Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha annyival rosszabb a helyzet...

Ha annyival rosszabb a helyzet, miért van annyi támogatója a Fidesznek mint még soha?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy mennyivel rosszabb lett, de hát az a több millió Fideszes ha annyival rosszabbul él mint 2010-ben, akkor miért nem szavazzák vissza Gyurcsányékat?


Ha én egy tanár vagyok, és ahogy leírjátok fele annyit keresek mint 2010-ben, és 7x-annyiba kerül minden, akkor én nem szavaznék a Fideszre. Ha egy orvos vagyok szintúgy.


Ha egy proletár vagyok, és a minimálbér ahogy ti mondanátok megfeleződött, s az árak meg 7x-ődtek, akkor nem szavaznék a Fideszre.



2016. nov. 2. 19:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
58%
Én nem mondom, hogy annyival rosszabb a helyzet. Engem az zavar, hogy nem érzem, hogy jobb lenne. Pedig egy pártnak sem volt még a rendszerváltás óta, akkora többsége a parlamentben, mint nekik. Aztán használták, amire használták. "Magyarország jobban teljesít!". A lóf...szt! Legfeljebb a statisztikák kozmetikázásában.
2016. nov. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nem is az a fő baj, hogy most olyan rossz a helyzet, hanem, hogy hosszú távon így rosszak a kilátások, pl. versenyképesség, brutálisan magas államadósság (1000 milliárd forintot vesznek el évente az emberektől csak a kamatokra), az oktatás, a demográfia, a kivándorlás, az egészségügy, a romló tendenciák. A hatalmat láthatóan kevéssé érdekli, mi lesz itt 20-30 év múlva, inkább az, hogy még 4 évig lophasson, aztán még 4 évig.
2016. nov. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
59%

"ha a gyikon fél éven át politizálsz, akkor észreveszed hogy vannak akik komolyan gondolják hogy 7x-ődött az élelmiszer ár, és hogy feleződött az átlagbér"


Ez tényleg így volt 2004 és 2009 év vége között!

Most meg fáj nekik, hogy ez a kormány jobban csinálja és komoly eredményeket tud elérni.


Az ellenzék építeni képtelen, de a rombolást már művészi fokra fejlesztette. Ha már építeni képtelenek, akkor legalább rontsanak valamit ahol csak lehet, nem igaz?

2016. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
77%

Csak azt erősítik meg ennyire, aki teljesíti a jogos elvárásokat !


[link]

2016. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

tegnap 20:18


Ajajajajajajjjjj és ezekből van kétmillió?? Nekünk annyi! Ilyen lényekből egy ilyen kicsi ország nem bír el ennyit :o

2016. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

# 33/35     ma 09:00


Imádom a hülyéket. Pubi, az egyetlen igazán nagy ugrás árakban (és az se volt hétszeres), akkor volt amikor a fidesz duplázta a minimálbért és adómentessé tette. Na, akkor volt áremelkedés.


A másik hülyének meg üzenem, hogy a szellemi fogyatékosoknak sem elég az, hogy vityatya megvédett egy nem létező ellenségtől. Nem hogy az értelmes embernek.

2016. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
36, ha nekem írtad, akkor nem érted az iróniát, ami kiveri a szemedet.
2016. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Pro Patria ***** válasza:
42%

Megkésve, de néhány dologhoz mindenképp akartam írni.


A 11-02 20:02-es válaszhoz:

"Azért az jól mutatja az átlag "nemellenzéki" -mert ha lefideszesezel valakit azt kikéri magának- szavazókat, hogy bár a kérdező és az első válaszoló egyetért, ahhoz képest sikeresen félreértették egymást."

- Ehhez nem kell semmilyen szavazónak lenni. Nem egyszer fogtam a fejemet, amikor azt láttam, hogy egymás torkának estek olyan válaszolók, akik azonos véleményt képviseltek, csupán a kommunikációs és értelmezési készségek hiánya miatt ezt nem sikerült felismerni a hozzászólásaikból egymás számára.


A 11-02 20:06-oshoz:

"Adócsökkentés van, meg 50 új/megemelt adó és járulék..."

- máshol már előkerült, hogy amikor erről van szó, mindig csak 3-4 nevesített példával - és mindig ugyanazokkal - kerül látszólag, felszínesen alátámasztásra, most csak kimásolom ide.

A tényszerűségért: összesen van ma 60 fajta adónem Magyarországon - ugyanez Németországban 59.

Ráadásul ezeknek nagy része soha nem kerül elő az emberek legnagyobb hányadának az életében. Kétlem például, hogy te kamarai járulékot fizetnél.

Amit sokszor elmondanak, az előbb-utóbb önszuggeszcióként hat.


A 11-02 20:08-as válaszhoz:

"Ennyi. Ja és együtt az egész ellenzéki rész fiam jóval meghaladja fideszéket. sorry"

- Valójában nem. A 2014-es országgyűlési választásokon a Fidesz-KDNP 2.142.142 szavazatot szerzett, a baloldal (MSZP-DK-Együtt-MLP-PM) 1.289.311 szavazatot, míg a Jobbik 1.017.550 szavazatot. Az utolsó, választási küszöböt még elért párt, az LMP 268.840 szavazatot.

Vagyis ha a teljes bal, balközép, vagy liberális szavazótábort vesszük, akkor az mind együtt 1.558.151 szavazót tesz ki.

Ha a két, váltóerőként felmerülhető tényezőt vesszük, akkor ezek együttes száma (1.289.311 és 1.017.550 -> 2.306.861 szavazó) is alig haladja meg a Fidesz-KDNP magában nézett támogatottságát, vagyis a 2.142.142 főt.

A szavazástól távolmaradók pedig ugyanúgy nem jelennek meg a baloldal számára ezekben az adatokban, mint választók, ahogyan a kormánynak sem, vagyis nem számolhatóak így bele az ellenzék támogatottságába. Mindenki "abból főzhet", ami a kurrens helyzet. És ebben a legnagyobb támogatottságot a jelenlegi kormányzás tartja.


Végül Részeg Tengerész válaszához:

"huu de sokan támogatják orbit... nézd meg a népszavazás eredményét hányan nem mentek el szavazni"

- A NATO-csatlakozásról szó népszavazásra ugyanennyien, 49%-ban vettek részt. Az EU-s csatlakozásról szólóban 45%-os, a kettős állampolgárságról szólóban 38%-os megjelenési arány lett.

2016. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!