Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar cégek miért nem...

A magyar cégek miért nem adják meg ugyanazt, mint amit külföldön megadnak a cégek?

Figyelt kérdés

Az tiszta, hogy a fizetés arányaiban kevesebb, de ezen felül miért nem adják meg ugyanazt, mint egy külföldinek?

Nálunk például nagyon sokan 12 óráznak ( és most nem a sormunkásokról van szó ), külföldön egyre gyakoribb a 6 órás munkaidő. Nálunk az ebédszünet 10-20 perc, azt is be kell dolgozni, Franciaországban a minimum fél órás ebédidő beletartozik a munkaidőbe. Nálunk nem fizetik ki a túlórát, merthogy "csak elcsúszott a munka", náluk ( ország függő persze, de akár ) 2-szeres órabér jár érte. Már ha bent akar maradni az illető, merthogy szubjektív ( persze nem mindenhol ). Nálunk meg kirúgják az embert, ha nem marad. És persze el ne felejtsük, hogy nálunk simán kirúgják az embert minden előzetes figyelmeztetés nélkül, csak mert kell a hely / rosszat írt a neten / összeveszett a főnökkel / mondvacsinált indokkal.

De miért? Nálunk miért használják ki ennyire az embereket?


2016. nov. 6. 17:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, de Nyugat Ojrópa tőlünk lopja el.
2016. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
ma 17:48 Nem mindenki vágyik arra hogy kamiont vezessen és a fülkébe élje le az életét még fél milláért se. Verheted itt a melled a fél millával ha a családot meg nem látod. Zötykölödni , fülkében aludni sokszor tisztálkodás nélkül. Ha ezeket nézed a fél millád nem sok sz.rt ér egyáltalán. De ez még hadján szive joga mindenkinek azt csinálni amit akar. De hogy miért hazudod folyamatosan hogy 300 ezer alatt nem kapni melóst azt nem értem ? Azt mondják oriási sofőr hiány van , hát akkor tényleg micsoda élet lehet mindenki erre vágyik.
2016. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 1 te nagyon tévedsz. Egy olyan multinál dolgozom ami a világ sok országában jelen van. Egyedül nálunk tudják megcsinálni h a túlóráért nem fizetnek. Szépen körül van ez írva a szerződésben.

Túlóra márpedig van, hiszen mindig van ami "tegnapra kell".

Arról nem is beszélve h alsóhangon vagyok bent 9 órát (ebédszünet nem tartozik a munkaidőbe), átlagosan 10 órát. Plusz 1-1 óra utazás, tehát tulajdonképp 12 órát dolgozom. Ezért még a bónusz meg semmi sem tud kompenzálni. Én még elvagyok, de akinek családja van, az gyakorlatilag hétfőtől péntekig nem látja a gyerekét. Most tegye fel a kezét aki szerint ez egy normális dolog.

Egy normális világban az ilyen helyeket kéne felégetni és sóval behinteni. Ehhez képest ez számít "menő" munkahelynek mert itt viszonylag jó a fizu, van karrier, az iroda fűtött. Máshol még megy az "örülj h van munkád" mentalitás, akkor mi mit sírjunk?


Azzal senki sem törődik h a napi 10 óra üléstől 5 év alatt szétmegy a hátad, v hogy egyedül fogsz meghalni mert nem lesz családod vagy a gyerekek elfelejtik ki vagy. Ez Magyarország 10 millió szolga országa, ahol pont olyan a rendszer amit megérdemel a nép, hiszen soha senkinek egy szava nincs ezellen. Amikor megkérdeztem a vezetést h ugyan mi jogon hívnak be hétvégére kötelező szerűen 0 túlórabérrel a kollégák összesúgtak ellenem ahelyett h kiálltak volna és majdnem ki is tettek.


Annak a válaszólónak aki a szakszervezetet írta meg nagyon igaza van, sokat segítene, gyakorlatilag az irodai munkaköröknek semmilyen szakszervezete nincs, soha nem is volt, ezt a kört a legkönnyebb kizsákmányolni, egy gyári munkásnak sokkal nagyobb az öntudata, mint a sok öltönyös rabszolgának.

2016. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%

Jajj utolsó ez azért akkora túlzás hogy annak a rendje.


Mint írtam Németországban sem kell kevesebbet dolgozni. A svájci ismerőseimnek irodában (igaz, iszonyat jó fizetés mellett) 44 órás a munkahetük (+1 óra ebédszünet és ingázás, számold ki). A férjem 42 órában dolgozik + 45 perc szünet + 1 óra ingázás naponta. Én 40 órában + 1 óra szünet +1 óra ingázás. Tehát ha 7:30.kor elindulok, 17:30-kor érek haza...


De mindegy, nem ez a lényeg. Anyám, apám is akkoriban 40 órát dolgozott, mégsem felejtettem el őket. Attól, hogy este 5-kor és nem 4-kor megy az ember a gyerkeiért még nem fogják elfelejteni és nem fog magányosan meghalni. Ilyen az élet, mindig is ilyen volt.


Ha jól kerestél mindig is megtehetted, hogy otthon maradj vagy félmunkaidős állást keress. Ez most sincs másképp sehol. Ha nem, akkor marad a 10-12 óra melóban döglés, mint annyi más embernek.

2016. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert magyar cégek, magyar vezetőkkel. Én dolgoztam külföldi multinál és szerintem a magyar főnökök, azzal akarják bizonyítani az "alkalmasságukat", hogy beosztottjaikról minél több bőrt lehúznak. Lehet, hogy ez nem általános, de én ezt tapasztalom.
2016. nov. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!