Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért antiszemitizmus azt...

Miért antiszemitizmus azt mondani, hogy az ÁVH jelentős része zsidókból állt?

Figyelt kérdés

A kérdés iróniát nem tartalmaz, normális, szélsőségektől ,és zsidózástól mentes választ szeretnék!


Az utóbbi napokban sok dokumentumfilmet néztem 56-ról, és olvasgattam is.

A legtöbb személynek már a születési nevéből sejthető,hogy zsidó, de a legtöbbnek még a wikipédián is oda van írva (és a dok. filmekben is elhangzik)


Korábban hallottam híradóban, cikkekben,hogy antiszemita, hogyha ezeket a részleteket közlik.De miért?

Ha így volt így volt, én magyarként aláírom,hogy a háborúban magyar emberek öltek zsidókat, és nem tartom mondjuk magyarellenességnek ha ezt valaki kimondja.

Szeretek más fejével gondolkozni, szerintem komcsitól kezdve a neonáciig előtudnám adni magam normális érvekkel (már ha ezeknél van normális érv) de ebben most egy kicsit megakadtam,hogy ez miért minősülhet antiszemitizmusnak?


Az első mondatomhoz tartsa magát mindenki, köszönöm!


2016. okt. 26. 10:48
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Itt az A betus tisztek listaja. A teljes nevsort megsem masolhatom ide. Szemezgess belole kerdezo, hogy szerinted ki a zsido:

Abonyi János őrnagy

Ács Ferenc ezredes

Ács Péter alezredes

Ács Tibor hadnagy

Ádám György dr., őrnagy

Agócs István alezredes

Ambrus Sándor vezérőrnagy

Andó József alhadnagy

Andrási József őrnagy

Anhalt Róbert főhadnagy

Antal József alezredes

Antal József dr., hadnagy

Antal Pálné II.o.ir.ti.

Antal Sándor százados

Antal Zoltán főhadnagy

Appel György őrnagy

Augusztini Tamás főhadnagy


Egyebkent reszletesebb (es teljes) listat talalhatsz itt:

Cseh Gergő Bendegúz: A magyarországi állambiztonsági szervek intézménytörténeti vázlata, 1945–1990. Trezor 1. Történeti Hivatal, Bp., 1999. 73–90.

2016. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Az jó,hogy nevek vannak, de származás nincs hozzá, és ha én most név alapján kezdeném el megállapítani,hogy ki zsidó ki nem...ráadásul a születési név is fontos lenne.
2016. okt. 27. 22:35
 43/50 anonim ***** válasza:
9%
41-es, első blikkre Appel egészen valószínű (Aczél Györgynek is ez volt a neve), úgy érzem, az Ambrus, Andó, Ádám, Anhalt, Augusztini nevek is gyanúsak, és a női név, hisz ahhoz már nagyon fanatikusnak kell lennie egy nőnek, hogy ávh-s legyen. A legmagasabb rangúaknál is kereskednék picit (pl. Ambrus). Ennyi Ácsból és Antalból is valószínű, hogy van egy-két jelölt. Remélem, segítettem!
2016. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
49%
Tehat fogalmad sincs a szarmazasukrol (nekem sem, de engem nem is erdekel), se arrol, hogy ki volt korabban pld a Nyilas Part tagja - de ennek ellenere ALLITOD, hogy a jelentos reszuk zsido.
2016. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mert itt csak valós, vagy felvett nevek vannak, amikből nehezen megállapítható a származás.

Az a különbség,hogy amiket én küldtem nevek, azoknál le volt írva,hogy zsidó családba született, itt pedig nincs.

Ha én most elkezdeném itt megállapítgatni (amit azért sem tennék mert nincs értelme) akkor második lépésben habzó-fröcsögő szájjal antiszemitáznál, holott egyébként te kértél meg,hogy állapítsam meg.

Nem tudom,hogy ez valami gyenge beugratós trükk akart lenni, avagy -minden személyeskedés nélkül, memóriaprobléma?


Mindegy, egy a lényeg,hogy én leírtam 12 nevet, a 12 emberből 6 zsidó, és ezek közül mind megváltoztatta a családnevét egy magyarosabb hangzásúra.

Innentől kezdve a listád, csupán nevekkel, konkrét származásmegjelölés nélkül semmit sem ér, és ezt mindketten jól tudjuk.

Nem tudom ebből mit akartál kihozni?!

2016. okt. 27. 23:32
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Az ÁVH eredeti feladata a náci háborús bűnösök elfogása volt. Később teljhatalmat kaptak és vittek mindenkit, akire ráfogták, hogy a rendszer ellensége.
2016. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Igazából azon kívül semmit sem bizonyítottál, hogy volt a 12 ember között hat zsidó volt. Ha ennél tovább mentél akkor kérlek részleteznéd, hogy milyen hipotéziseket vettél alapul, mekkora megbízhatósággal számoltál és mekkora volt az alap sokaság.
2016. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
82%

Az antiszemitizmusra nyilván azért allergiásak a zsidók, mert a középkorban számos alkalommal irtották, üldözték őket pogromokban. Ha tényleg meg akarod érteni a gondolkodásukat, érzésvilágukat, akkor ezekből az időkből is tájékozódnod kell. Európában vegyes volt a státuszuk, de nyugaton másodrendű állampolgárok voltak, ami persze a kornak megfelelő dolog volt, hiszen nem volt vallásszabadság, volt az államvallás és a megtűrt vallások, akik így automatikusan a társadalom meghatározott, gettósodott része volt. A zsidók ezzel úgy küzdöttek meg, hogy kereskedő népek voltak, sok információ, és a kereskedelem révén később pénzügyi műveletek zajlottak rajtuk keresztül. Mivel egy zsidónak tudni kellett olvasnia a Tórát, ezért lényegesen műveltebbek tudtak lenni a koruknál. Így egyszerre voltak magas státuszban és alacsonyban is. A felvilágosodás, és az ipari forradalomban aztán számos korlátozás megszűnt, ami súlytotta őket, a kereszténység államvallási státusza hátrébb szorult, a felvirágzó ipar és kereskedelem révén pedig sok zsidó felemelkedett, rendkívüli módon meggazdagodott. Az 1920-30-as években ezek az emberek Magyarországon pont kezdtek úgy dönteni, hogy elfelejtik a vallást, egyszerűen csak magyarok lesznek, mert tök jó ország ez. Mivel viszont nagy számban emelkedtek fel, kerültek iskolákba, a magyar magyarok elkezdtek irígykedni erre, vagy más megközelítésből fenyegetve érezték magukat ettől. Ez vezetett a numerus claususokhoz, ami visszaszorította (ismét) a zsidók szerepét a társadalomban. Utána jött maga a Holokauszt, amiben a vidéki zsidóságot megsemmisítették. Bevagonozták és szisztematikusan halálra dolgoztaták őket, gázkamrákban megölték őket, szappant főztek belőlűk (!! igen, jól olvasod) és krematóriumokban elégették a maradványaikat. Na most már a 10-20-as években is nagyon tetszett a zsidó származásúak egy részének (az ateistáknak) a kommunizmus, mert teljes egyenlőséget hirdetett, amiből a zsidók mindig is nagy hiányt szenvedtek. Ezt a fonalat aztán '45-ben tudták felvenni, amikor is a szovjet vezetők azt akarták, hogy az országuk körül sok hasonló ideológiájú ország legyen. A népirtás túlélőinek egy része nyilván örömmel csatlakozott egy olyan vezetéshez, ami megtorolta volna a sérelmeiket. Így hát felül lehettek reprezentálva az 50-es évek kommunizmusában.

Azt fontos a fenti állításoddal kapcsolatban megjegyezni, hogy csak feltételezés, és valószínűleg túlzó.


Egy érdekes írás a korról:

[link]

2016. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem főztek senkiből szappant, ez nevetséges. A numerus clausus a Tanácsköztársaságra adott nevetségesen enyhe válasz volt, de nem volt sok következménye, a zsidók nem szorultak vissza. A zsidóknak elsősorban mások sérelmein kellene elgondolkodniuk, például a kommunizmus 100 millió áldozatán, ami mellett a többi népirtás eltörpül.
2016. nov. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Mulatsagosak,ezek a 40%-oshoz hasonlo naci muszlimok amint magyart probalnak jatszani.

Pedig csak a Koran szellemet arulgatjak. De sajna, - vagy szerencsere - nincs sok vevo ra.

2016. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!