Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak egyesek,...

Miért csodálkoznak egyesek, hogy ilyen rosszak a magyar fizetések?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz az oktatás, nagyon rossz az infrastruktúra, nagyon rossz az adórendszer, nagyon magas a korrupció. Soroljam még?

Miért nem értik sokan meg, hogy amíg Ausztriában bármely pozíciót betöltő ember 4-5x annyi GDP-t termel az ottani infrastruktúra mellett mint Magyarországon tenné, ugyanazzal a munkával, addig soha semmi érdembeli változás nem fog történni a magyar gazdasággal.

Az a "gazdasági bővülés" amiről Orbán beszélt, ő maga is elismerte, hogy ez annak köszönhető, hogy a magyarok többet dolgoznak, több túlórát vállalnak. Na csessze meg, és ez a jólét? Egyre többet kell gürizni a rabszolgagyárakban, hogy meg lehessen élni ebben az országban, miközben Nyugaton egyre csökkentik a munkaidőt. Lassan a 6 órás munkaidő lesz az átlag.


2016. nov. 6. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Mert még havi félmillióért se lehet embert tanálni.
2016. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Azért magyarázd már meg, pl egy napszámos a földeken, aki burgonyát szed, mégis miként keresi meg az itteni többszörösét, ha ugyan annyit dolgozik (talán még kevesebbet is) és a termék ára is megegyezik (legalábbis minimális az eltérés)?
2016. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, én különösebben, nem csodálkozom.
2016. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Én azt vettem észre hogy az panaszkodik leginkább hogy a gyárban gürizhet akinek még a 8általánost is bukdácsolva vitte végig, évfolyamtársaimmal együtt kapunk a gyakorlatért heti 48ezret az már havi min. 200juttatásokkal és ez csak hétvégi gyakorlat gyakornokként.
2016. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

"Azért magyarázd már meg, pl egy napszámos a földeken, aki burgonyát szed, mégis miként keresi meg az itteni többszörösét, ha ugyan annyit dolgozik (talán még kevesebbet is) és a termék ára is megegyezik (legalábbis minimális az eltérés)?"


Egy előállított értéket nem célszerű levetíteni egy emberre mert téves képhez vezet. Rendszerben kell nézni. Lehet az a napszámos ugyanannyi krumplit szed, viszont az is lehet, hogy az a napszámos egy traktorral és egy betakarító adapterrel azonos idő alatt 5000-szer annyi krumplit szed. Lehet magasabb hatásfokkal és termésátlaggal termelik a krumplit, a földtulaj időben fix szerződésekkel leköti a terményt, lehet több az eső, jobb vízelvezető rendszer ami miatt kevesebb a belvíz és szükség esetén olcsóbb az öntözés, a gépek helyben előállított bioüzemanyaggal mennek. Lehet az az egy ember pont semmivel nem csinál többet, de egy 10 fős cég lehet egységnyi területen egy szezon alatt jóval több értéket tud előállítani és ez visszaosztva növeli a kulimunkás/traktoros által előállított értéket is.

2016. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szanalmas ez az egesz orszag, egy hetet dolgoztam Austriaban es tobbet kerestem kerti segedmunkaval mint az atlagber! En meg azon csodalkozom h van meg magyarba valaki...
2016. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Magyarba mindig is lesz valaki, mert a magyar embert nem Orbán csinálta. Előbb lesz lesz orbán kibaxva az országból, mintsem mindenki elhagyja azt.
2016. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon is értem.

Azért húzok el innen.

2016. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az a "gazdasági bővülés" amiről Orbán beszélt, ő maga is elismerte, hogy ez annak köszönhető, hogy a magyarok többet dolgoznak, több túlórát vállalnak. Na csessze meg, és ez a jólét?"


Ez a varázslatos munkaalapú társadalom.

A legfélelmetesebb az egészben, hogy ha felszólalsz ellene, akkor a magyar emberek hordanak el mindenféle semmirevaló, dologtalan munkakerülőnek. Pont azok, akiket kizsákmányolnak az egésszel.

2016. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Úgy, hogy Ausztriában van egy gép ami felszedi a burgonyát 1 óra alatt, míg magyarországon 6 ember szedi kézzel ugyanolyan nagyságú földet egy héten keresztül.
2016. nov. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!