Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok arról az...

Ti mit gondoltok arról az ötletről, hogy ne legyen nemhez kötve, hogy egy gyerek fiú, vagy lány nevet kaphat?

Figyelt kérdés
Tehát fiúk kaphatnak lány nevet is, lányok kaphatnak fiú nevet is.

2016. nov. 16. 20:41
1 2 3 4 5
 21/42 Pro Patria ***** válasza:

Még egy jellemző példa abból a korból.

Arany János - Ágnes asszony:

"Fiam, Ágnes, mit miveltél?"


Egy másik Arany-mű, Zács Klára:

"Eredj fiam, Klára"

2016. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

21, Lajoska:DD

De az idézett versekben a szereplő tényleg nő, csak a "fiam"ot a "gyerekem" helyett használják

2016. nov. 16. 23:17
 23/42 Pro Patria ***** válasza:
55%
Persze, hogy nőkről van szó a versekben. Erre mondtam, hogy az apák nem zavartatták magukat, a lányaikat is "fiam"-nak szólították. Akinek nem volt fia, nem is ért semmit.
2016. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy vagyok vele, hogy azért van külön férfi és külön női neveink mert vannak külön férfiak és nők (milyen meglepő) tehát ez a nemi "kétalakúsággal" jár együtt és amíg két külön nem van addig mindig is lesznek fiú és lánynevek.

És egyáltalán nincs szükség homogenizálásra sem a neveknél sem a nemeknél. Aki így tesz a biológiából úz gúnyt.


Az uniszex nevek használatával sem értek teljes mértékben egyet, de még mindig elfogadhatóbbnak tartom (de most komolyan, milyen ember az aki fiút akar, de lánya születik és erre az a reakciója, hogy "én akkor is Alexnak fogom hívni."


Még két gondolat:


1.Ha mégis bevezetnék (???) (hogy nem kötik nemhez a névadást), kíváncsi lennék mondjuk az első 2 generációnak a pszichológiai fejlődésére, mert hogy a továbbra is hagyományos módon nevet kapó gyerekek tutira halálba szekálnák a társaikat.


2. Elvileg bármilyen nevet lehet kérvényezni, aminek van egy bizonyos díja.Gyakorlatilag az MTA Nyelvtudományi intézetében biztosan nem százas mindenki, mert bár szelektálnak/nem engedélyeznek mindent, de szemezgetni a listán.


( [link]


Artemízia, Annunciáta, Ripszina,Gandalf, Ildefonz, Krizosztom


Szerintem egy csomó, idióta név. Ismerősömék ezek mellé a "Kendice" régi magyar nevet szerették volna engedélyeztetni és többször is visszadobták (remélem másnak is érezhető a különbség). Pedig szerintem százszor szebb és hangzatosabb, mint a többi (és nem azért, mert régi magyar).

2016. nov. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem, ez túl nagy "kiszúrás" lenne a gyerekkel szemben. Vajon mit "kapna" egy László nevű lány, vagy egy Judit nevű fiú már gyerekkorában, a kortársaitól?
2016. nov. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
44%

Azt, hogy teljesen vállalható lenne, csak kellene hozzá úgy 20-30 év mire mindenki megszokná.

A legtöbb itteni ellenérv is arról szól, hogy biztos szekálnák őket, meg nem tudna lefeküdni egy István nevű növel, ez oké, csak mindkettő miért van? Azért mert megszoktuk, hogy az István az férfi név, hogy mást ne mondjak a rózsaszín meg nőies szín, ugye? Régebben meg kifejezetten férfias volt, ennyi a nevek lényegében véve csak megjelölések, mert egyszerűbb valakit az emberi nyelvnek egy két-három szótagból álló megjelöléssel illetni mint azt kimondani, hogy kedves CLX-4459C6 jöjjön ide, ez mondjuk nem gátolja meg állambácsit abban, hogy az embereket számok, személyi szám, igazolvány szám, TAJ-szám stb. formájában tartson nyilván, tehát a névadás csak egy társadalmi konvenció kérdése.

Szóval igen, furcsa lenne, de ez épp olyan, mint az, hogy a rendszerváltás után sokaknak az olyan nevek mint épp az Alex, Kevin vagy a Dzsennifer és társai (és nem, nem csak a cigányok nevezik így a gyerekeiket, hiába ez a sztereotípia), amikből azért ma már elég sok van.

Más téma, de szintén név, két éve az állam a hazai vidéki buszos cégeket átnevezte a korábbi egyszerű és jól megjegyezhető volán-ról Regionális közlekedési Központ-ra, és igen, azok után, hogy egész életemben a buszosokat volánosnak hívtuk fura, hogy most kákások lettek, de csak szokás kérdése ez is. A mostani kisgyereknek a volán kifejezés a buszok kapcsán csak valami érdekesség lesz a történelemből, számukra, az , hogy volán legfeljebb a kocsiban lévő kormány szinonimája lesz, tehát az, hogy melyik elnevezés megszokott vagy épp mihez köthető bizony néhány évtized alatt megváltozik.

2016. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
47%

"Nem tudom hogy vagytok vele, de én lányként nem örültem volna a szüleimtől a Pista névnek."


Jó persze, de te náczi vagy.

2016. nov. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
95%
Elég beteg a világ de ennyire még azért nem. Kíváncsi lennék milyen trauma érhette a kérdezőt hogy ilyen gondolatai támadnak.
2016. nov. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Az a traumám, hogy vitáztam az ötlet gazdájával:D


27, Kéretik nem sértegetni egymást véleménykülönbség esetén! A áci ráadásul nem Pistafüggő, legalább legyél kreatívabb!

2016. nov. 17. 09:54
 30/42 anonim ***** válasza:
33%

Le vagytok maradva.


New Yorkban már 18 "neme" lehet valakinek, de a Facebookon 56 alternatív "nem" közül választhat, aki nem érzi magát se fiúnak se lánynak...


A hivatalos nyomtatványokon is eltűnik az "Apja neve" meg az "Anyja neve" rublika, helyette van Szülő 1, Szülő 2, Szülő 3, 4, 5....


Szóval liberálisék alaposan túltolták a biciklit, és ideje volt kicsit lelassítani őket, mielőt a pedofíliát is kötelezővé teszik....

2016. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!