fele csődbe menne, másik fele feketén alkalmazná a minimálbér feléért az embereket akik örülnének hogy így kegyes a főnök. És gazdasági szempontból az eredmény egy olyan 50%-os munkanélküliség lenne.


Fejre is állhatott volna Orbán, akkor se lennének itt olyan bérek amik labdába rúgnak a nyugatiakkal. 8 év alatt lóxart nem lehet változtatni. Szóval itt a hibás nem csak ő. Hanem a rendszer váltás után MINDENKI. Ha egy oda való lett volna, akkor ma nem Magyarország gazdasági mutatóival rendelkeznénk hanem Csehországéval. Az MSZ(M)P-SZDSZ stb. eladtak mindent ami az országé volt és mozgósítható volt, állami cégektől kezdve. Aztán hogy mit gazdálkodtak ezzel az összeggel az máig rejtély. Az államadósság is csak nőtt, felajánlották már legalább egyszer hogy elengedik egy részét, de nemes egyszerűséggel visszautasítottuk. Eladtuk az állami cégeket is. Most a Fidesz a földeket is kiárusítja, és mindeközben az államadósság csak nőő, és nőő, gazdasági eredménye meg nem látszik, mert hogy Magyarország szarabbul teljesít mint a szomszédok. Miért nem tartunk ott mint Szlovénia?



Egy informatikusnak egyre szélesebb lehetőségei vannak távmunkára, lehet vállalkozni is, vagy Budapesten Magyarországon keresni az 1 millió feletti állásokat. Sok mindenki keres 1 milla felett informatikusként Magyarországon is. Töredéke a német fizetéseknek ez is, de ennyivel itt jól tudsz élni. Persze a szomszéd fűje mindig zöldebb, gondolod 6x ennyivel boldogabb lennél. Azzal az erővel amivel itt hagysz mindent, mást itt is megteremthetnéd azt az életet. Nem csak a politika a hibás azért ami itt van. Azt a politikát valaki meg is választotta magának, illetve el kellene felejteni ezeket a kommunista eszméket hogy mindent a politika kell megoldjon. Ha itt lennének olyan vállalkozók akik a német gazdaságot megteremtették (mert hogy nem a politika teremtette azt meg), akkor akár milyen kormányunk lehetne, mindenki jól élne. Még folytathatnám, de tisztába vagyok azzal hogy a töredéke se olvassa el, csak megnézik hogy ki ellen szól a komment, azzal pontoznak s cső. Max lehülyéznek. Biztos vagyok benne hogy van igazság abba hogy te miért kínlódj 6.-od akkora fizetésért itt, viszont a családodat pótolni tudna a 6x-akkora fizetés? Vagy már ők is szerteszóródtak mint az én családom?

2016. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
úgy beszélnek mintha ő megtehetné hogy akkor felhúzza 400.000-re a minimálbért. Tudjátok mi lenne az eredménye ha valaki megduplázná random a minimálbért? Cégek fele csődbe menne, másik fele feketén alkalmazná a minimálbér feléért az embereket akik örülnének hogy így kegyes a főnök. És gazdasági szempontból az eredmény egy olyan 50%-os munkanélküliség lenne. mert ki tudna nyomást gyakorolni a munka adóra ha nem a kormány?? meg ohh de sajnálnám őket a sarki kis boltban egy laza napon 1,5 millió a bevétel 1 napi.. úgy hogy ne magyarázz hogy nem tudnák ki fizetni a eus béreket... miért az árak lehetnek eusak?
2016. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Milyen nyomás gyakorlásról beszélsz? Mondják meg az audinak hogy fizessen mindenkinek vagy 1 millát? Azok egyet röhögnek s tovább állnak, nem azért rakták ide a gyárukat hogy eus béreket fizessenek. S akkor mi marad az elhúzott gyár helyén? Sok üress dühös száj.



A Lidl, Tesco, Aldi, Auchan stb. Statisztikáiban lehet olvasni hogy egy pen(y)vel nem nagyobb a Magyaeoeszági bevétel mint a Holland ahol 1 misi a nyereménye annak aki ehónapban felmossa a padlót. Tök egyszerű hogy miért. Ha az Aldi duplázná a béreket növelnie kellene az árakat is, az emberek mennének a Lidl-be vásárolni aki mivel olcsóbban kapott munkást olcsóbbak az árak is. Nem ők határozzák meg a fizetéseket. A piac határozza meg.



Ismerősöméknek van kisboltjuk, hidd el nem gazdagodtak meg belőle. De ha akkora nagy biznisz, fogj neki és csináld. Havonta mennek csődbe s bimnóznak ki mindenütt a ,,bugyuta" vállalkozók kisboltjai. (nem mindenki bugyuta, ne sértődjetek meg, max a 30%-a). Ők is úgy elképzelik mint te, s a végén maradnak egy nagy adóssággal.

2016. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

'73 ezer a legkisebb bér'


Oszt minek fizetnének többet, ha a sok marha ennyiért is megcsinálja?!

2016. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!