Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít rossz keresetnek? A...

Mi számít rossz keresetnek? A buszon kinyílt a bicska a zsebemben,160 nettó az rossz? És akkor a minimálbér?

Figyelt kérdés

Buszon hallgatok akaratlanul is két embert. Az egyik: ott fogom hagyni ezt a szar helyet. Hát ne haragudj elvették a cafeteriát is, így nem keresek csak 160-at. Jó hogy az nettó de akkor is! Hát abból nem lehet megélni!

A másik: igen, annyiért én se dolgoznék. Azért álljunk már meg, ez már rabszolgaság!


Komolyam mondom majdnem beszóltam.

160-ból nem lehet megélni? Az rabszolgaság? Az nem fizetés hanem alamizsna?

És akkor azok akik hozzám hasonlóan minimálbéresek azok mit szóljanak?

Akik 70ből kell megéljenek? És azért még vagyok… nem haltam meg.

Az ország dolgozóinak zöme összetenné a két kezét ha 160-at kereshetne. De nagyon sokan már akkor összetennék a kezüket ha egyáltalán lenne munkájuk bárhol és bármennyiért.


2015. okt. 30. 15:51
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Ki mihez van szokva. Aki 300 nettót keresett, annak kevés lesz, ha a másik munkahelyen 200-at ajánlanak. Aki 100 nettót keresett, annak ugyanaz a 200 főnyeremény. Elismerésem amúgy, ha a minimálbérből meg tudsz élni.
2015. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy miért vagy felháborodva, teljesen szubjektív, hogy ki mennyiből tud megélni.

Ha valaki eddig havonta 200-ból élt, annak nehéz lesz 160-ból megélni. Nyilván ő sem arra gondolt, hogy egyáltalán nem lehet, de ha tegyük fel van egy hónapban 200e Ft-nyi kiadásom és egyszercsak 160-ra csökkentik a fizetésemet, azt ugyanilyen szarul élném meg.


Egyébként 160-ból is necces megélni, ha például albérletet kell fizetni.

2015. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
15%
Az emberek nem nagyzolhatnak a farokmérettel, ezért a fizetéssel szoktak.
2015. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
96%
Tudod az illető beosztàsàt? Mert 160 nettò bizony sok munkakörben elég keves. Ne a te minimálbéredhez mèrd. Ha jelenleg 160-bòl kéne megèlnem, igencsak nehèzkes lenne, lèvén jóval többet keresek. Ki mihez van szokva.
2015. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
71%

Kinek mi.

Mert mindig, mindenkinek van mihez mérni és ahhoz mérten, ami a másiknak sok, az megint egy másiknak lehet kevés.

Én nettó 90.000 Ft-ot keresek családi adókedvezménnyel, meg kapok havi 12.000 Ft körüli összegű cafeteriát. Nem sok, de nagyjából kijövünk belőle, persze a párom is keres. Viszont amennyit dolgozok érte, meg amilyen felelősségem van hozzá, ahhoz képest ez kevés. De annak, aki meg segélyt kap, az meg ennek is tapsolna. Én is örülök, hogy ennyit is kapok, mert ha itthon ülnék munka nélkül, akkor még ennyi sem lenne.

De egy 160.000 Ft nettó fizetésre én azt mondanám, hogy tapsolnék érte, mert nekem az tök jó lenne!:)

2015. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Végzettség, munkakör, munkaidő, beosztás és még ezer dolog határozza meg, hogy hol mennyi a piaci fizetés.


Egy 2 nyelven beszélő, mérnöknek/pénzügyesnek/stb-nek 10 év munkaviszonnyal havi 160 alamizsna se, egy kezdő CNC forgácsolónak meg álom fizetés.


Ha a szakmámban, azonos munkatapasztalattal mint nekem van, átlagosan más 260 ezret keresek, akkor én is kibuknék a 160-on.

2015. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
De miért érzed úgy, hogy hozzád kell hasonlítani és nem mindenkinek a saját lehetőségeihez? Ilyen alapon a világon több milliárdan élnek napi 1-2 dollárból és ahhoz képest a te minimálbéred egy vagyon.
2015. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
73%
Minden relatív. Én sokkal többet keresek ennél, de mégis úgy érzem rosszul keresek ha mondjuk összevetem a fizetésem és a teljesítményem a velem szemben ülő kollégával, aki ugyan fele annyit keresi, mint én, mégsem csinál semmit egész nap.
2015. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ez nem gazemberség, ez így korrekt.


Hiába keresel kevesebbet, ugyanúgy részesülsz az állami javakból, mint az aki többet keres.

Akkor Te miért ne vennéd ki a részed, amikor hozzá kell járulni a közöshöz?

2015. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez így korrekt miért nincs így egyik jóléti országban sem?


Alacsony bérből nem szabad annyit elvonni hogy létminimum alá lökjük a munkást.

2015. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!