Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért antiszemitizmus azt...

Miért antiszemitizmus azt mondani, hogy az ÁVH jelentős része zsidókból állt?

Figyelt kérdés

A kérdés iróniát nem tartalmaz, normális, szélsőségektől ,és zsidózástól mentes választ szeretnék!


Az utóbbi napokban sok dokumentumfilmet néztem 56-ról, és olvasgattam is.

A legtöbb személynek már a születési nevéből sejthető,hogy zsidó, de a legtöbbnek még a wikipédián is oda van írva (és a dok. filmekben is elhangzik)


Korábban hallottam híradóban, cikkekben,hogy antiszemita, hogyha ezeket a részleteket közlik.De miért?

Ha így volt így volt, én magyarként aláírom,hogy a háborúban magyar emberek öltek zsidókat, és nem tartom mondjuk magyarellenességnek ha ezt valaki kimondja.

Szeretek más fejével gondolkozni, szerintem komcsitól kezdve a neonáciig előtudnám adni magam normális érvekkel (már ha ezeknél van normális érv) de ebben most egy kicsit megakadtam,hogy ez miért minősülhet antiszemitizmusnak?


Az első mondatomhoz tartsa magát mindenki, köszönöm!


2016. okt. 26. 10:48
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%
Nem az az antiszemitizmus, ha vizsgálod tények alapján, hogy hány százaléka milyen származású volt az ÁVH-soknak, hanem az, ha ezt fennhangon hangsúlyozod, meg általános következtetést vonsz le a zsidókra ezek alapján, ahogy a mai szélsőjobbosok teszik.
2016. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy visszakérdezek, miért találod fontosnak, hogy az ÁVH-sok között mennyi volt a zsidó?
2016. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
10%
nem az! rákosi és bandája is az volt
2016. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
90%

"Az utóbbi napokban sok dokumentumfilmet néztem 56-ról, és olvasgattam is.

A legtöbb személynek már a születési nevéből sejthető,hogy zsidó, de a legtöbbnek még a wikipédián is oda van írva (és a dok. filmekben is elhangzik) "


Jó, de most nálad mennyi számít jelentősnek, mert ha azt nézed 1953-ban a karhatalom és határőrség nélkül is 5000 körül volt az ÁVH létszáma. Nálam a jelentős részük olyan 60%-70%-át jelenti a teljes állománynak.

2016. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
93%
Azért legközelebb a leírásból ne hagyd ki, hogy zsidókra nem vallásként gondolsz.
2016. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ismét keveredik a szar, a nép-nemzetségből való származás és a valamelyik ős vallási hovatartozása. Ha magyarnak azt a személyt tekintjük, akinek ősei tudományosan igazoltan 100%-ig az Etelközből származó valamelyik (!) "magyar" törzshöz tartoztak, akkor biztosan nem találunk egyetlen "magyart" sem. És hasonló igaz a "zsidó" megjelölésűekre is.
2016. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%

#4


Itt számarányokról beszélünk. Ha a teljes népességen belül a zsidóság aránya kevesebb mint az ÁVH-n belül akkor már elmondható hogy több zsidó áll ÁVH-snak.


#1

Miért ne lehetne hangsúlyozni, ha ezek egyszer tények? Pont, hogy a tényeket lehet hangsúlyozni. Attól, hogy ez egy népre/kisebbségre rossz fényt vet....mint ahogy a kérdező is írta a magyarokkal is ezt teszik őket is folyamatosan kihangsúlyozzák, amikor szóba kerül a holokauszt. Ami kétségtelenül megint tény mert vettek benne részt magyarok.

Egyébként ha tényekről beszélünk (márpedig gondolom arról beszélünk) az egyikről beszélünk a másikról meg nem illik. Jó-jó az is tény, de ha nem muszáj azért ne hozzuk már szóba?

2016. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
77%

"Itt számarányokról beszélünk. Ha a teljes népességen belül a zsidóság aránya kevesebb mint az ÁVH-n belül akkor már elmondható hogy több zsidó áll ÁVH-snak. "


Akkor várom a számokat, hogy tényleg elmondható-e vagy csak feltételezés.

2016. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
62%
Vannak bizonyítékaid?
2016. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező, azt elfelejtettem írni, hogy természetesen ez a politikai, pénzügyi és médiahatalmat kezükben tartó személyek akaratából van így, ez remélem nyilvánvaló. Sejtheted, milyen politikai preferenciákkal, származással, lelki világgal, erkölccsel rendelkeznek ezek az emberek. Valószínűleg nem jobbikosok vagy más nagy hazafiak...
2016. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!