Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért antiszemitizmus azt...

Miért antiszemitizmus azt mondani, hogy az ÁVH jelentős része zsidókból állt?

Figyelt kérdés

A kérdés iróniát nem tartalmaz, normális, szélsőségektől ,és zsidózástól mentes választ szeretnék!


Az utóbbi napokban sok dokumentumfilmet néztem 56-ról, és olvasgattam is.

A legtöbb személynek már a születési nevéből sejthető,hogy zsidó, de a legtöbbnek még a wikipédián is oda van írva (és a dok. filmekben is elhangzik)


Korábban hallottam híradóban, cikkekben,hogy antiszemita, hogyha ezeket a részleteket közlik.De miért?

Ha így volt így volt, én magyarként aláírom,hogy a háborúban magyar emberek öltek zsidókat, és nem tartom mondjuk magyarellenességnek ha ezt valaki kimondja.

Szeretek más fejével gondolkozni, szerintem komcsitól kezdve a neonáciig előtudnám adni magam normális érvekkel (már ha ezeknél van normális érv) de ebben most egy kicsit megakadtam,hogy ez miért minősülhet antiszemitizmusnak?


Az első mondatomhoz tartsa magát mindenki, köszönöm!


2016. okt. 26. 10:48
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
79%
Honnan tudod hogy az ÁVH jelentős része zsidó volt? Milyen kutatásra alapozod az állításod?
2016. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
3%

Neked aztán jól átmosták az agyad! Fogalmad sincs arról, hogy mi is volt az az ÁVH. Hát megmondom: a dolgozó népet védte olyan alakokkal szemben, akik ma nyomorba tartják, és a személyi állománya is sorkatonákból - 20 év körüli fiatalemberekből - állt. Ahogy a Határőrségé is. Őket nyírták ki a dicső freedom fighterek 56-ban a Köztársaság-téren.


Démonokkal hadakozol, és olyan alakoktól várod a Megváltást, akik uszítanak és géppé idomítanak Téged. Aztán, ha majd elkoptál, kib. az utcára, hogy dögölj meg! Ahogyan azt mindannyiunkkal teszik - egy kis kételkedést legalább produkálhatnál!

2016. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
91%
Ávh :(a dolgozó népet védte) Hogy nem szakadt rád a plafon mikor ezt az állítást írtad? Feladata hivatalosan a rendszer ellenfeleinek üldözése, a rendszer és vezetőinek védelme volt.
2016. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

"Sajnos ismét keveredik a szar, a nép-nemzetségből való származás és a valamelyik ős vallási hovatartozása. Ha magyarnak azt a személyt tekintjük, akinek ősei tudományosan igazoltan 100%-ig az Etelközből származó valamelyik (!) "magyar" törzshöz tartoztak, akkor biztosan nem találunk egyetlen "magyart" sem. És hasonló igaz a "zsidó" megjelölésűekre is."


Ha én most elkövetek egy gyilkosságsorozatot, és van bennem román vér (mert van) akkor egy román vagy egy magyar gyilkosról fognak beszélni?

Mert én maximálisan magyarnak érzem magam, itt élek, ezt a nyelvet beszélem, ennek a népnek az érdekeit tartom szem előtt (persze az relatív,hogy mik az érdekei, de én abban a hitben teszek mindent, hogy az az én népemnek, vagyis a magyar népnek jó legyen.pl. a szavazatomat is így adom le választáskor.)

Amit írsz, az értelmetlen kiforgatás, felesleges ezzel érvelni, mert ezen az elven nem léteznek nemzetek, nincsenek országok, népek.

2016. okt. 26. 12:23
 15/50 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező,úgy látom,hogy te nagyon komoly fogalomzavarokkal küzdesz.

Egyébként nem az számít,hogy minek érzed magad,hanem az,hogy milyen állampolgár vagy.

Ha magyar állampolgár vagy függetlenül attól,hogy van más nemzetiségű rokonod is te magyar vagy,ha kettős állampolgár vagy akkor kettős állampolgárként fogsz szerepelni.

Ami pedig a zsidókat illeti.

Aki itt született,a magyar nyelvet beszéli és Magyarországon él az magyar állampolgár,tehát magyar.Az lényegtelen,hogy az ősei honnan származnak vagy,hogy neki milyen a vallása.

Ideje lenne felébredni és abbahagyni a zsidógyűlöletben való gondolkodást,mert rettentő buta dolog.Tipikusan azok zsidóznak,akik vagy egyáltalán nem ismerik a történelmet vagy "ismerik"de túl szűk látókörűek,hogy objektíven vizsgálják az eseményeket,mert eleve előítéletekkel kezdenek hozzá.

2016. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
71%

Nem ez az antiszemitizmus, hanem az ha általánosítod. Pl most itt a kérdést feltetted a szélsőjobbosok akik elolvasták rögtön arra gondoltak, hogy "hááá persze hogy a zsidók csinálnak ilyet mint a rohadt AVO-sok!!".

Ez az antiszemitizmus. De ezért jobb kerülni az ilyenek hangoztatását is, hogy hány százalékuk volt zsidó, mert rögtön ezt okozza. Ugyanúgy mint a cigányozás amint a mellékelt ábra is mutatja.

2016. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
Utolsó, valami oka csak van, hogy ilyen magas volt az arány. A szélsőjobbosoknak, mint mindig, igazuk van.
2016. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
49%

"Amit írsz, az értelmetlen kiforgatás, felesleges ezzel érvelni, mert ezen az elven nem léteznek nemzetek, nincsenek országok, népek."


A te mondandód alapján sincs, orosz, magyar és zsidó. Van magyar zsidó, orosz zsidó, német zsidó.

Nem véletlenül alakult ki és terjed el Magyarországon a neológ irányzat, ami alapján a zsidóságra mint vallás tekintettek és nemzeti hovatartozás értelmében magyarnak vallották magukat.

"itt élek, ezt a nyelvet beszélem, ennek a népnek az érdekeit tartom szem előtt (persze az relatív,hogy mik az érdekei"

Az elmondottak alapján akár zsidó is lehetnél. Semmi olyan nincs benne, ami ezt kizárja.

2016. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
92%

"A szélsőjobbosoknak, mint mindig, igazuk van"

Ezt erősen cáfolnám.

Nézd meg,hogy a szélsőjobbos ideológia mit okoz,ahol megjelenik vagy vezető szerephez jut.

Ne mond nekem,hogy ez a hatalmas gyűlölet és erőszak jó.

2016. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Nem hinném,hogy ez fogalomzavar.

Pék is lehetnék, de nem tudok kenyeret sütni.

Azt,hogy a németek, és a magyarok mit követtek el a háború során miért lehet kimondani?Mármint azt,hogy német vagy magyar.

Lehet,hogy az a katona -mint írod-, nem is magyar volt, hanem svéd.Legalábbis az üknagyapja.

De ez meg nem tesz jót a németek, sem a magyarok megítélésének.

Az állampolgárságos példával sem tudok egyetérteni, nekem vannak rokonaim akik Angliában élnek évtizedek óta, ők magyarnak tartják magukat, és az angolok is magyarnak tartják őket.Akkor mők mitől lennének angolok?Ott élnek,beszélik a nyelvet, van állampolgárságuk.Nem elég....

Ha én kiköltözök Japánba, nem leszek japán, mert nem úgy nézek ki.Harcolhatok az országért, és tehetek is azért az országért, akkor talán "tiszteletbeli" japán leszek.De ha elutazom Európába nem fognak rám mutogatni,hogy japán turista vagyok, még akkor sem ha én annak érzem magam.

Persze a zsidók esetében nincsenek ilyen külső rasszjegyek amik alapján meglehetne őket különböztetni, de például egy születési névből már kiderülhetnek ilyen infók.

Ráadásul ezek az interneten is megtalálható adatok, és nem kuruc.info.

Linkelnék, de úgyis hiteltelen minden portál, ami nem azt támasztja alá amit szeretnétek.Persze ha egy oldalnál nem írják oda, akkor az már hitelesebb, de szerintem ez nem így működik.

Számomra az "Eisenberger Benjámin" névről egyáltalán nem egy német ember jut eszembe, de még csak nem is egy igazi magyar hangzású név.

Mondjuk ehhez elég egy kis történelem, meg minimális földrajz tudás, mert azt gondolom,hogy bizonyos családnevekről lehet következtetni az illető felmenőire.

Ha valaki szerint ez gyűlöletkeltő, az szimplán hülye.

2016. okt. 26. 14:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!