Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok általában miért...

A magyarok általában miért nem tartják magyarnak, azt, akinek a gyökerei nagyon messziről származnak?

Figyelt kérdés

Amikor ez a kérdés kerül valahogyan elő, például munkahelyen.

A legtöbb válaszoló szerint, a magyar az csak fehér vagy oliva napbarnított lehet.

Erre fele sok a krobót (horvát), őket mind magyarnak vagy "horvát származású magyarnak" tartja.

Pedig, sokuk 30 évvel ezelőtt igencsak törve beszélte a magyart.


De, például a romákra azt mondják betelepültek,nem magyarok,idegenek,eltérő etnikum....stb.Pedig ők 400 éve Magyarországon élnek.

Hasonlóan vélekednek az afrikaiakról,arabokról is.


Tapasztalatom szerint, ez nem csak valami kisebbség véleménye, hanem az átlagemberé.

Olyan, mintha szabályozva lenne számukra, hogy ki lehet magyar.Aki kívül esik a halmazon, az nem az.


2016. okt. 27. 18:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

#5

A nemzetiség nem faji vagy származási alapú dolog.

2016. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert azok "nem magyarok", azért.


"De, például a romákra azt mondják betelepültek,nem magyarok,idegenek,eltérő etnikum....stb.Pedig ők 400 éve Magyarországon élnek."


És mégsem képesek beilleszkedni, meg a normális együttélésre.

2016. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát, nem tudom, én például magyarként tartom számon Károly Róbertet, Damjanichot, Zrínyit, stb. Sőt, az összes aradi vértanút, pedig hát így nézve, közülük, jópáran nem azok. De még Hunyadi Jánoson, Mátyáson is lehetne vitázni. A Nobel díjasainkról már nem is beszélve. Én úgy vagyok vele, hogy szerintem ők mind magyarok voltak. Ki ilyen, ki olyan származású, de magyar.
2016. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ki ilyen, ki olyan származású, de magyar."


Az magyar aki annak vallja magát.

2016. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mert mondjuk nem azok? :D


Ezt akinek egy kicsivel is több esze van mint nektek érti. :P

2017. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!