Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen rossz az élet...

Miért ilyen rossz az élet Magyarországon, hogy ilyen kevés a minimálbér?

Figyelt kérdés
73 ezer a legkisebb bér(!!!) Másnéven éhbér.Megélni belőle lehetetlen,albérletet bérelni szintén lehetetlen.Sok fiatal hogy helyezkedjen igy el?Vagy éljenek 40 éves korukig a szüleikkel?Nincs más választás mint külföld...

#rabszolga #minimálbér #éhbér #ingyen dolgoztatás
2016. okt. 16. 12:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2016. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
40%
csóringer emberek minden országban vannak, akárhova is mész, mindenhol keményen kell majd dolgoznod. Csakis rajtad múlik, hogy mik az igényeid, de ahhoz, hogy jobb állásod legyen jobb fizetésért, azért tenni is kell, tanulni, képezni magad. Nekem van szobafestő ismerősöm is, aki átlag 300 ezer forintot visz haza minden hónapban tisztán, igaz, hogy nagyon sokat melózik, szorgalmas, de ennyit még én sem keresek diplomával. Szóval akinek büdös a munka, az soha nem fog egyről a kettőre jutni sem itthon, sem külföldön.
2016. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
52%

"Nincs más választás mint külföld..."


De igenis van.

Olyan szakmát kell tanulni amire van igény! Nem pedig 8 általánosnál megállni.

2016. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%

Felelős magyar fiatal nem Magyarországon képzeli el a jövőjét, hacsak nincsenek "közel a tűzhöz" családi alapon...


Sajnos ez van. A mostani elvándorlás nyugatra még csak a kezdet!

2016. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 szántóvető ***** válasza:
85%

mert eltűrjük a kormány által létrehozott modernkori rabszolgatartást a horrorisztikus mértékű,kismillió adókkal.amíg fel nem lógatjuk a politikai elitet és meg nem tisztítjuk a maffiózóktól/kiskirályoktól az országot addig valóban nincs más út mint külföld.

"Vagy éljenek 40 éves korukig a szüleikkel?"-ne,ez nem életképes alternatíva.

2016. okt. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%

"Olyan szakmát kell tanulni amire van igény! Nem pedig 8 általánosnál megállni."


Informatikus mérnök vagyok, 2 diplomával, 15 éves szakmai tapasztalattal. És pontosan annyit keresek nettóban, mint egy szemétgyűjtéssel és szállítással foglalkozó cég 8 általánost végzett alkalmazottja, tőlünk egyel nyugatabbi országban.


Szerinted ez rendben van így? Miért maradjak itt, ha egy kis nyelvtudással külföldön 5-6X-os bért kaphatok? Miért dolgozzak itthon külföldi multinak, ha ugyanazzal a nyelvtudással és szakmai tapasztalattal külföldön többszörös bért is kaphatok? Miért vállalnék itt gyereket? Miért mondanám azt a gyerekemnek(ha már van), hogy maradjon itt, amikor az egész ország egy csőd, nem nagyon lesz itt jövője?


Amikor beléptünk az EU-ba, várható volt, hogy lesznek ilyen következmények. Azok, akik a felzárkóztatási pénzeket lenyúlták (és teszik ezt a mai napig is), igazából az ország jövőjét lopták/lopják el! A pénzek eltűntek, az ország meg ugyanazon a szinten maradt, mint akkor. Ez a magyar módi! A fiatal generációk le fogják vonni a következtetést és elhúznak az országból, amíg tehetik.

2016. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
40%

# 6/6 Időpont ma 13:16


Azért túlzásokba ne ess. Ha 15 év "informatikus mérnök" tapasztalattal csak annyit keresel, akkor valamit rosszul csinálsz.

2016. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%

Mielőtt a nyelvtan "nácik" betámadnának: "eggyel nyugatabbi"...


És a fenti válasz nem kitaláció, kész tényekről beszélek, számos kollégám lelépett, ha netán ugrik a munkahelyem (én amolyan belenyugvó lusta ember vagyok, járt utat a járatlanért ne hagyd el, stb stb), nagy valószínűséggel én is ezt fogom tenni.

2016. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%

3: 38 éves vagyok, 18 évesen kezdtem el dolgozni szakácsként.

A mai napig Dunát lehet rekeszteni az álláshirdetésekkel, ezer helyre keresik. De a legtöbb, amit fizet, az a 120 ezer.

Ráadásul voltam olyan hül.ye, hogy 24 évesen szültem az első gyereket, 30 évesen a harmadikat, így esélyem nincs, hogy külföldre menjek.

Ja, és ráadásul nő vagyok, aki ugye örüljön, ha kisgyerekes anyaként egyáltalán felveszik valahová. (Pl. konyhafőnöknek kizárólag férfit vesznek fel, mindegy, mennyi a tapasztalatom, hogy főzök, stb.)


Akkor én most mit csináljak? Menjek el külföldre, hátrahagyva a gyerekeket a férjemre, aki három szakban dolgozik?! Vagy menjek és szerezzek diplomát pár millióért?!


Tudjátok, az a baj, hogy lehet erről elfelejtkezni, de NEM csak a fiatalok kapnak minimálbért.

A sógornőm diplomával dolgozik az önkormányzatnál szakképzett minimálbérért.

Az anyám ápolónőként dolgozik, mióta az eszemet tudom.

De ismerek pl. tűzoltót is, aki éhenhalhatna, ha a szabadnapjain nem fusizik.


És bocs, de nem lesz mindenki gépészmérnök, hogy hazavigye a havi 800 ezret 25 évesen.

Nem ők keresnek sokat: az a hárommillió ember keres keveset, aki létminimum alatt kap fizetést.

2016. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
83%

"Azért túlzásokba ne ess. Ha 15 év "informatikus mérnök" tapasztalattal csak annyit keresel, akkor valamit rosszul csinálsz."


Szerinted mennyit keres egy szemétgyűjtő cég alkalmazottja pl Németországban vagy Ausztriában nettóban forintba átszámítva? És mennyit keres egy informatikus (programozó) kinn?

2016. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!