Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok arról az...

Ti mit gondoltok arról az ötletről, hogy ne legyen nemhez kötve, hogy egy gyerek fiú, vagy lány nevet kaphat?

Figyelt kérdés
Tehát fiúk kaphatnak lány nevet is, lányok kaphatnak fiú nevet is.

2016. nov. 16. 20:41
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
81%
Engem felidegesítene és elszomorítana egyben, de elsősorban idegesítene.
2016. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
42%

#31 jól érzed, hogy tenni kell ez ellen széttaknyolt, álliberális világ ellen. Mindazok, aki nem képesek saját jogaikért kiállni - és egy magzat, kisgyerek, kiskorú ilyen -, azoknak a jogait képviselni kell! NE lehessen kétségbeejtő már születésével a helyzete. A NÉV fontos!!! Meghatározó, nem való, hogy egy perverz, torz embernek játékszere legyen.


Egy embernek - hogy emberként éljen joga van. Ehhez fel kell nevelni, TRADICIONÁLIS értékrendben, hogy utána Ő maga szabadon döntsön, hogy és miként él a társadalomban.

Az emberi méltóság elleni támadást pedig szigorúan le kell állítani.

2016. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
84%
Mar igy is sok gyerek sziv mert a szuleik nagyon "egyedi" divatnevet adtak neki, na de ezzel veglek kicsesznenek a gyerekkel.
2016. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
36%

32! A név fontos? Miért? Kinek számít az, hogy őt most Ferencnek vagy Félixnek hívják? Én is, ha nem Viktor lettem volna, hanem Károly, egy utolsó alkeszként végzem, ja nem is vagyok Viktor, most jut eszembe. Akkor meg számít bármit is a név?

Az ég egy adta világon semmit, az ember nem egy áru, amit jól kell marketingelni, hogy vegyék, ott még oké, elfogadom, hogy fontos a név IS, de ott sem az a döntő.

A név EGYÁLTALÁN NEM FONTOS, nem határoz meg semmit, nem változtat semmit, ráadásul bármikor megváltoztatható.


Szóval igen tenni kell a széttaknyolt állibsi világ ellen, mert elég szánalmas, hogy van olyan, aki azt hiszi, hogy valakit a NEVE bármire is predesztinál, és igen meg kell védenünk az olyanoktól, akik meg akarják mondani, hogy neki mi a jó már egy névválasztásnál is.

2016. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
36%

"Egy embernek - hogy emberként éljen joga van. Ehhez fel kell nevelni, TRADICIONÁLIS értékrendben, hogy utána Ő maga szabadon döntsön, hogy és miként él a társadalomban."


Tehát megmondod, hogy szerinted, hogyan éljen, aztán "szabadon döntsön" majd Ő, álszentségből is jeles!

2016. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
31%

34-35

1. Hisztériát szüntess!


2. A NÉV fontos. Az emberek világában a szóval való beszéd, a szóval való gondolkodás: fontos. Mindennek neve van. Enélkül lehetetlen lenne fogalmi gondolkodás.


3. Nevelésről, pedagógiáról még nem hallottál? Akkor most hallasz: egy magzat, egy ~16 év alatti NEM TUD szabadon dönteni - mert még nem alakult ki a felnőtt tudatállapot.

2016. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

36!


Itt te hisztériáztál egyedül csak azt nem tudom miért, ellenérved nincs, csak mondogatod, hogy a NÉV fontos, fontos, fontos. De azt nem tudod megmondani, hogy miért!

A név egy konvenció, teljesen mindegy, hogy kit hogyan hívnak, ha ezt nem érted meg, akkor tényleg kár beszélni bármiről is. Newton nem azért lett világhírű fizikus, mert Isaac volt a keresztneve, ha történetesen James-nek keresztelik, akkor szerinted nem vitte volna semmire?


A pedagógiát meg a nevelést nem tudom minek hozod be, eleve köze nincs a témához, épp erre próbáltam felhívni a figyelmedet többek közt, mondjuk van egy olyan érzésem, hogy inkább te nem tudod m az a pedagógia meg a nevelés, elve a kettő nagyon nem ugyanaz, csak sokan szeretnek dobálózni ezekkel a szavakkal.

2016. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Egy 16 év alatti egyébként NAGYON IS TUD szabadon dönteni, nem ok nélkül 12 év a büntethetőségi korhatár több bűncselekménynél, illetve beleegyezési korhatár hasonló korú szexuális partnerrel.

Ráadásul ez ott is sántít, hogy akkor egy 25 évesnek kevesebb jogot kellene adni mint egy 45 évesnek, elvégre neki kevesebb az élet tapasztalata, tehát mondhatjuk, hogy nála sem alakult ki a "felnőtt tudatállapot."

2016. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
42%

Ez az utolsó beírásom a gyakorin, nem lehet itt röviden ezeket elmondani, befejezem.


1. elmagyaráztam, miért fontos a NÉV (nem csak a személynév), bővebben nincs időm, nem értetted meg. Az asztal=asztal - annak is van neve. És fontos. Majd megérted később.


2. A személynév nem konvenció. És nem függ össze "hogy mire viszi az ember"


3. A pedagógia, a nevelés IDE TARTOZIK - azt most hagyjuk kicsinyég, hogy ki nem tudja, mit jelent a szó: nevelés.


Az inkarnálódó, a földre érkező ember, a megfogant élet,

ha nem vennék körül értelmes, beszélni tudó emberek:


a) a függőleges testhelyzetet sem venné föl!!!!

b) Beszélni, szavakkal, emberi nyelven nem tudna.

c) szavakkal gondolkodni nem tudna.



Az ember az emberré levést az embertől TANULJA.

2016. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Pro Patria ***** válasza:
100%

"Azt, hogy teljesen vállalható lenne, csak kellene hozzá úgy 20-30 év mire mindenki megszokná."

- Ebben igazad van. Csakhogy nincs semmilyen racionális ok arra, hogy ebbe az irányba mozduljunk el. Semmilyen előny nem származik abból, ha nincs megjelenő nem a keresztnevekben, akkor sem, ha hozzá lehetne szoktatni a hallást.

Ellenben annak van segítői szerepe, hogy a nevek a nemek szerint vannak elválasztva. Azaz az átállás semmilyen előnnyel, a kialakult állapot viszont hasznossággal bír.

2016. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!