Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most vagyok 14 éves. Ha...

Most vagyok 14 éves. Ha felnövök akkor tényleg olyan rossz lesz Magyarországon élni mint ahogy most mondogatják?

Figyelt kérdés

2014. szept. 18. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Igen, 2000-2008 között volt az aranykor.
2014. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Éljen Gyurcsány Elvtárs, éljen a párt!
2014. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Némileg provokatívnak érzem a kérdést :D
2014. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

24 év alatt sikerült kitermelni ugyan azokat a problémákat ami miatt a Kádár rendszer megbukott. Talán a kovetkezo 24 év mar nem lesz ilyen.


Habár azt nézzük higy Mohács óra fáziskésésben vagyunk!! Azota csak lemaradunk mindenről. Vagy utólag vesszük észre, hogy elmentünk a lehetőség mellett úgy, higy fel sem ismertük azt.

2014. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Hacsak a korosztályos eredményét elnézem a PISA teszteken, akkor azt mondom: le van zsírozva a dolog.
2014. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha most vagy 14 éves, édesapád durván 1984-ben lehetett ugyanennyi. Kommunizmus, lezárt határok, orosz katonák az országban, eladósodás, totális függés Moszkvától, szabad választásokra még csak gondolni sem szabad.


Nagyapád sacc 1954 körül lehetett 14 éves. Fekete autók, besúgók mindenhol, hidegháború, atomfegyverkezés, totális diktatúra az iskoláktól a munkahelyekig. Aztán 1956, tankok, vérontás.


Ha még egy generációt visszamegyünk, dédapádig, ő 1924 körül lehetett a te korodban. Egy éppen megsemmisült, szétdarabolt ország, össze-vissza költöztetett népcsoportok, háborús gyász és romok mindenfelé, egyre inkább kibontakozó fasizmus, népirtásokig fajuló gyűlölködés a nemzetek között.


Szerintem három generációra visszamenőleg messze-messze neked vannak a legjobb kilátásaid az életre. Aztán csak az öregeid is eléldegéltek valahogy, és tán nem is olyan rosszul. Ne félj semmitől!

2014. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Az attól függ mi lesz a szakmád, milyen állást tudsz szerezni és az ország melyik részén élsz.

Valószínűleg tovább fognak nőni a regionális és társadalmi különbségek. A főváros környéke és néhány vidéki város (pl. Győr, Kecskemét, Debrecen, Szeged) szerintem még fejlődni fog, jobb lesz az élet, míg az elcigányosodó és elnéptelenedő vidékek (pl. Észak-Magyarország, Békés, Somogy, Dél-Baranya stb.) lepusztulnak.

2014. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Igen, tanulj szépen angolul, mint a pipiske, tegyél le valami jó főiskolát vagy diplomát és húzz el innen.

Jelenleg én is ezt csinálom.

2014. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát nézzd. Az intézményesült korrupciót tíz év alatt tuti nem fogják lebontani, az egészségügy helyreállítására pedig Dárius kincse nem lenne elegendő (bár esetleg a Paks II-re fecsérelt pénz igen). Az sem valószínű hogy hirtelen a magyar állampolgárokból hirtelen törvénytisztelő, adófizető valódi polgárok válnának.


Az előttem lévőnek van igaza: menekülj ahogy tudsz.

2014. szept. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt senki nem tudja megjósolni, hogy mit hoz a jövő pontosan, de egy biztos: ha rendelkezel nemzetközi viszonylatban is keresett, megbecsült szaktudással, munkamorállal, rugalmassággal és nem utolsósorban nyelvismerettel, akkor nem fogsz csapdába kerülni.


Ha csak a magyar nyelvet ismered és olyan ismereteid vannak, amelyek a piacon értéktelenek stb., akkor jó esélyed van rá, hogy mindig abba az irányba sodródsz majd, mint az ország többsége.


Nekem az első változat valahogy szimpatikusabb.

2014. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!